Oświetlenie wystaw - 3 kroki do optymalnego oświetlenia muzeów i ekspozycji

Wienkra


Energooszczędna wymiana wentylatorów z centralami ECFanGrid

artykuł promocyjny


Dzięki modułowym wentylatorom ECFanGrid można w prosty sposób zmodernizować istniejącą centralę wentylacyjną, tak by oszczędzać energię. Dzięki wydajnym komponentom można zaoszczędzić nawet do 50 %. Sama instalacja jest łatwa, podobnie jak późniejsza konserwacja.

Przezbrajanie wentylacji Rosenberg

Przestarzałe wentylatory o obniżonej sprawności często powodują nadmierne zużycie energii w systemach HVAC. Stąd pojawia się potrzeba modernizacji i wymiany wentylatorów na nowocześniejsze, energooszczędne, które pozwalają podnieść sprawność systemu do nawet 70 %. Z modułowymi wentylatorami ECFanGrid przeprowadzenie takiej modernizacji nie jest skomplikowane. Nieduże rozmiary komponentów pozwalają na łatwe przenoszenie ich w budynku - bez trudu mieszczą się przez standardowe drzwi itp.

ECFanGrid nie ma typowej podstawy jak standardowe wentylatory z napędem pasowym. Dzięki temu utrzymanie higieny centrali wentylacyjnej jest łatwiejsze. Wraz z nawiewaniem powietrza, szkodliwy pył nie dostaje się na taśmę i nie przyczynia się do jej ścierania.

ECFanGrid gwarantuje niezawodność dzięki redundancji.Jeśli jeden z wentylatorów ulegnie awarii, niższy strumień powietrza zostanie wyrównany dzięki temu, że pozostałe wentylatory zwiększą prędkość pracy. Niezawodność jest szczególnie istotna w miejscach, które powinny być wentylowane w sposób ciągły, a przerwa może spowodować awarię (np.serwerownie)

EcFanGrid

Rosenberg ECFanGrid to system tworzony przez wentylatory EC pracujące w trybie równoległym. W zależności od ich liczby, proporcjonalnie zwiększa się objętościowy przepływ powietrza, co potwierdzają badania w certyfikowanym laboratorium. To nie tylko wysokoefektywne rozwiązanie, ale i wygodne - dzięki perfekcyjnie zaprojektowanej jednostce złożonej z elektroniki, silnika i wirnika, powstało urządzenie typu plug and play.

Kompletny system ECFanGrid Retrofit umożliwia zabudowanie go w nowej centrali oraz daje możliwość przezbrojenia istniejących central wentylacyjnych ze starszym typem wentylatorów - przekładnią pasową lub napędem bezpośrednim. System można łatwo zaadaptować do obecnej zabudowy - zawiera wszystkie części niezbędne do przezbrojenia: wentylator, szafę sterowniczą, części z blachy i śruby.
 

Zalety

 • Rozwiązanie typu Plug & Play;
 • Modułowe wentylatory współpracują ze sobą, gwarantując niezawodność;
 • Technologia EC zapewniająca wysoką wydajność;
 • Kompaktowa i adaptacyjna konstrukcja;
 • System zaprojektowany z myślą o modernizacji - np. mniejsze gabaryty umożliwiają łatwe wniesienie do miejsca instalacji;
 • Bezproblemowa konserwacja i montaż;
 • Łatwe czyszczenie dzięki swobodnemu dostępowi do podłogi centrali;
 • Przepływy o dużych wydatkach powietrza;
 • Równomierny przepływ powietrza przez centralę;
 • Krótsze tłumiki zapewniają niższy hałas o niskiej częstotliwości;
 • Redukcja masy centrali;

 

Wyeksploatowane w ciągu lat wentylatory w systemach HVAC mogą mieć obniżoną sprawność, przez to często zużywają nadmierną ilość energii. W takim przypadku potrzebna jest modernizacja i wymiana wentylatorów. Po zakończeniu prac sprawność systemu udaje się podnieść do nawet 70% - to zasługa bardziej nowoczesnych i energooszczędych wentylatorów. Modułowe wentylatory systemu ECFanGrid sprawiają, że przeprowadzenie takiej modernizacji nie jest trudne - komponenty mają kompaktowe rozmiary dzięki czemu można je łatwo dostarczyć na miejsce modernizacji - również w budynku transport będzie bezproblemowy i wentylatory przejdą przez drzwi o standardowym rozmiarze.
Zaletą systemu ECFanGrid jest redundancja, która polega na tym, ze w razie awarii jednego z wentylatorów, strumień powietrza generowany przez cały układ nie ulegnie zmniejszeniu, bo pozostałe wentylatory zwiększą swoją prędkość obrotową. Redundancja szczególne znaczenie będzie mieć w miejscach wymagających ciągłej, niezawodnej wentylacji (np. w serwerowniach, gdzie brak wentylacji mógłby spodować podwyższenie temperatury i w konsekwencji awarie sprzętu, a nawet pożar).

W systemie Rosenberg ECFanGrid wentylatory EC pracują w trybie równoległym. Objętościowy przepływ powietrza jest tym większy, im więcej wentylatorów pracuje w systemie, co potwierdzają testy w certyfikowanym laboratorium. ECFanGrid jest urządzeniem nie tlyko wydajnym, wysokoefektywnym, ale u wygodnym w instalacji i w obsłudze. Perfekcyjne połączenie elektroniki z silnikiem i wirnikiem pozwoliło na stworzenie urządzenia typu plug and play.

Kompletny system wentylacyjny ECFanGrid Retrofit można zabudować w nowej centrali wentylacyjnej albo przezbroić istniejącą centralę, w której do tej pory działały stare wentylatory (z przekładnią pasową albo napędem bezpośrednim). System można łatwo przystosować do obecnej zabudowy, dzięki wyposażeniu we wszystkie niezbędne części do przezbrojenia: szafę sterowniczą, części blaszane i śruby.

 

System ECFanGrid - do kogo jest skierowany?

System ECFanGrid ma wiele zalet, a każda z nich zainteresuje określoną grupę osób:

Właściciele

Właściciele budynków i/lub użytkownicy central wentylacyjnych - przede wszystkim niższe koszty utrzymania wentylacji dzięki oszczędności energii i niezawodności. Firma wykonuje specjalistyczne pomiary, które określają faktyczne zużycie energii i dają informację jaką skalę oszczędności można osiągnąć. Do tego system z założenia jest projektowany jako redundantny.

Projektanci

Projektanci – szybka odpowiedź Rosenberg na wszystkie pytania. Dla projektantów przyjmujących różne zlecenia i startujących w przetargach najważniejszym aspektem jest czas Dla kompletnych ofert z przetargami Rosenberg potrzebuje jedynie czterech informacji: objętość przepływu powietrza, wymagany spręż, wysokość i szerokość centrali. Odpowiedź otrzymacie w możliwie najkrótszym czasie.

Instalatorzy

Instalatorzy i projektanci instalacji – system jest łatwy w montażu i użyciu. Transport nie powinien sprawiać problemu - wszystkie komponenty mogą przenosić dwie osoby, a ze względu na wymiar elementów można bez utrudnień korzystać z wind i klatek schodowych. Wszystkie potrzebne materiały są dostarczane w kompletnym zestawie montażowym.

Użytkownicy

Użytkownicy instalacji – ECFanGrid to łatwa konserwacja i wymiana oraz niezawodność. Wentylatory nie wymagają obsługi i korzystają z bezpośredniego napędu, a więc nie trzeba wymieniać pasków klinowych. Zaletą systemu jest też możliwość najkrótszej dostawy i wymiany wentylatorów w kilkanaście minut. Dla systemu zarządzania instalacjami technicznymi budynku (BMS) Rosenberg udostępnia wszystkie niezbędne sygnały.


Wymiana wentylatorów

Wymiana starej wentylacji na ECFanGrid odbywa się wedle podobnego wzoru:
Powody - najczęstsze powody wymiany to chęć zaoszczędzenia energii, pilna potrzeba wymiany wynikająca z awarii, przezorność (modernizacja starej instalacji na wypadek pogorszonego działania w przyszłości) lub kwestie techniczne - chęć wprowadzenia redundancji, podniesienia higieny albo podłączenia wentylacji do systemu zarządzania budynkiem Stary wentylator
Karta techniczna urządzenia - podstawą każdego zapytania jest karta techniczna urządzenia, która podaje objętościowe natężenie przepływu, zwiększenie ciśnienia i wymiary urządzeń. To bardzo ważne by podać te parametry prawidłowo, bo większość błędów przy wymianie wentylatorów zdarza się na etapie projektowania, a nie przy samej przebudowie czy uruchomieniu. Rosenberg może przeprowadzić analizę danych technicznych urządzenia, dzięki czemu często można znaleźć dodatkowe możliwości oszczędności. Można na przykład usunąć ekrany opływowe (patrz Zdjęcie nr 2) lub drugi poziom filtracji. To skutkuje zmniejszeniem strat ciśnienia. Jak uczy doświadczenie Rosenberg wiele instalacji jest przewymiarowanych i ich parametry nie pokrywają się z danymi z karty. Często też w trakcie lat zmienia się zapotrzebowanie budynku na wentylację. Niezależne badania ILK ,,Szanse inspekcji energetycznej dla ustawodawców, operatorów instalacji i branży" zalecają w co czwartej instalacji redukcję objętościowego natężenia przepływu o ponad 20 %. Sama redukcja tego rzędu odpowiada oszczędności energii o ponad 50 % Stary wentylator
Pomiar - w 3 na 5 przypadków rzeczywiste pomiary dają inny wynbik niż wynikałoby to z karty urządzenia. Rosenberg mierzy przepływ objętościowy, wzrost ciśnienia statycznego czy pobór mocy elektrycznej przez wentylatory Zabrudzony wentylator
Optymalizacja i oferta- Rosenberg wyszukuje wszystkie źródła potencjalnych oszczędności, a po przeanalizowaniu przedstawia ofertę klientowi. Potrzebne są tylko 4 parametry: przepływ objętościowy powietrza, ciśnienie, wysokość i szerokość przekroju centrali Ciasne pomieszczenie techniczne
Wsparcie - inwestycja może zostać dofinansowana przez jeden z programów wspierających energooszczędne inwestycje, w formie dotacji albo pożyczki. Rosenberg pomaga przy wnioskowaniu o takie dofinansowanie  
Demontaż - firma dokonuje wymontowania starych wentylatorów z centrali, co często wymaga rozłożenia go na części. Demontaż jest dość prostym etapem modernizacji  
Montaż - zdarza się, że montaż jest wyzwaniem, ze względu na utrudniony dostęp do centrali wentylacyjnej i np. kłopot z odpowiednim przetransportowaniem wentylatora na miejsce. Stąd przy opracowywaniu ECFanGrid postarano się, by system ten był jak najwygodniejszy i dało się go łatwo przenosić, korzystać z istniejących klatek schodowych i wind, a poszczególne elementy przejdą przez każde drzwi. Całkowitą przebudowę mogą wykonać dwie osoby. Przyszłe wymiany uszkodzonych wentylatorów można będzie przeprowadzać w ciągu kilku minut Winda Rosenberg
Kontakt w sprawie produktów:

Rosenberg Polska sp. z o.o.
tel. (+48) 22 720 67 73
www: www.rosenberg.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Niezawodne narzędzia pomiarowe do systemów wentylacyjnych od Testo

Niezawodne narzędzia pomiarowe do systemów wentylacyjnych od Testo

Profesjonalna technologia pomiarowa od Testo pozwala na szybkie i nieskomplikowane pomiary... ¬ więcej...
 
Podesty serwisowe marki Niczuk. Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Podesty serwisowe marki Niczuk. Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Podesty serwisowe marki Niczuk są niezwykle praktyczne – dzięki lekkiej, modułowej... ¬ więcej...
 
Niezawodne narzędzia pomiarowe dla profesjonalistów od wentylacji. Nowości od Testo

Niezawodne narzędzia pomiarowe dla profesjonalistów od wentylacji. Nowości od Testo

Chcesz regulować systemy klimatyzacji i wentylacji, sprawdzić przepływ w kanałach... ¬ więcej...
 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.  Systherm Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji     ebm Papst       VBW   bartosz logo Wienkra    AUX        Uniwersal   Ventec    Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima      armacell logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Daikin
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook