gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

   Dragon Kotły

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

GlenDimplex

Ferdom

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Instal-Projekt - grzejniki


Nowy pomysł na LEDy. Nowości od marki LUXRAD

aktualizacja: 03-07-2017, 04:44 – artykuł promocyjny


Można śmiało powiedzieć, że LED to jedno z największych osiągnięć w dziedzinie oświetlenia od czasów odkrycia energii elektrycznej. Świeci przez ponad 100 tysięcy godzin, zużywa zaledwie cząstkę energii potrzebnej żarówkom tradycyjnym a co najważniejsze technologię LED możemy wykorzystywać w takich produktach, jak grzejniki. Marka Luxrad, lider w produkcji grzejników dekoracyjnych i łazienkowych wprowadził właśnie do produkcji modele Vitro LED i Niagara LED, które dzięki zastosowaniu technologii LED dają dodatkowe źródło światła we wnętrzu.

Kiedy pierwszy raz usłyszeliśmy o technologii LED, jeszcze nie myśleliśmy o wykorzystaniu jej w innych przedmiotach niż lampy. Dopiero z czasem pojawiły się meble z podświetlonymi półkami a ostatnio również jeden z czołowych producentów grzejników – firma Luxrad, zdecydowała się na wyposażenie wybranych modeli w to rozwiązanie.

 


LED w pigułce


Mówiąc o technologii LED powinniśmy zacząć od podstaw - diody LED to elektroniczne urządzenie półprzewodnikowe o określonym składzie materiałowym, które pod wpływem przepływającego przez nie prądu emituje światło. To rozwiązanie ma wiele zalet – w porównaniu z typową żarówką jest dużo mniejsze. Co ciekawe daje nam spore oszczędności ponieważ podczas przetwarzania prądu elektrycznego w światło wykazuje minimalne straty. Pozostając przy temacie oszczędności – kiedy w pomieszczeniu mamy zamontowane tradycyjne żarówki i kiedy chcemy ją włączyć to niestety, ale nasza tradycyjna żarówka pobiera znacznie więcej prądu do rozgrzania. Dodatkowo LED jest odporny na uszkodzenia i wykazuje bardzo długą żywotność. Można tu mówić nawet o 100 tysiącach godzin – oczywiście warto zaznaczyć, że jasność diod będzie znacznie mniejsza niż na początku świecenia. To też ważna wiadomość dla fanów ekologii, z tego względu, że długo świeci – rzadko się je wyrzuca. Co więcej diody nie zawierają rtęci ani innych szkodliwych dla środowiska substancji.

Technologia LED to niezwykle zaawansowane rozwiązane, z ogromną ilością zalet, ale trzeba też pamiętać, że o ile trudno uszkodzić diody mechanicznie, to już elektronicznie są bardzo wrażliwe np. na przepięcie. Mimo wszystko prace nad dalszym rozwojem tej technologii trwają z czego korzystają producenci oświetlenia, mebli oraz grzejników.

 


Dodatkowe oświetlenie we wnętrzu


Coraz częściej wybierając przedmiot do naszego domu stawiamy nie tylko na jego wygląd, ale i funkcjonalność. Tak jest ze wszystkim od mebli, po sprzęt AGD czy RTV. Przyznajmy się sami przed sobą – lubimy te wszystkie ukryte funkcje. Światło we wnętrzu nadaje wyjątkowy klimat, kiedy już nie mamy miejsca na kolejną lampę ale stoimy przed wyborem grzejnika to okazuje się, że mamy wybór większy niż myśleliśmy.

Marka Luxrad wprowadziła do oferty dwa grzejniki z rozwiązaniem LED. Pierwszy z nich - model Niagara LED to stalowy grzejnik dekoracyjny z możliwością wyboru aż kilkunastu wzorów graficznych. Dla tych bardziej wymagających istnieje możliwość zrealizowania indywidualnego projektu. Dzięki wybraniu odpowiedniego motywu graficznego możemy stworzyć wyjątkową dekorację ścienną.

 

Niagara LED
Niagara LEDNiagara LEDNiagara LED

Niagara LED

 

Druga z propozycji marki Luxrad to model Vitro LED. Już nie tylko grzeje, świeci ale i daje możliwość optycznego powiększenia powierzchni. Jak? Dzięki zastosowaniu dużej tafli szkła. Vitro LED pasuje praktycznie do każdego wnętrza. Może być też ciekawym rozwiązaniem w wąskim korytarzu – nie tylko go ogrzeje, oświetli ale również zastąpi tradycyjne lustro, które i tak musielibyśmy powiesić. Dzięki temu mamy 3 w 1. W obu modelach stopień jasności i kolor oświetlenia LED wybiera się pilotem zgodnie z własnymi potrzebami czy nastrojem. A kiedy nie potrzebujemy dodatkowego oświetlenia – możemy je bez problemu wyłączyć.

 

Vitro LED

 

Projektanci marki Luxrad w swoich projektach wychodzą z założenia, że to co tworzą musi spełniać określone wymagania. Jakość wykonania, unikatowy design oraz właśnie funkcjonalność. Jeden grzejnik a tak wiele możliwości.
 

Kontakt w sprawie produktów:

LUXRAD POLSKA MAZUR I WSPÓLNICY SP. J.
tel. (22)8632240, (22)8632242, (22)7280014
www: www.luxrad.com
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zdalne sterowanie grzejnikami - automatyka TECH Sterowniki

Zdalne sterowanie grzejnikami - automatyka TECH Sterowniki

System do sterowania grzejnikami firmy TECH Sterowniki służy do kontrolowania pracy... ¬ więcej...

 
Euroster 4040 TXRX - funkcjonalność w minimalistycznej formie

Euroster 4040 TXRX - funkcjonalność w minimalistycznej formie

Łatwe i efektywne sterowanie temperaturą w pomieszczeniach to obowiązkowy element... ¬ więcej...

 
Komfort zimą i latem. Wewnątrz i na zewnątrz.

Komfort zimą i latem. Wewnątrz i na zewnątrz.

Jaga Climate Designers to grzejniki, które precyzyjnie i ekonomicznie zapewniają... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


regulus