gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

GDE Apator

 nVent Werit


Dahua   Solsum

W2  FENIX

Intersoft

FibaroNoark

 Elektra   Pawbol

znajdź fachowca

Dom optymalny z fotowoltaiką IMMERGAS

aktualizacja: 07-10-2020, 05:28 – artykuł promocyjny


Dom optymalny to projekt, który powstał z myślą o dostosowaniu architektury budynku do lokalnych tradycji, potrzeb polskiego rynku oraz wymagań stawianych zrównoważonemu budownictwu. Jego wygląd oraz zastosowane technologie zostały przemyślane w każdym szczególe. Wybór instalacji to jeden z kluczowych kroków wyposażenia takiego projektu, a firma Immergas ze swoim systemem fotowoltaicznym znalazła się w gronie rekomendowanych produktów.

Rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz problem z kończącymi się zasobami nieodnawialnych źródeł spowodowały, że w prywatnych domach zaczęły powstawać małe elektrownie. Do tego celu idealne okazały się panele fotowoltaiczne, które korzystają ze światła słonecznego, ich montaż nie jest skomplikowany, a dostępność jest coraz większa.

Technologia fotowoltaiczna umożliwiła przekształcanie energii słonecznej w elektryczną i stała się doskonałym sposobem na uniezależnienie się od rosnących cen energii elektrycznej. Dzięki instalacjom OZE możemy nie tylko konsumować, ale i produkować energię elektryczną, w znaczący sposób obniżając rachunek za energię. Fotowoltaika to technologia, polegająca na przemianie światła słonecznego w energię elektryczną, dzięki efektowi fotowoltaicznemu. Instalacja fotowoltaiczna to system złożony z modułów (paneli fotowoltaicznych) połączonych z sobą, inwertera i przyłącza do sieci energetycznej. Podstawą instalacji są panele fotowoltaiczne pokryte warstwą krzemu, który absorbuje promienie słoneczne i za pomocą efektu fotowoltaicznego przekształca w energię prądu stałego. Dzięki inwerterowi energia prądu stałego zostaje przekształcona na energię prądu przemiennego (czyli takiego, jaki płynie w gniazdku). Inwerter jest również połączony z siecią energetyczną przed licznikiem dwukierunkowym energii elektrycznej. Jeśli wyprodukowaną przez nas energię zużywamy, nie pobieramy energii z sieci – licznik nie pracuje, jeśli nasze zużycie jest mniejsze lub go nie ma, a nasza instalacja pracuje, licznik zlicza, ile KWh energii oddaliśmy do sieci, w celu późniejszego rozliczenia z dostawcą energii.

 


Immergas dostarczył do Domu Optymalnego projektu Roberta Koniecznego, znajdującego się w miejscowości Radostowice, instalację fotowoltaiczną o łącznej mocy elektrycznej 3600 Wp oraz pompę ciepła MAGIS PRO 10 typu Split.

 

Instalacja fotowoltaiczna IMMERGAS w Domu Optymalnym:

  • dostarcza prawie 4000 kWh energii elektrycznej, którą można przeznaczyć na pokrycie energii potrzebnej do zasilania pompy ciepła Magis PRO. W okresie sprzyjającym produkcji energii elektrycznej (wiosna-lato), nadwyżki tej energii oddaje się do sieci energetycznej, a w okresie niesprzyjającym, kiedy produkcja z instalacji fotowoltaicznej jest mała lub jej nie ma (jesień-zima), pobiera się energię z sieci, np. do zasilania pompy ciepła ogrzewającej dom.
  • instalacja składa się z 13 wysokiej jakości paneli polikrystalicznych o mocy jednostkowej 300 W, co łącznie daje 3600 Wp. Panele fotowoltaiczne muszą zostać ukierunkowane na południe, a miejsce instalacji nie może być zacienione. Dodatkowo musimy posiadać odpowiednią ilość miejsca na umieszczenie paneli. 140 metrów kwadratowych dachu Domu Optymalnego pozwala na rozbudowę instalacji fotowoltaicznej o kolejne panele.
Kontakt w sprawie produktów:

IMMERGAS POLSKA Sp. z o.o.
tel. +48 42 649 36 00
www: www.immergas.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Pożar paneli fotowoltaicznych - przyczyny, skutki, zapobieganie

Pożar paneli fotowoltaicznych - przyczyny, skutki, zapobieganie

Instalacje fotowoltaiczne uchodzą za bardzo bezpieczne. Jednak trzeba pamiętać,... ¬ więcej...

 
Czy myć panele fotowoltaiczne?

Czy myć panele fotowoltaiczne?

Inwestując w odnawialne źródła energii, dokonuje się najlepszego wyboru... ¬ więcej...

 
Moduły fotowoltaiczne KAISAI - nowa gama produktów w segmencie OZE

Moduły fotowoltaiczne KAISAI - nowa gama produktów w segmencie OZE

Firma Klima-Therm - generalny dystrybutor i właściciel marki KAISAI znana jest z... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet