gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON FotonHewalex

nVent     Galmet

SalusFerro  

EsbeRoth Polska

   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

polecamy

Pompa E.ON Air. Krok do samodzielności energetycznej

artykuł promocyjny


Pompa ciepła jest coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem do ogrzania domu, świetnie sprawdzającym się w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną. Pompy ciepła zyskują na popularności, co jest konsekwencją obecnej niestabilności energetycznej - budzących niepokój cen gazu, oleju opałowego czy węgla. Dobrze dobrana pompa ciepła pomoże ograniczyć wydatki związane z ogrzewaniem oraz zyskać większą niezależność energetyczną.

 

Czym charakteryzuje się pompa ciepła?

 

W dobie rosnących cen energii elektrycznej i ogrzewania, klienci coraz chętniej zwracają uwagę na nowoczesne rozwiązania technologiczne, porównując parametry działania oraz koszty eksploatacji.
Coraz większym zainteresowaniem cieszą się pompy ciepła. Tylko którą wybrać?
Idealne urządzenie powinno być: łatwe w montażu oraz obsłudze, niezawodne w każdej temperaturze, zdolne ogrzać dom oraz znacznie obniżyć opłaty za ogrzewanie, zmniejszając emisję zanieczyszczeń do środowiska.
W odpowiedzi na tak stawiane oczekiwania E.ON Foton we współpracy z naukowcami Politechniki Warszawskiej,  stworzył nowy projekt - pompę ciepła  E.ON Air.

 

pompa ciepła e.on foton

 

To powietrzna pompa ciepła. W porównaniu z urządzeniami gruntowymi jest o wiele korzystniejsza pod względem planowania i montażu. W tym przypadku całość procesu przebiega bezinwazyjnie, niewymagane są dodatkowe odwierty czy przekopy działki budowlanej, co obniża koszty montażu.
Dzięki zastosowaniu najlepszej technologii udało się ograniczyć ryzyko związane z ewentualnymi awariami urządzenia, co wpływa również na zmniejszenie kosztów obsługi serwisowej.

Wszystko to przekłada się na obniżenie wydatków na utrzymanie domu. Pompa ciepła Air zużywa energię dostępną... w przyrodzie. Pozyskując powietrze z zewnątrz, nawet jeśli jest zimne, po przekazaniu go do instalacji grzewczej budynku, wpływa na podniesienie temperatury wewnątrz.
Dowiedziono, że urządzenia tego typu są kilkukrotnie bardziej efektywne energetycznie w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami grzewczymi (ogrzewanie gazowe czy piece "kopciuchy")

Kolejną charakterystyczną cechą pompy ciepła Air jest brak komory spalania. To nie tylko ogranicza emisję szkodliwych substancji do środowiska ale przede wszystkim daje poczucie bezpieczeństwa dla użytkowników, eliminując zagrożenia takie jak ulatnianie gazu czy tlenku węgla.

Starania o technologię przyjazną dla klimatu i środowiska zostały docenione podczas Światowego Forum Miejskiego organizowanego przez ONZ w Katowicach, gdzie firma E.ON Foton za projekt: "AIR Pompa ciepła powietrze-woda CO + CWU" - została uhonorowana tytułem Lidera Transformacji Energetycznej.

air e.on

Pompa ciepła E.ON Air to:

 

  • krótki czas montażu i konfiguracji urządzenia
  • skuteczność działania w każdej temperaturze od -25° C do 43° C
  • energooszczędność klasa - A+++ i A++
  • urządzenie, które chłodzi latem i grzeje zimą (silnik inwerterowy, system rewersyjny)
  • urządzenie, które cicho pracuje poziom ciśnienia akustycznego 38 dB
  • źródło ciepła, które dba o środowisko
  • oszczędność czasu
  • bezpieczeństwo energetyczne w dobie wzrastających cen: węgla, gazu i oleju opałowego
  • urządzenie monoblock typu hydrosplit


Pompa ciepła E.ON Air to rozwiązanie idealnie nadające się do ogrzewania nowych i starych budownictw. W przypadku tych modeli pomp po zamontowaniu klimakonwektorów – pompa będzie miała również funkcje chłodzącą (nie jest to standard a opcja). Co więcej Producent oferuje możliwość monitoringu pracy pompy, więc w razie problemów – serwis zdalnie podłączy się do pompy i sprawdzi stan sprzętu. Dodatkowo sam użytkownik może monitorować pracę urządzenia – dzięki aplikacji na telefon komórkowy.

E.ON Foton instaluje pompy od kilku lat, niektóre pracują od kilku sezonów grzewczych, co jest dowodem dobrej pracy sprzętu.

Warto rozważyć inwestycje w pompy ciepła zwłaszcza, że na początku roku uaktualniono zasady programu Czyste Powietrze -zwiększono próg dochodowy i powiększono poziomy świadczeń.
 

Kontakt w sprawie produktów:

E.ON Foton Sp. z o. o.
tel. 22 266 85 83
www: eonfoton.pl/kontakt
Zobacz także
Pompy ciepła powietrze-woda - dlaczego cieszą się największym zainteresowaniem?

Pompy ciepła powietrze-woda - dlaczego cieszą się największym zainteresowaniem?

Pompy ciepła to obecnie najbardziej pożądane przez Polaków urządzenia grzewcze.... ¬ więcej...

 
Czy pompa ciepła wytwarza hałas?

Czy pompa ciepła wytwarza hałas?

Jak głośno pracuje pompa ciepła? Czy pompa ciepła wytwarza hałas? Co wpływa na... ¬ więcej...

 
Nowoczesne i ekologiczne ogrzewanie domu z pompami ciepła AUX

Nowoczesne i ekologiczne ogrzewanie domu z pompami ciepła AUX

Działanie pomp ciepła opiera się na efektywnym wykorzystaniu energii cieplnej skumulowanej... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet