gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

   Dragon Kotły

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

GlenDimplex

Ferdom

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Kotłownia na miarę Twojego domu

aktualizacja: 21-10-2016, 07:14 – artykuł promocyjny


Onninen oferuje pełne wyposażenie i zabezpieczenie kotłowni dostosowane do współpracy z instalacją centralnego ogrzewania oraz instalacją ciepłej wody użytkowej w Twoim domu.

kotłowniaOferta zawiera produkty najwyższej jakości w promocyjnych cenach. Firma przygotowała pakiet systemowy zawierający: Kocioł EcoTEC VC Plus, Zasobnik ciepłej wody użytkowej VIH R 120 litów, Regulator Calormatic 470 oraz podstawowy zestaw systemu powietrzno-spalinowego. Dzięki tym produktom praca instalacji przebiegać będzie bezproblemowo i pozwoli na łatwą obsługę.

 


Kocioł EcoTEC VC Plus

 

Gazowy, jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny EcoTEC VC Plus to urządzenie najwyższej jakości. EcoTEC VC Plus osiąga sprawność nawet do 109%, w związku z tym zużywa mniej energii elektrycznej. Tak wysoka, średnioroczna sprawność kotła możliwa jest dzięki odzyskiwaniu ciepła kondensacji pary wodnej.

Poprzez zastosowanie w kotle systemu elektronicznej regulacji składu mieszanki gazowo-powietrznej (system ELGA), proces spalania jest zoptymalizowany przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia gazu. Kocioł EcoTEC VC Plus przy obciążeniu częściowym zużywa tylko taką ilość energii, jaka jest niezbędna. Oszczędności gazu w stosunku do innych kotłów to około 20% w porównaniu z nowymi kotłami niekondensacyjnymi i do 40% w stosunku do starszych konstrukcji kotłów gazowych.

 

Kocioł EcoTEC VC Plus

 

Zobacz produkty do kotłowni w sklepie Onninen

 

Kocioł EcoTEC VC Plus wyposażony jest w układ sterujący, który nazywany jest ładowaniem zasobnika, czyli zasilaniem ciepłą wodą. Przy zastosowaniu innego kotła może zaistnieć konieczność zakupu dodatkowej armatury: zaworu trójdrogowego oraz pompy, która będzie ładowała zasobnik, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Zastosowany w kotle 3-drogowy zawór przełączający z obejściem umożliwia całkowity przepływ medium grzewczego do instalacji centralnego ogrzewania bądź do zasobnika ciepłej wody użytkowej lub dostarczenie do dwóch tych odbiorników w zależności od potrzeb. Natomiast zamontowana pompa obiegowa wyróżnia się wysoką sprawnością i oszczędnym zużyciem energii elektrycznej, zapewniając dodatkowe oszczędności energii nawet do 76% w skali roku.

Przy współpracy z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej VIH R 120 litrów oraz regulatorem Calormatic 470 system ten zapewni najwyższy komfort ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Kompaktowa budowa kotła sprawia, że można zamontować go w niemal w każdym miejscu, także pod schodami lub na poddaszu, a nowoczesny design, nagrodzony prestiżową nagrodą IF 2013, pasuje do każdego wnętrza. Niebyt duża masa kotła ułatwi jego montaż na ścianie.

Zaproponowany przez nas zasobnik VIH R dopasowany jest wyglądem do kotła Vaillant i może być zamontowany obok lub pod kotłem. Dzięki temu uzyskujemy estetyczny wygląd instalacji, a wymagana przestrzeń zabudowy jest zredukowana.

Połączenia kotła z zasobnikiem umożliwia funkcjonalny zestaw podłączeniowy skracający czas instalacji i poprawiający estetykę jej wykonania.

 

 

Zasobnik ciepłej wody użytkowej VIH R 120 litrów

 

Zasobnik ciepłej wody użytkowej VIH R jest to uniwersalny zasobnik wysokiej jakości, który pozwoli uzyskać komfort pracy instalacji w Twoim domu. Zbiornik zapewnia stabilną temperaturę ciepłej wody użytkowej nawet przy jednoczesnym poborze ciepłej wody w wielu punktach czerpalnych, a także wyposażony jest w dodatkowy króciec umożliwiający podłączenie cyrkulacji ciepłej wody.

Zbiornik wykonany jest z wysokogatunkowej stali emaliowanej, zabezpieczony dodatkowo przed korozją anodą magnezową. W jego wnętrzu znajduje się wężownica rurowa, która przenosi ciepło uzyskane w wyniku pracy kotła gazowego EcoTEC VC Plus, oddając je wodzie znajdującej się w zasobniku. Ciśnienie robocze zasobnika wynosi 10 bar, co zapewnia niezawodną eksploatację nawet w przypadku okresowych skoków ciśnienia w instalacji.

Zewnętrzną jego powłokę stanowi wydajna izolacja, która efektywnie chroni zasobnik przed stratami ciepła. Ta specjalna powłoka izolacyjna sprawia, że straty postojowe są bardzo niskie i w przypadku braku poboru wody koszt utrzymania przez całą dobę wysokiej temperatury zasobnika wynosi od około 18 do 32 groszy w zależności od typu i pojemności zasobnika.

Dzięki cyfrowej komunikacji w całym układzie sterowania, temperaturę zasobnika możemy w każdej chwili odczytać na wyświetlaczu kotła lub sterownika Calormatic 470.

 

 

Regulator Calormatic 470

 

Regulator steruje obiegiem grzewczym c.o., zasobnikiem c.w.u. oraz pompą cyrkulacyjną c.w.u. Nowoczesny regulator pogodowy Vaillant CalorMATIC 470 może być wbudowany w kotle grzewczym lub w pomieszczeniu, co ułatwia jego obsługę.

Mikroprocesorowe sterowanie pozwala utrzymać stałe temperatury w pomieszczeniach oraz niską i stabilną temperaturę grzejników. Regulator zapewnia termiczną dezynfekcja zasobnika c.w.u. co z kolei chroni instalację przed bakteriami legionella.

Calormatic 470Łatwą obsługę umożliwia jedno podświetlane pokrętło regulatora. Dodatkowo istnieje możliwość internetowego, zdalnego nadzoru i parametryzacji instalacji. Regulator zapewnia szybkie wprowadzenia tzw. chwilowej temperatury pomieszczenia lub wyłączania ogrzewania.

Za pomocą dodatkowego modułu VR 40 zamontowanego w kotle możliwe jest sterowanie pompą cyrkulacyjną. Dzięki temu w instalacji stosuje się mniejsze średnice przewodów, co umożliwia ich swobodniejsze prowadzenie.

 

 

Bezpieczeństwo i kontrola pracy

 

Pełne bezpieczeństwo i możliwość kontroli pracą instalacji wpływa na komfort eksploatacji i zadowolenie użytkownika, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby zaproponowane przez Onninen.pl urządzenia oraz armatura spełniały wszystkie Twoje oczekiwania.

Kocioł fabrycznie wyposażony jest w zawór bezpieczeństwa oraz naczynie wzbiorcze przeponowe o pojemności 10 litrów, co zabezpiecza przed niekontrolowanym wzrostem ciśnienia w przypadku przegrzania.

Proces spalania gazu w kotle obydwa się w zamkniętej komorze spalania, co oznacza, że jest odcięty od pomieszczenia, w którym się znajduje. Dzięki temu urządzenie jest bardzo bezpieczne w eksploatacji i nie istnieje ryzyko wydostawania się spalin do pomieszczenia oraz zatrucie czadem. Powietrze do kotła doprowadzane jest za pomocą zestawu powietrzno-spalinowego.

Układ sterujący kotła EcoTEC VC odpowiada za regulację mocy palnika oraz zapewnienie bezpiecznej pracy urządzenia.  W sposób ciągły dostosowuje moc kotła do aktualnych potrzeb i kontroluje parametry pracy w celu zapewnienia bezpiecznej eksploatacji urządzenia.

Dla zrealizowania wszystkich funkcji układ sterowania kotła EcoTEC VC jest wyposażony w szereg elementów pomiarowych i zabezpieczających takich jak: czujniki temperatury zasilania i powrotu, czujnik przegrzewu i czujnik ciśnienia wody. Dodatkowo dla ułatwienia napełniania kotła został on wyposażony w manometr analogowy.

Zasobnik ciepłej wody użytkowej również zabezpieczony jest przed nadmiernym wzrostem ciśnienia poprzez zainstalowany na dopływie wody zimnej zawór bezpieczeństwa, naczynie wzbiorcze przeponowe oraz niezbędne opomiarowanie.

W ofercie uwzględniony został pełen osprzęt wyposażenia kotłowni. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Zobacz produkty do kotłowni w sklepie Onninen

 

 

Wyposażenie kotłowni:

 

 • Pakiet systemowy:

  • Kocioł EcoTEC VC Plus 206/5-5 20kW,

  • Zasobnik c.w.u. VIH R 120 litów,

  • Regulator Calormatic 470 + czujnik temp. zewnętrznej + Moduł VR 40 (dodatkowo),

  • Podstawowy zestaw systemu powietrzno-spalinowego,

 • Pompa cyrkulacyjna STAR-Z NOVA,RP1/2"X84MM

  • zawór zwrotny gwintowany wewnętrzny typ 601 1/2" SOCLA

  • 2 x zawór kulowy 1/2",standard Onnline

 • Zestaw wodomierzowy

  • wodomierz jednostrumieniowy JS2,5 DN20 PoWoGaz

  • konsola wodomierzowa przyłącze 3/4",

  • filtr siatkowy,

  • zawór antyskażeniowy gwintowany wewnętrzny typ EA291NF 1",

  • zawory grzybkowe skośne Ø25

 • Naczynie wzbiorcze przeponowe wzbiorcze CWU DE-8 10BAR/70 + uchwyt montażowy dla wiszących naczyń wzbiorczych do średnicy 380 mm

 • Zawór bezpieczeństwa syr 1915

 • Filtr siatkowy do gazu

 • Zawory kulowe + złączki z gwintem zew.

 

Schemat instalacji grzewczej:

schemat instalacji grzewczej

1. Kocioł EcoTEC VC Plus 206/5-5 20kW.
2. Zasobnik c.w.u. VIH R 120 litów.
3. Regulator Calormatic 470.
4. Moduł VR 40 wielofunk 2/7.
5. Czujnik temp zewnętrznej.
6. Zestaw wodomierzowy.
7. Pompa cyrkulacyjna + zaw. zwrotny + 2xzaw.odcinające.
8. Zawór bezpieczeństwa Syr typ 1915.

9. Naczynie wzbiorcze przeponowe cwu Reflex DE-8.
10. Filtr siatkowy do gazu.
11. Przewód doprowadzający wodę zimną.
12. Zasilenie i powrót obiegu grzewczego.
13. Zasilenie i powrót zasobnika c.w.u.
14. Przewody c.w.0 (woda ciepła, zimna, cyrkulacja).
15. Doprowadzenie gazu do kotła.


Zobacz produkty do kotłowni w sklepie Onninen

Kontakt w sprawie produktów:

Onninen Sp. z o.o.
tel. 42 676 88 66, 42 676 89 70
www: onninen.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Systemy zaprasowywane Profipress i Sanpress Inox - przykładowa realizacja

Systemy zaprasowywane Profipress i Sanpress Inox - przykładowa realizacja

Duża instalacja to jeszcze większe wyzwanie. W przypadku zakładów produkcyjnych... ¬ więcej...

 
Równoważenie hydrauliczne za pomocą technologii AFC

Równoważenie hydrauliczne za pomocą technologii AFC

Równoważenie hydrauliczne systemów grzewczych jest koniecznością ze... ¬ więcej...

 
Pulsator w walce o Czyste Powietrze

Pulsator w walce o Czyste Powietrze

Zbliża się nowy rok, a co za tym idzie kolejne edycje programów mających... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet