www.centrumklima.pl


Elementy i systemy wentylacji w ofercie Alnor

aktualizacja: 13-10-2015, 09:16 – artykuł promocyjny


Firma Alnor Systemy Wentylacji prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną elementów wentylacyjnych, pochodzących z własnej produkcji oraz zakupionych u innych dostawców. Wszystkie produkty dostępne są w trzech wersjach materiałowych: stal ocynkowana, kwasoodporna i aluminiowa.

Firma została wyróżniona w prestiżowym Rankignu Gazele Biznesu 2008, Rankingu Lider Rynku 2009 oraz Rankingu Diamentów Forbesa.

 


OFEROWANY ASORTYMENT

1. Akcesoria montażowe do kanałów okrągłych i prostokątnych

Akcesoria montażowe tworzą zestaw narzędzi do łatwego i bezpiecznego podwieszania kanałów wentylacyjnych, zarówno o przekroju okrągłym jak i prostokątnym. Są to m.in.
- klamry montażowe,
- opaski zaciskowe nylonowe, stalowe i kwasoodporne,
- zaciski,
- tuleje kotwiące,
- nakrętki ślizgowe,
- śruby i nakrętki stalowe. itp.


2. Kanały i kształtki o przekroju okrągłym SPIRAL®system

SPIRAL®system jest sprawdzonym systemem, szybko-złącznych, spiralnie zwijanych przewodów i kształtek z fabrycznie zamocowaną uszczelką gumową EPDM. Uszczelka zapewnia szczelne i trwałe połączenie przewodów SPIRAL®system. System dostępny jest w pełnym zakresie średnic, od A80 aż do tych największych A1250 mm. SPIRAL system spełnia klasę szczelności D (certyfikat nr 0103/07) zgodnie z normą PN-EN 12237. Wysoka jakość i efektywne, fabrycznie zamontowane uszczelki gumowe, sprawiają, że montaż systemu jest bardzo łatwy i przy tym szybki. Tak zamontowana instalacja SPIRAL®system zapewnia długotrwałą szczelność i nie wymaga dodatkowych uszczelnień.

 
3. Przewody elastyczne - wentylacyjne i kominkowe
 
Przewody elastyczne stanowią uzupełnienie rurociągu wentylacyjnego. Stosowane są one przy połączeniu ciągu sztywnych kanałów blaszanych z anemostatami lub puszkami rozprężnymi. Stosowane są również do rozprowadzenia ciepłego powietrza z kominka, oraz przy instalacjach z odzyskiem ciepła.

 
4. Galanteria wentylacyjna - kratki, nawiewniki, puszki

Galanterię ALNOR tworzy komplet elementów zakańczających instalacje wentylacyjne, w skład wchodzą: kratki, dysze, nawiewniki, zawory wentylacyjne, oraz puszki rozprężne.

 
5. Przepustnice o przekroju okrągłym i prostokątnym:
 
- przepustnice regulacyjne
- przepustnice zamykające
- przepustnice wyposażone w aluminiowe lamelki
- ręczne przepustnice gilotynowe
- przepustnice z siłownikiem
- przepustnice soczewkowe regulacyjno pomiarowe
- prostokątne przepustnice jednopłaszczyznowe i wielopłaszczyznowe


6. Elementy uszczelniające

Elementy uszczelniające pełnią rolę dopełnienia instalacji kanałowej. Zadaniem ich jest zwiększenie szczelności instalacji
wentylacyjnej do poziomu akceptowanego i wymaganego przez projekt.
 

7. Elementy rewizyjne do kanałów okrągłych i prostokątnych

Elementy rewizyjne jak, klapy, dekle czy przepustnice, umożliwiające czyszczenie oraz dają stały i sprawny dostęp do wnętrza kanału wentylacyjnego.
 

8. Tłumiki o przekroju okrągłym i prostokątnym

Tłumki wspólnie z kanałami i kształtkami tworzą kompletny system elementów rurociągu wentylacyjnego. Dzięki szerokiemu wachlarzowi możliwe jest zastosowanie ich niemalże w każdych warunkach. Tłumiki ograniczają hałas w rurociągach wentylacyjnych, powstały przez takie urządzenia jak wentylatory, centrale, jak również odgłosy wydobywające się z poszczególnych pomieszczeń. Dzięki stetycznemu wykonaniu i spójności z pozostałymi częściami systemu wentylacyjnego, tłumiki mogą być również montowane w widocznych miejscach.


9. Elementy dachowe o przekroju okrągłym

Elementy dachowe takie jak czerpnie, wyrzutnie i podstawy wspólnie z kanałami i kształtkami tworzą kompletny system wentylacyjny. Dzięki szerokiemu wachlarzowi oferowanych wywietrzaków możliwe jest ich zastosowanie niemalże w każdych warunkach. Elementy dachowe umożliwiają pobór i wyrzut powietrza nad płaszczyzną dachu z zabezpieczeniem szczelności przejścia w dachu i stropie. Estetyczny wygląd i zakres wymiarowy umożliwiają doskonałe dopasowanie do wielkości kanałów, potrzeb przepływu powietrza, oraz wyglądu dachu.

 
10. Prefabrykacja kanałowa - profile, narożniki

Elementy prefabrykacji umożliwiają w łatwy sposób wykonywanie i modyfikowanie kanałów wentylacyjnych. Wszystkie elementy dopasowane są do standardów przyjętych w branży i realizowanych przez większość producentów. Dzięki komplementarności elementów możliwe jest ich stosowanie przy szybkich doróbkach elementów na placu budowy. Istotnym jest wówczas zwiększenie elastyczności czasowej i wymiarowej produkowanych lub modyfikowanych kanałów wentylacyjnych.Nowoczesne narzędzia wspierające sprzedaż sprawiają, że współpraca z Alnor staje się jeszcze sprawniejsza, a warunki zakupu bardziej przejrzyste. Teraz sam możesz zdecydować w jakiej formie i trybie chcesz zostać obsłużony. Skorzystaj z darmowego wsparcia Alnor:

1. WENTYLE - program wspomagający projektowanie systemów wentylacyjnych
2. Internetowa Platforma B2B pozwalająca dokonywać zamówień łatwo i szybko z każdego miejsca na świecie. 
3. Alnor CAM - samodzielny program służący do wykonywania zestawień produkcyjnych prostokątnych elementów wentylacyjnych


WENTYLE 


Aplikacja AutoCADa, wspomagająca rysowanie i obliczanie instalacji wentylacyjnych.
Współpracuje z następującymi programami:

 • AutoCAD od 2000 do 2007 oraz starszy AutoCADR14
 • AutoCADLT od 2000LT do 2007LT + LT Extender


WENTYLE wspomaga rysowanie instalacji wentylacyjnych 2D opartych na systemie przewodów o przekroju okrągłym oraz przewodów i kształtek o przekroju prostokątnym i owalnym ALNOR. Zawiera też bazę kanałów i złączek z płyty CLIMAVER firmy BH-Res, bazę wentylatorów i akcesoriów DOSPELA oraz bibliotekę nawiewników Flakt Bovent. Umożliwia wygodną budowę instalacji i łatwe wprowadzanie do nich zmian. Na końcu tworzy automatyczne zestawienie wykorzystanych w projekcie elementów. Możliwe jest także automatyczne obliczenie spadków ciśnień stworzonej instalacji lub jej fragmentu. Program pracuje w środowisku AutoCADa, powstał w wyniku szerokich konsulacji wśród polskich projektantów wentylacji. Jest też cały czas rozwijany. Od lipca 2008 dostępna jest już wersja 3.5.
Wersja Wentyle3.5PL IC programu współpracuje z BricsCADem i IntelliCADem w wersjach powyżej 4.

 

 

PLATFORMA B2B

 

Skorzystaj z platformy zamówień internetowych dla partnerów biznesowych firmy ALNOR Systemy Wentylacji Sp. z o.o. Korzystaj z możliwości, jakie daje Ci aplikacja:

 • Łatwo i szybko monitoruj status twoich zamówień, oszczędzaj czas swoich pracowników.
 • Bądź pewny ciągłości dostaw i popraw swoją płynność dzięki wglądowi w stan swoich rozrachunków.
 • Bądź pewny za co i ile płacisz, łatwiej i sprawniej negocjuj ceny.

 
Internetowa Platforma B2Bjest ciągle doskonalona. Sprawdź ofertę firmy i korzystaj z nowej wersji 3.0. Teraz jeszcze szybciej i jeszcze łatwiej znajdziesz wszystko czego potrzebujesz. NOWE FUNKCJE SPRAWIĄ, ŻE NIE PRZEGAPISZ PROMOCJI I WYRZEDAŻY.

W nowym B2B 3.0 znajdziesz:

 • Aktualne karty katalogowe produktów - w formie PDF,
 • Nowe zdjęcia produktów,
 • Nowy engine wyszukiwarki graficznej,
 • Nowe przyciski filtrowania promocji i wyprzedaży.

W celu uzyskania informacji dostępowych prosimy o kontakt z Doradcą techniczno-handlowym Alnor.

 

 

ALNOR CAM

 

Bądź Panem sytuacji, zarabiaj jeszcze więcej dzięki Alnor CAM. Alnor CAM zapewni Ci:

 • Pewność, elastyczność w działaniu, minimalizacja pomyłek przy obróbce dokumentacji.
 • Znacznie szybszy termin realizacji przy zachowaniu konkurencyjnej ceny i jakości.
 • Pewną informację ile metrów kanałów będziesz potrzebował, tym samym unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek.

 
Sam zdecyduj w jakim trybie chcesz zostać obsłużony, oszczędzaj albo płać i wymagaj. Możesz skorzystać jeszcze więcej łącząc Alnor CAM’a z zamówieniami internetowymi B2B.


CERTYFIKATY = PEWNA INSTALACJA

Bądź pewny co sprzedajesz i co montujesz - wybieraj elementy certyfikowane - oszczędź sobie problemów z odbiorem instalacji.
Atesty Higieniczne na blaszane elementy Prostokątne i Okrągłe Wszystkie kanały z blachy ocynkowanej, kwasoodpornej i aluminiowej zawsze czyste i zabezpieczone.
Klasyfikacja ogniowa dla przewodów elastycznych. Używaj do wentylacji i kominków - możesz być pewny nie palnej instalacji.
Aprobata SITAC na klasę szczelności D. Oszczędź na urządzeniach i zwiększ energooszczędność budynku dzięki bardziej szczelnym połączeniom kanałów okrągłych.
Rekomendacja Techniczna ITB dla systemu montażowego. Oszczędzaj pieniądze i bądź pewien stosowanego systemu zawieszeń. Certyfikat obejmuje - pręt gwintowany, klamry, zawiesia L, V, Z, profil montażowy, obejmy i pozostałe elementy systemu montażowego.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.
tel. (22) 737 40 00
www: www.alnor.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Narzędzie doboru napędów do okien z nowymi funkcjami

Narzędzie doboru napędów do okien z nowymi funkcjami

W internetowym kalkulatorze Napedyokienne.pl znajdziemy teraz nowe funkcje. Jest to... ¬ więcej...

 
System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System to kompletne rozwiązanie dystrybucji powietrza,... ¬ więcej...

 
Analizatory Mastercool Spartan

Analizatory Mastercool Spartan

Nowoczesne, inteligentne analizatory Mastercool serii SPARTAN, wyposażone zostały... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet