zwińgorące tematy
tagi

partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

Beretta   Dragon Kotły

     Esbe

KAN Sp. z o.o.   Schiedel

Kospel    NTS Energy

Pipelife    Logo STERR

Stiebel Eltron Radox Radiators

  Dimplex

logo Wilo   De Dietrich

Prandelli  Roth Polska

Brötje Heizung   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

    Grupa Armatura

Immergas

Akra   Lindab

znajdź fachowca

Nowe szafki instalacyjne Systemu KAN-therm

aktualizacja: 15-02-2018, 07:57 – artykuł promocyjny


Każda instalacja, aby była estetycznie wykończona potrzebuje elementów maskujących, które ukryją części sterujące oraz wszelkie zawory. Taką właśnie rolę pełnią szafki instalacyjne. Zajmują one niewiele miejsca, a znacznie podnoszą odbiór wizualny całego układu roboczego. W ofercie Systemu KAN-therm pojawiły się właśnie nowe rozwiązanie dedykowane zarówno do instalacji grzewczej, jak i wodnej.

 

Nowe szafki instalacyjne Systemu KAN-therm obejmują:

  • modele natynkowe oraz podtynkowe,
  • modele natynkowe oraz podtynkowe z możliwością zamocowania rozdzielaczy do ogrzewania podłogowego lub do centralnego ogrzewania (tradycyjnego grzejnikowego),
  • rozwiązanie dla każdego - proste i kompaktowe lub rozbudowane z funkcją regulacji wysokości i głębokości, a także miejscem na zamocowanie elementów automatyki sterującej.

 

fot.: Stara i nowa wersja szafki natynkowej - estetyczne wykończenie naroży

Choć szafki wydają się być elementem mało konkurencyjnym - dostępne są w ofercie zarówno dużych jak i małych producentów, nawet rangi lokalnej - o podobnym wyglądzie. W praktyce sytuacja jednak przedstawia się nieco inaczej, gdyż właściwości konstrukcyjne, funkcjonalne i wizualne to nie wszystko. Dochodzi jeszcze aspekt jakościowy. Najlepszym tego dowodem są nowe wersje szafek instalacyjnych Systemu KAN-therm, które bazując na pewnych zmianach stały się rozwiązaniem o wyjątkowych właściwościach tecvhnicznych na rynku.

 

Flagowy produkt w nowej odsłonie

 

Nowa technologia produkcji szafek instalacyjnych wpłynęła również na jeszcze większą estetykę finalnego wyrobu. Wygląd szafek marki KAN- therm cieszył się dobrą reputacją już przed metamorfozą, jednak odświeżony wizerunek z pewnością przypadnie do gustu większej grupie odbiorców końcowych. Zmiany są niewielkie, ale znaczące:
 

  • w nowej wersji natynkowych i podtynkowych szafek KAN-therm, korpus obudowy będzie stanowił jedną, zwartą, monolityczną konstrukcję. Oznacza to, że gotowy produkt pozbawiony zostanie wyraźnych miejsc łączenia (zgrzewania) poszczególnych elementów konstrukcyjnych szafki.
  • zaczep znajdujący się na tylnej ścianie szafki, służący do zamocowania rozdzielacza, wykonywany będzie bezpośrednio w korpusie szafki, poprzez jego odpowiednie wycięcie, a następnie wyprofilowanie.
  • gotowy wyrób pozbawiony będzie mało estetycznych miejsc przygrzewania zaczepu rozdzielacza do tylnej ściany szafki.


Wszystkie te zabiegi miały na celu podniesienie estetyki nie tylko przedniej części szafki. Zmianie podlegają także tak zwane plecy oraz wnętrze. Na korzyść instalatorów został ulepszony również sam zaczep, który dzięki ujedoliconej długości z pewnością ułatwi montaż. Każdy górny zaczep został wydłużony, tak by odległość jego bocznej krawędzi od boku szafki wynosiła ~18 mm dla szafek podtynkowych i ~47mm dla szafek natynkowych.


Nieodzownym elementem konstrukcyjnym w każdej szafce instalacyjnej jest maskownica umożliwiająca wygodne podłączenie rur do rozdzielacza zamocowanego w szafce. W starej wersji szafek natynkowych maskownica przykręcana była za pomocą wkrętów do konstrukcji szafki. Nowa konstrukcja przewiduje wykonanie, od wewnętrznej strony maskownicy, specjalnych zaczepów umożliwiających estetyczne zamocowanie (zaczepienie) jej do korpusu szafki. Pozwoliło to na wyeliminowanie mało estetycznych mocowań maskowanicy za pomocą wkrętów.

fot.: przykład kompletnej szafki przed i po zmianie sposobu mocowania dolnej maskownicy

 

Zabezpieczenie powłoki malarskiej - standard na jaki stać najlepszych

 

Wszystkie powierzchnie malowane w szafkach natynkowych oraz podtynkowych Systemu KAN-therm, dodatkowo pokryte będą cienką warstwą folii. Takie wykonanie szafek, zabezpieczy je przed ewentualnym uszkodzeniem powłoki malarskiej lub jej zniszczeniem czy zabrudzeniem, w trakcie wykonywania prac budowlano-instalacyjnych. Po zakończeniu wszystkich prac wykończeniowych, folię zabezpieczającą należy zerwać ze wszystkich powierzchni szafki, uzyskując efekt nowej, pozbawionej rys i zanieczyszczeń powierzchni.

 

Dyskretne logo - podkreślenie najwyższej jakości i prestiżu zastosowanego rozwiązania

 

Wszystkie szafki w ofercie Systemu KAN-therm posiadają dyskretne logo znajdujące się w górnym prawym rogu drzwiczek, wykonanym za pomocą najnowszych technik znakowania laserowego. Obecność tego znaku formowego podkreśla najwyższą staranność wykonania oraz jakość finalnego produktu. System KAN-therm to gwarancja dbałości o każdy, najmniejszy szczegół z materiałów o najwyższej jakości, przy zastosowaniu nowoczesnych technologii produkcji. Logo na drzwiczkach szafek zwróci uwagę użytkowników/mieszkańców na zastosowanie tego prestiżowego rozwiązania na inwestycji.


 

Kontakt w sprawie produktów:

KAN Sp. z o.o.
tel. 85 74 99 200
www: www.kan-therm.com
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Przewodowy termostat tygodniowy Prandelli z WiFi do ogrzewania płaszczyznowego

Przewodowy termostat tygodniowy Prandelli z WiFi do ogrzewania płaszczyznowego

Dzięki wbudowanemu WiFi termostat łączymy przewodem bezpośrednio z siłownikami... ¬ więcej...

 
Rury do ogrzewania podłogowego - przegląd oferty rynkowej

Rury do ogrzewania podłogowego - przegląd oferty rynkowej

Podłogówkę najczęściej wykonuje się z giętkich rur z tworzywa, które... ¬ więcej...

 
Ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe COSMO

Ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe COSMO

System ogrzewania i chłodzenia COSMO to rozwiązanie, którego zastosowanie... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet