gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

 nVent Werit


Dahua   Solsum

W2  FENIX

Intersoft

 Elektra   Pawbol

Apator

Laskomex

znajdź fachowca

APA - patron działu inteligenty budynek


Efektywność energetyczna - klucz do lepszej przyszłości

aktualizacja: 02-11-2020, 05:26 – artykuł promocyjny


Optymalizacja energetyczna to wyzwanie, do którego aspiruje dziś wiele przedsiębiorstw. Nie chodzi wyłącznie o cięcie wydatków, ale także o troskę środowiskową. Dlatego powstają projekty jak Program „Efektywny Energetycznie” lub Inteligentna Platforma Optymalizacji Energii, aby promować ideę efektywnego zużycia energii.

Efektywność energetyczna - klucz do lepszej przyszłości

 

Nowy program poprawy efektywności energetycznej

 

APA Group, polska firma z branży automatyki budynkowej oraz przemysłowej  opracowała specjalny program, oparty na eksperckiej wiedzy i możliwościach technologicznych „Efektywny Energetycznie”.
 

- Naszej idei przyświeca główna myśl: chodzi o to, by przyszłe pokolenia mogły w pełni korzystać z zasobów naturalnych.- tłumaczy Artur Pollak, Prezes Zarządu APA Group. -Chcąc wypromować nasze podejście i jeszcze bardziej otworzyć się na przedsiębiorców, stworzyliśmy stronę internetową efektywnyenergetycznie.pl, na której dokładnie objaśniamy sens optymalizowania procesów energetycznych w przedsiębiorstwach. Misję realizujemy dzięki przestrzeni do dyskusji z ekspertami oraz dostępie do specjalistycznych case studies z projektów poprawy efektywności energetycznej.

Efektywność energetyczna - klucz do lepszej przyszłości

Organizatorzy zachęcają do włączenia się do bezpłatnego programu. Każda zarejestrowana osoba zyskuje dzięki programowi „Efektywny Energetycznie”:

  • szansę na optymalizację zużycia energetycznego w przedsiębiorstwie,
  • niższe faktury za prąd,
  • zmniejszenie negatywnego wpływu firmy na środowisko naturalne,
  • możliwość sprostania coraz bardziej wyśrubowanym normom,
  • lepszą ocenę wydajności procesów,
  • wykorzystanie specjalistycznych narzędzi dla uzyskania maksymalnych efektów,
  • możliwość podejmowania trafnych decyzji ekonomicznych i zarządczych.

 

Czy prąd można kontrolować?

 

Istnieją już rozwiązania stosowane w przemyśle czy magazynach, które zmniejszają pobór elektryczności tam, gdzie nie ma akurat pracowników. Podobnie rzecz ma się z oświetleniem miejskim, które czasami dostosowuje się natężeniem światła do nadjeżdżającego pojazdu. Wszystko to jednak są rozwiązania dedykowane konkretnym branżom lub miejscom.


Przeciętny budynek, fabryka, hotel czy galeria handlowa potrzebuje rozwiązań uniwersalnych, skalowalnych do własnych potrzeb i pozwalających na przyszły rozwój. Podstawą takiej kontroli prądu może stać się jego nieustanna moderacja i wyciąganie wniosków ze zgromadzonych danych. System powinien uczyć się i korzystać z doświadczeń, bo każda fabryka jest inna, posiada odmienny układ elektryczny i jest inaczej moderowana. Dopiero podpięcie inteligentnego licznika umożliwia wyciągnięcie właściwych wniosków.

Efektywność energetyczna - klucz do lepszej przyszłości

 

IPOE jako narzędzie poprawiające efektywność energetyczną

 

Inteligentna Platforma Optymalizacji Energii (IPOE) stanowi rozwiązanie wspierające procesy analityczne oraz decyzyjne, mające na celu poprawę efektywności energetycznej przedsiębiorstwa. Platforma wizualizuje elementy systemu energetycznego, takie jak charakterystyki prądowe, zużycie energii elektrycznej czy generacja energii biernej, oraz związane z nimi statystyki ponoszonych kosztów. IPOE stworzony przez inżynierów APA Group, działa w oparciu o schemat znany w zarządzaniu jakością, jako cykl Deminga (PDCA): zaplanuj (plan) – wykonaj (do) – sprawdź (check) – popraw (act). Punktem wyjścia jest przygotowanie analizy technicznej wybranej fabryki czy budynku, a następnie podpięcie do systemu elektrycznego inteligentnych urządzeń do pomiaru. Po stosownej analizie generowane są szczegółowe wykresy, na podstawie których można wskazać słabe punkty w zarządzaniu prądem i zoptymalizować koszty. Praktycznie już po pierwszej analizie, oszczędności na fakturach za prąd mogą sięgnąć nawet 30%.


W zamierzeniu IPOE instalowany jest po to, by nieustannie czuwać nad wykorzystaniem elektryczności i ostrzegać przed ewentualnymi anomaliami czy zagrożeniami dla całego systemu elektrycznego. Urządzenie jest uniwersalne i skalowalne, co także w przypadku rozwoju fabryki czy podłączania nowych maszyn pozwala mieć nad elektrycznością nieustanną kontrolę.


IPOE wspiera potwierdzenie jakości wg normy ISO 50001 dotyczącej redukcji kosztów, zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych oraz efektywności energetycznej przedsiębiorstwa. System skierowany jest do firm, które chcą zarządzać całością poborów energii elektrycznej z jednego miejsca i mieć pełen wgląd w to, jak jest wykorzystywana.
 

Czytaj więcej na: www.efektywnyenergetycznie.pl

Kontakt w sprawie produktów:

APA Sp. z o.o.
tel. +48 (32) 231 64 43
www: www.apagroup.pl/
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Efektywność energetyczna - klucz do lepszej przyszłości

Efektywność energetyczna - klucz do lepszej przyszłości

Optymalizacja energetyczna to wyzwanie, do którego aspiruje dziś wiele przedsiębiorstw.... ¬ więcej...

 
SALUS Smart Home - Twój inteligentny dom

SALUS Smart Home - Twój inteligentny dom

Choć inteligentne domy nie są nowym zjawiskiem, to dla większości dalej kojarzą... ¬ więcej...

 
SALUS Controls sprzyja oszczędzaniu

SALUS Controls sprzyja oszczędzaniu

Oszczędzanie energii wcale nie jest trudne. Nie musimy nawet rezygnować z tego, co... ¬ więcej...

 


All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet