Wienkra


Środki do czyszczenia i dezynfekcji klimatyzacji Rectorseal

aktualizacja: 01-03-2022, 11:53 – artykuł promocyjny


Preparaty Rectorseal to profesjonalne środki do czyszczenia i dezynfekcji urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych - parowników, skraplaczy, tac ociekowych, filtrów powietrza oraz innych elementów instalacji. Mogą pochwalić się najdłuższą obecnością na polskim rynku. Rectorseal to producent z USA, mający 80-letnią tradycję. Jest częścią obecnego na nowojorskiej giełdzie NASDAQ koncerny CSW Industrials. Przedstawicielem Rectorseal na polskim rynku jest Wigmors.

Środki do czyszczenia hvac

Utrzymanie urządzeń klimatyzacyjnych czy chłodniczych w czystości to bezdyskusyjny warunek ich odpowiedniego działania. Zależy od tego ich efektywność, pobór energii, głośność pracy, a także żywotność i prawdopodobieństwo wystąpienia awarii. Co więcej, źle oczyszczone parowniki stanowią dobre środowisko dla rozwoju drobnoustrojów, które mogą powodować alergie, choroby (włącznie ze śmiertelną ,,chorobą legionistów") oraz być źródłem nieprzyjemnego zapachu.

 

Wszystkim tym negatywnym zjawiskom można przeciwdziałać, zachowując urządzenia w czystości, dzięki użyciu właściwych preparatów, takich jak środki marki Rectorseal.

 

Czyszczenie i dezynfekcja jednostek wewnętrznych


Środki do czyszczenia jednostek wewnętrznych

 

Do czyszczenia jednostki wewnętrznej służy środek Coil Disinfectant. Za jednym zamachem zdezynfekuje i oczyści powierzchnie, a także odświeży powietrze. Zniszczy groźne bakterie Legionella pneumophila i inne drobnoustroje, mogące mnożyć się w instalacjach klimatyzacyjnych. Jego używanie to sposób na trwałe usunięcie źródeł nieprzyjemnego zapachu. Stosować można go nie tylko do dezynfekcji i mycia parowników, tac ociekowych czy filtrów powietrza, a również do wszelkich powierzchni nieporowatych (w tym mających kontakt z żywnością). Preparat nie wymaga wietrzenia czy spłukiwania, jest biodegradowalny i uzyskał pozwolenie Ministra Zdrowia na obrót produktem biobójczym.

 

Gdy parownik jest mocniej zanieczyszczony, trzeba użyć płynu o zdecydowanym działaniu czyszczącym. Tu zastosowanie ma Coil-Rite, czyli preparat na bazie alkoholu, bez kwasów i zasad w składzie. Bez problemu usunie wymagające zabrudzenia - brud, kurz, osady, oleje, smary, tłuszcze, okopcenia czy ślady po dymie tytoniowym. To środek wytwarzający mało piany. Może z powodzeniem stosowany w pomieszczeniach. Wyczyści filtry, urządzenia dystrybuujące powietrze oraz inne powierzchnie. Dostępny jest w formie koncentratu.
 

Uzupełniającym środkiem sprzyjającym utrzymaniu i dezynfekcji są tabletki Actabs. Umieszcza je się w tacy ociekowej - zapobiegają zbieraniu się szlamu, rdzy, pyłu obecnego w powietrzu, mułu czy ciał stałych. Dzięki temu ograniczają ryzyko niedrożności przewodów odprowadzania skroplin, a tym samym możliwość zalania pomieszczenia. Dzięki temu nie pojawia się też odór charakterystyczny dla zbiorników ze stojącą wodą.

 

Czyszczenie jednostek zewnętrznych

 

Preparaty do jednostek zewnętrznych

 

Jednostki zewnętrzne są bardziej narażone na zanieczyszczenia, dlatego wymagają silniejszych środków do czyszczenia.

 

Najsilniejszy wśród środków bezkwasowych jest Renewz. Ma zasadowy charakter i jest polecany do mycia skraplaczy oraz elektronicznych filtrów powietrza. W walce z zanieczyszczeniem sprzyja tu aktywna piana, która zwalcza różnorodne zanieczyszczenia: tłuszcze - w tym kuchenne - smary, rdzę, tlenki i osady tytoniowe. Świetnie sprawdzi się w lokalach gastronomicznych. Prócz czyszczenia, rozjaśnia powierzchnię np. lameli i zapobiega korozji. Ma formę koncentratu.

 

Najcięższe zabrudzenia zewnętrznych urządzeń to zadanie dla Con-Coil. To prawdopodobnie najsilniejszy preparat dostępny na rynku. W swoim składzie ma związki alkoholowe, kwasowe i zasadowe. Dzięki temu jest wyjątkowo wszechstronny i skuteczny. Dzięki aktywnej pianie pozbywa się wszystkich zanieczyszczeń pochodzenia organicznego - martwe owady, puch z topoli, pyłki roślinne, trawę, pióra, sierść czy odchody. Prócz nich likwiduje brud, kurz, rdzę, tlenki, osady kamienia oraz inne zanieczyszczenia. Dzięki Con-Coil czyszczone powierzchnie są rozjaśnione i nabłyszczone. Dostępny jest w formie koncentratu.

 

Preparaty uniwersalne – do parowników i skraplaczy
 

Środki uniwersalne Rectorseal

 

W przypadku zarówno dużego zanieczyszczenia parowników jak i stosunkowo małego zabrudzenia skraplaczy, najlepszym wyjściem może być zastosowanie środków uniwersalnych, których można używać do jednostek wewnętrznych i zewnętrznych.

 

Rectorseal oferuje dwa preparaty tego typu. Pierwszy to Foam-A-Coil - w formie koncentratu albo aerozolu. To preparat silnie pieniący, świetny do usuwania brudu, osadu, kurzu, tłuszczu, olejów, smoły oraz innych zanieczyszczeń. I to nie tylko z lameli wymienników ciepła, ale również z filtrów powietrza, kanałów wentylacyjnych, urządzeń mechanicznych, urządzeń do dystrybucji powietrza,a także z innych powierzchni metalowych.

 

Druga możliwość to preparat Clean-N-Safe do czyszczenia wymienników ciepła, w tym mikrokanałowych, w urządzeniach chłodniczych, klimatyzatorach oraz pompach ciepła. Wytwarza pianę, która wnikając głęboko usuwa brud, kurz, osady i inne zanieczyszczenia. Oprócz czyszczenia rozjaśnia ściemniałe lamele i spowalnia rozwój korozji. Również dostępny w formie koncentratu albo aerozolu.

 

Preparaty służące do czyszczenia parowników, a także preparaty uniwersalne, można nanosić przy użyciu myjek ciśnieniowych.

 

Preparaty Rectorseal są dostępne we wszystkich placówkach Wigmors, a także na stronie www.czystyuklad.pl. Sklep on-line umożliwia wygodne dobranie właściwego preparatu zgodnie z potrzebami klienta i pobranie wszelkiej potrzebnej dokumentacji.

Kontakt w sprawie produktów:

Wigmors
tel. (71) 326 50 00
www: www.wigmors.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Thermoval - klimatyzacja w Twoim domu

Thermoval - klimatyzacja w Twoim domu

Do niedawna marka Thermoval skupiała się przede wszystkim na produkcji i sprzedaży... ¬ więcej...

 
Komfort bez przeciągów - Klimatyzatory SAMSUNG z technologią Wind-Free™

Komfort bez przeciągów - Klimatyzatory SAMSUNG z technologią Wind-Free™

Klimatyzacja zapewniająca przyjemny chłód, ale nie kosztem ciszy czy komfortu.... ¬ więcej...

 
Klimatyzatory AUX serii Q w 3 odsłonach - propozycja WIENKRA na sezon 2022

Klimatyzatory AUX serii Q w 3 odsłonach - propozycja WIENKRA na sezon 2022

Marka AUX, której wyłącznym polskim dystrybutorem jest firma WIENRA, w ciągu... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Wienkra    Systherm    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet