System Rosenberg ECFanGrid

Klimatyzacja ze sztuczną inteligencją - LG Multi V i

artykuł promocyjny


Multi V i  to szósta generacja zaawansowanego systemu klimatyzacji LG ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego. Rewolucyjne urządzenie zaprojektowano w myśl hasła „Better Than the Best”, definiując jego pozycję na rynku VRF w Europie. Litera „i” w nazwie udoskonalonego systemu odnosi się do zastosowanych w nim innowacyjnych rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji (AI). Gwarantuje on doskonałą wydajność praktycznie w każdych warunkach zewnętrznych, ograniczając przy tym emisję dwutlenku węgla. Wyróżnia się także cichą pracą i elastycznością instalacji.

 

LG Klimatyzacja Multi V i

 

Inteligentne rozwiązania

 

W innowacyjnym systemie Multi V i zastosowano szereg rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI). Zapewniają one doskonałą wydajność urządzenia oraz jego komfortowe użytkowanie.   Automatyczne odśnieżanie wymiennika i wentylatorów oraz tryb wstępnego grzania gwarantują efektywne i stabilne działanie. Funkcja Dual Sensing Control monitoruje temperaturę i wilgotność powietrza zewnętrznego, optymalizując pracę systemu. W połączeniu z trybem automatycznego oczyszczania powietrza system zapewnia zdrowe i przyjemne warunki w pomieszczeniach.

Opcja ustawienia docelowego poboru mocy oraz sterownik pozwalają kontrolować zużycie energii. Dzięki inteligentnej diagnostyce za pośrednictwem LGMV mobile użytkownik jest w stanie na bieżąco monitorować pracę urządzenia.

 

Innowacyjność na najwyższym poziomie

 

Najnowszy system Multi V i działa nadzwyczaj efektywnie. Może wygenerować wydajność chłodniczą do 26HP, czyli 72,8 kW mocy chłodniczej w jednym module. Kompaktowa konstrukcja pozwala oszczędzić miejsce i obniżyć całkowitą masę systemu. Ponadto inteligentne algorytmy w porównaniu z poprzednią generacją Multi V 5 poprawiają współczynniki wydajności chłodniczej (EER) oraz wydajności grzewczej (COP). Agregaty mogą pracować w szerokim zakresie temperatury zewnętrznej – w trybie chłodzenia maksymalna granica to 52°C, natomiast w trybie grzania -30°C.  Dzięki wprowadzonym udoskonaleniom znacznie skrócono czas odszraniania. Jest to możliwe za sprawą specjalnej konstrukcji wymiennika ciepła, który w określonych warunkach jest podgrzewany gazem bezpośrednio ze sprężarki.

 

Klimatyzacja LG Multi V i

 

System Multi V i wyróżnia się także elastycznością instalacji. Dowolne łączenie jednostek w wielomodułowe agregaty pozwala dobrać optymalny system dopasowany do wymogów każdego budynku, biorąc pod uwagę współczynniki efektywności, ograniczoną przestrzeń techniczną czy głośność otoczenia.

 

Interaktywność w trosce o komfort

 

Nowy system jest nie tylko innowacyjny i inteligentny, ale również interaktywny. Połączenie systemu poprzez Wi-Fi umożliwia aplikacji LG ThinQ komunikację z AccuWeather. Dzięki temu może on automatycznie reagować na aktualne i spodziewane warunki pogodowe, by utrzymać w budynku komfortową temperaturę. Usprawnienia dotyczą również narzędzi serwisowych, takich jak aplikacja LGMV. System będzie automatycznie analizował stan urządzenia i generował raport o stanie podzespołów w postaci graficznej. Ułatwi to diagnostykę urządzeń oraz przyspieszy pracę serwisu. Dodatkowym atutem jest wbudowana czarna skrzynka o dużej pojemności, która oferuje możliwość zapisu historii pracy systemu nawet do 6 miesięcy.

 

Klimatyzacja LG Multi V i

 

Multi V i jest kompatybilny ze wszystkimi jednostkami wewnętrznymi z oferty LG oraz z centralami wentylacyjnymi, a także z zestawem Hydrokit. Połączenie nowego systemu z zestawem Hydrokit umożliwa realizację funkcji ogrzewania typowej dla coraz powszechniej używanych pomp ciepła typu powietrze-woda.

 

System został zaprojektowany z myślą o obiektach komercyjnych, takich jak biura, centra handlowe, hale magazynowo-produkcyjne, restauracje, obiekty hotelowe czy mieszkaniowe. Samodzielnie dostosowuje głośność pracy do warunków zewnętrznych, dlatego też może być instalowany nawet w miejscach o specjalnych wymaganiach, na przykład w obiektach uzdrowiskowych.

 

Klimatyzacja LG

 

Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu urządzeń chłodniczych i grzewczych oraz nieustanny rozwój innowacyjnych technologii, w tym wykorzystujących sztuczną inteligencję, pozwoliły naszym inżynierom na stworzenie rewolucyjnego produktu. Multi V i wyznacza trendy i potwierdza wiodącą pozycję LG na rynku VRF w Europie. Bardzo cieszy mnie fakt, że będziemy mogli zaoferować projektantom i inwestorom zaawansowany system, który pozwoli na jeszcze bardziej elastyczne planowanie systemów chłodzenia i ogrzewania budynków komercyjnych – powiedział Jarosław Postaleniec, dyrektor sprzedaży Air Solution w Polsce i Krajach Bałtyckich.
Nowe flagowe rozwiązanie, będzie dostępne w sprzedaży w Polsce w drugim kwartale 2023 roku.

Kontakt w sprawie produktów:

LG Electronics Polska Sp. z o.o.
tel. +48 22 48 17 100
www: www.LG.com
www.strefaklimatyzacji.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Ogrzewanie pomieszczeń klimatyzatorem

Ogrzewanie pomieszczeń klimatyzatorem

Klimatyzatorów używamy przede wszystkim do chłodzenia powietrza w upalne dni,... ¬ więcej...
 
Zestaw klimatyzacji CLIM-UP SMART z regulatorem TADO

Zestaw klimatyzacji CLIM-UP SMART z regulatorem TADO

W ofercie marki De Dietrich pojawił się nowy zestaw. W jego skład wchodzi klimatyzator... ¬ więcej...
 
Nowa linia klimatyzatorów Multi Split - Climate 5000 M

Nowa linia klimatyzatorów Multi Split - Climate 5000 M

Climate 5000 M to nowoczesne i elastyczne rozwiązanie Multi Split. Dostępne 7 wariantów... ¬ więcej...
 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.  Systherm Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji     ebm Papst       VBW   bartosz logo Wienkra    AUX        Uniwersal   Ventec    Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima      armacell logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Daikin
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook