ArCADia-TERMOCAD - Program do obliczeń cieplnych budynków

artykuł promocyjny


Z programami ArCADia-TERMOCAD - zaawansowanymi, a jednocześnie prostymi w obsłudze - dokonywanie obliczeń cieplnych budynków będzie bezproblemowe. Jego ósma, czyli najnowsza, wersja wprowadza czytelny podział na moduły, dzięki któremu użytkownik może wybrać program ściśle dopasowany do swoich potrzeb.

Arcadia Termocad pierwsze kroki

fot.: Program przy pierwszym uruchomieniu przeprowadza użytkownika przez krótki samouczek zapoznający z obsługą.

Użytkownicy do wyboru mają teraz:

  • ArCADia TERMOCAD ŚCHE 8 – do świadectw energetycznych wszystkich budynków
  • ArCADia TERMOCAD PCHE 8 – do projektowanej charakterystyki energetycznej budynków oraz analiz ekonomicznych i ekologicznych.
  • ArCADia TERMOCAD Audyt 8 – do audytów energetycznych, remontowych, efektywności energetycznej, a także do audytów powykonawczych.

 

Moduły są dostępne osobno. Dodatkowo można otrzymać do nich specjalną funkcjonalność do doboru ogrzewania podłogowego, grzejnikowego, powietrznego czy innego dla każdego pomieszczenia w ramach modułu Dobór grzejników, a także wykonać kalkulację zysków ciepła do doboru urządzeń chłodzących w module Klimatyzacja - zapotrzebowanie na moc chłodniczą.

 

W nowej wersji programu zmieniono szatę graficzną i dodano ciemny motyw, w trosce o wzrok osób korzystających z aplikacji.

 

Zmieniono też metodę wybierania osiągnięcia zamierzenia projektowego. Teraz temat projektu czy obliczenia do wyboru jest dostępny na odświeżonym polu, na którym można również wybrać pożądany raport lub kilka raportów. Program dostosowuje wszystkie potrzebne czynności i dopasuje obliczenia, tak by osiągnąć pożądany efekt.

Obliczenia cieplne Arcadia Termocad

Dane wprowadzane do programu można na bieżąco sprawdzać w nowym panelu podglądowym projektu, który jest stale widoczny z prawej strony. Tutaj można znaleźć np. ogólne informacje o budynku czy bieżące wyniki obliczeń cieplnych.

Projektowanie charakterystyki chłodzenia

Biorąc pod uwagę obecne wymagania wynikające z rozporządzenia MR z 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego w programie ArCADia TERMOCAD PCHE 8 można dokonać analiz technicznych i ekonomicznych wykorzystania urządzeń automatycznie sterujących temperaturą osobno w każdym pomieszczeniu albo w wyznaczonej strefie ogrzewania. Wyniki są prezentowane w przejrzystej formie tabel i wykresów, dzięki czemu można wybrać najlepszy wariant.

Certyfikat - świadectwo energetyki energetycznej

Zestawienie kosztów inwestycyjnych ogrzewania budynku

Dzięki wprowadzeniu nowego silnika graficznego TERMOCADIA 4.0 oparty na ArCADia 14 program umożliwia wgrywanie rysunków w formacie DWG, a także importowanie i eksportowanie projektów systemu ArCADia BIM. Z tym rozwiązaniem program do obliczeń energetycznych jeszcze lepiej integruje się z systemem projektowania ArCADia BIM, któremu przyświeca cel jak najbardziej efektywnej pomocy projektantom w pracy, w oparciu o założenia BIM (Building Information Modeling).

Dowiedz się więcej o nowej odsłonie ArCADia TERMOCAD na www.intersoft.pl.

Kontakt w sprawie produktów:

INTERsoft sp. z o.o.
tel. +48 42 6891111
www: www.intersoft.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
ArCADia-TERMOCAD - zaawansowane programy do obliczeń cieplnych budynków

ArCADia-TERMOCAD - zaawansowane programy do obliczeń cieplnych budynków

ArCADia-TERMOCAD to narzędzie do obliczeń cieplnych budynków, łączące zaawansowane... ¬ więcej...
 
Planowanie oświetlenia z wykorzystaniem obiektów BIM od I-Valo

Planowanie oświetlenia z wykorzystaniem obiektów BIM od I-Valo

Oświetlenie pomieszczeń przemysłowych wymaga wykorzystania przemyślanych rozwiązań.... ¬ więcej...
 
ArCADia-TERMOCAD Audyt 9 - program w nowej wersji

ArCADia-TERMOCAD Audyt 9 - program w nowej wersji

Program ArCADia-TERMOCAD Audyt umożliwia wykonywanie audytów energetycznych i... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook