System Rosenberg ECFanGrid

Klimatyzacja - powody dla których warto posiadać takie urządzenie

artykuł promocyjny


Klimatyzacja montowana w mieszkaniach czy biurach to coraz popularniejsze dziś rozwiązanie. W polskim klimacie klimatyzatory do niedawna pojawiały się rzadko, a ich cena była często skuteczną barierą przez zakupem. Dziś klimatyzator nie jest już luksusową opcją, ale coraz częściej standardowym wyposażeniem domów i mieszkań. Dlaczego warto zainstalować go w swoim domu lub biurze? Sprawdź, jakie korzyści możesz mieć z posiadania tego urządzenia.

Thermoval baza wiedzy

 

Klimatyzacja to najlepszy sposób na komfortową temperaturę

 

Wydajny, nowoczesny klimatyzator zapewni zawsze komfortową temperaturę w pomieszczeniu. Urządzenia Thermoval gwarantują efektywne obniżenie temperatury w pomieszczeniach, podczas upalnych dni, ale także mogą podnieść temperaturę w okresie jesiennym i zimowym. Sprawiają też, że powietrze ma odpowiedni poziom wilgotności.

 

Dzięki temu łatwiej jest się skupić na wykonywanych obowiązkach czy po prostu odpocząć w domu. Optymalny poziom temperatury w pomieszczeniu jest też ważny by zapewnić odpowiedną  jakość snu. Jeśli zamontujesz klimatyzację np. w domku działkowym, w którym spędzasz wakacje, masz w jednym urządzeniu wydajne ogrzewanie i chłodzenie.

 

Klimatyzacja Mishima

fot. Klimatyzator MISHIMA Thermoval

 

Klimatyzator reguluje temperaturę w pomieszczeniu, ale jednocześnie podnosi jakość powietrza. Podczas wymiany powietrza, przechodzi ono przez filtr, który wyłapuje zanieczyszczenia, pył, kurz, bakterie, wirusy czy grzyby. Powietrze dzięki temu jest czystsze, a ludzie w nim przebywający oddychają swobodniej i łatwiej jest im uniknąć problemów zdrowotnych.

 

Przykładem takich urządzeń są klimatyzatory marki Thermoval, które wyposażone zostały w filtr z  jonami srebra oraz filtr katalityczny. Dzięki temu szybko poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniach a także skutecznie neutralizują i ograniczają rozwój drobnoustrojów. Dodatkowo klimatyzator usuwa nieprzyjemne zapachy np. z dymu papierosowego, a ich praca zmniejsza także elektrostatyczność urządzeń i tkanin

 

Klimatyzatory Thermoval

fot. Klimatyzator SAKAI Thermoval

 

Usuwanie wilgoci z domu przy pomocy klimatyzatora

 

Jeśli w domu pojawia się wilgoć klimatyzator domowy skutecznie pomoże uporać się z tego typu problemem. Klimatyzacja domowa usuwa nadmiar wilgoci w pomieszczeniach, co wpływa korzystnie nie tylko na estetykę pomieszczeń, ale przede wszystkim na samopoczucie i zdrowie mieszkańców. Nowoczesne klimatyzatory Thermoval zaprojektowane są z myślą o maksymalnym komforcie użytkowników tych urządzeń i wzbogacone są o liczne funkcje wpływające na satysfakcje z ich użytkowania oraz podnoszące komfort mieszkania w klimatyzowanych wnętrzach.

 

 

  • Moduł Wi-Fi pozwala na zdalne sterowanie urządzeniem także gdy mieszkańcy przebywają poza domem. Zdalne regulowanie temperatury, włączanie i wyłączanie urządzenia, zmiana trybu pracy mogą być wykonywane przy pomocy aplikacji w telefonie.
  • Jonizator, który uwalnia jony ujemne, by pomieszczenie klimatyzowane były wolne od kurzu, pyłów, dymu i przykrych zapachów, a tkaniny nie były naelektryzowane.
  • Filtry jonów srebra i katalityczny sprawiają, że bakterie są neutralizowane, i zahamowany jest rozwój wirusów, grzybów, zarodników pleśni. Dzięki temu pomieszczenie jest wolne od chorobotwórczych drobnoustrojów.
  • Stałe utrzymanie temperatury to funkcja bardzo przydatna zimą, kiedy klimatyzacja podnosi temperaturę w pomieszczeniu nawet o 8 stopni Celsjusza. Klimatyzator posiadający funkcją grzania (np. seria MISHIMA Thermoval)  wspiera działanie innych instalacji grzewczych lub zastępuje je, kiedy sezon grzewczy jeszcze się nie rozpoczął.
  • Cicha praca pozwala na bezproblemową pracę klimatyzacji nawet w nocy. W ciągu dnia jej praca także nie utrudnia funkcjonowania w mieszkaniu podczas pracy, zabawy, odpoczynku, oglądania TV czy słuchania muzyki.
  • Klasa energetyczna A++ i A+++ zapewnia komfort korzystania z klimatyzatora Thermoval bez wyrzeczeń i bez obaw o wysokie rachunki za prąd. Zwróć uwagę na to, że urządzenie to działa automatycznie, włączając się tylko wtedy, kiedy temperatura w pomieszczeniu jest zbyt wysoka.
Kontakt w sprawie produktów:

THERMOVAL POLSKA S.A.
tel. +48 22 853 27 27
www: thermoval.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Ogrzewanie pomieszczeń klimatyzatorem

Ogrzewanie pomieszczeń klimatyzatorem

Klimatyzatorów używamy przede wszystkim do chłodzenia powietrza w upalne dni,... ¬ więcej...
 
Zestaw klimatyzacji CLIM-UP SMART z regulatorem TADO

Zestaw klimatyzacji CLIM-UP SMART z regulatorem TADO

W ofercie marki De Dietrich pojawił się nowy zestaw. W jego skład wchodzi klimatyzator... ¬ więcej...
 
Nowa linia klimatyzatorów Multi Split - Climate 5000 M

Nowa linia klimatyzatorów Multi Split - Climate 5000 M

Climate 5000 M to nowoczesne i elastyczne rozwiązanie Multi Split. Dostępne 7 wariantów... ¬ więcej...
 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.  Systherm Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji     ebm Papst       VBW   bartosz logo Wienkra    AUX        Uniwersal   Ventec    Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima      armacell logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Daikin
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook