Wienkra


Jak zapewnić doskonały komfort przez cały rok

aktualizacja: 19-12-2016, 07:19 – artykuł promocyjny


W celu zapewnienia doskonałego komfortu w domu w ciągu całego roku nie wystarczy jedynie kontrola temperatury. Koniecznością jest także kontrolowanie poziomu wilgotności przy jednoczesnym dostarczaniu świeżego, czystego powietrza. W zimie bowiem w wyniku ogrzewania pomieszczeń bardzo często występuje problem z wysuszaniem powietrza, co może prowadzić do podrażnień gardła, kataru i innych dolegliwości. Natomiast latem często dokucza nam zbyt zbyt wysoka wilgotność powietrza. Dzięki systemowi Ururu Sarara marki Daikin, który stanowi unikalne połączenie  funkcji nawilżania, osuszania, wentylacji i oczyszczania, możemy zapewnić sobie pożądany poziom komfortu przez cały rok.

 

Ururu Sarara

 

 

5 technik uzdatniania powietrza w jednym systemie

 

 • Funkcja szybkiego i skutecznego nawilżania powietrza, co ma korzystny wpływ na poziom komfortu w okresie zimowym


Jednostka zewnętrza posiada wbudowany unikalny moduł nawilżania, za pomocą którego pochłania wilgoć zawartą w powietrzu zewnętrznym, a następnie przekazuje ją do jednostki wewnętrznej. W odróżnieniu od standardowego nawilżacza, jednostka wewnętrzna nie musi być wyposażona w zbiornik wody, co sprawia, że nie jest potrzebne oddzielne zasilanie wodą, ani czasochłonne czyszczenie. Ponadto pozwala to także wyeliminować kwestię kłopotliwego rozwoju bakterii i innych mikroorganizmów. Podsystem nawilżający Ururudostarcza 450ml/h wody wymaganej do pełnego nawilżenia całego, dużego pokoju dziennego.

 

Ururu Sarara

 

 • Sarara - funkcja osuszania bez niepożądanego chłodzenia, znajdująca zastosowanie przede wszystkim w lecie.


Unikalna jednostka Ururu Sarara pozwala obniżyć wilgotność powietrza, utrzymując niezmienną temperaturę w pomieszczeniu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii osuszania Ekodorai, wykorzystującej jedynie część wymiennika ciepła jednostki wewnętrznej.

 

 • Wentylacja -  świeże powietrze, nawet przy zamkniętych oknach


W przeciwieństwie do konwencjonalnego klimatyzatora, Ururu Sarara zapewnia w pomieszczeniu świeże, klimatyzowane powietrze. Ururu Sarara to pierwszy system pompy ciepła do zastosowań mieszkaniowych, który - dzięki swej dużej wydajności wentylacyjnej 32 m3/h może wypełnić świeżym powietrzem pomieszczenie o powierzchni ponad 26 m2 w czasie krótszym niż dwie godziny. Co więcej, doprowadzane powietrze osiąga żądaną temperaturę bez straty ciepła.

 

 • Oczyszczanie powietrza - powietrze nieustannie oczyszczane, pozbawione alergenów

 

Ururu Sarara Daikin zapewnia wysoką jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń dzięki technologii Flash Streamer. Powietrze jest oczyszczane z kurzu i pyłków w wyniku przepuszczenia przez układ filtrujący, a następnie fotokatalityczny filtr oczyszczający usuwa z powietrza wszelkie zapachy, takie jak: dym tytoniowy i zapachy kuchenne. Na zakończenie procesu uzdatniania powietrza, Flash Streamer usuwa wszelkie pozostałości formaldehydu, wirusów i pleśni  
 

 • Ogrzewanie i chłodzenie


System Ururu Sarara oferuje nie tylko możliwość chłodzenia w okresie letnim, lecz także zapewnia bardzo efektywne ogrzewanie zimą.

 

 

Zalety systemu Ururu Sarara

 

 • Najwyższa efektywność energetyczna, dzięki zastosowaniu zaawansowanych energooszczędnych technologii, takich jak nowa sprężarka "swing", nowy wentylator w jednostce wewnętrznej, nowy wymiennik ciepła o mniejszych wymiarach dla bardziej energooszczędnej wymiany ciepła i z podwójnym doprowadzeniem powietrza

 

Ururu Sarara

 

 • Niskie oddziaływanie na środowisko, dzięki zastosowaniu nowego czynnika chłodniczego difluorometan lub R32. W porównaniu ze standardowym czynnikiem chłodniczym R410A, R32 wykazuje łatwość recyklingu, oferuje obniżenie wpływu na środowisko o 68%, co bezpośrednio prowadzi do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej.

 

 • Ururu Sarara

  Brak przeciagów - Jeśli 2-strefowy czujnik inteligentne oko wykryje obecność osób w pomieszczeniu, nawiew powietrza jest kierowany z dala od nich, do pustej strefy.
   

 • Oszczędność energii dzięki zastosowaniu 2-strefowego czujnika inteligentne oko. W sytuacji , kiedy w pomieszczeniu nie jest wykrywany ruch, jednostka zmienia wartość zadaną w celu oszczędzania energii po upływie 20 minut i w końcu wyłącza się całkowicie. Mniejsze zużycie energii elektrycznej jest możliwe także dzięki automatycznemu ciągłemu oczyszczaniu filtra. Pozwala to utrzymać stały przepływ powietrza, co w efekcie przekłada się ma oszczędność energii o około 25%.
   

 • Szybkie ustalenie komfortowej temperatury - podwójny wlot powietrza - ciepłe powietrza zasysane jest w górnej części a zimne z dołu, dzięki czemu jednostka może szybko ustalić odpowiednią temperaturę nawiewu.

   

  Ururu Sarara

   

 • Zawsze pod kontrolą, z każdego miejsca. Ururu Sarara można połączyć ze sterownikiem online (opcja KKRP01A), który umożliwia monitorowanie i sterowanie systemem z dowolnego miejsca, w dowolnej chwili poprzez aplikację programową lub Internet.
   

 • Łatwe sterowanie przy pomocy pilota zdalnego sterowania, na którym wyświetlana jest temperatura i wilgotność wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Pilot posiada podświetlane przyciski zapewniające łatwość obsługi w ciemności. Ponadto dzienny zegar programowany umożliwia tworzenie harmonogramów pracy urządzenia. Możemy zaprogramować go w taki sposób, aby klimatyzacja automatycznie uruchamiała się i wyłączała o określonej godzinie. Na pilocie wyświetla się informacje o bieżącym zużyciu energii.


Zobacz więcej informacji...


 

Kontakt w sprawie produktów:

Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.
tel. (22) 319 90 00
www: www.daikin.pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
Wydajne systemy klimatyzacji do zastosowań komercyjnych od marki SEVRA

Wydajne systemy klimatyzacji do zastosowań komercyjnych od marki SEVRA

Obiekty komercyjne, takie jak biura, sklepy, restauracje czy hotele, potrzebują efektywnego... ¬ więcej...

 
Nowości Fujitsu 2019/2020

Nowości Fujitsu 2019/2020

Do listy dostępnych publikacji produktowych marki Fujitsu dołączyły poręczne foldery... ¬ więcej...

 
Innowacyjne klimatyzatory marki Midea

Innowacyjne klimatyzatory marki Midea

Marka Midea wprowadziła do swojej oferty nowe produkty klimatyzatory z serii Breezeless+.... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Daikin     Ventec VTS    Lindab Rosenberg Klima   Schiedel logo  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm ProventGlobal-Tech Flop System Sp. z o.o.   Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Wienkra
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet