zwińgorące tematy
tagi

partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

TacoSys Pro - perfekcyjne rozdzielanie ciepła

aktualizacja: 02-10-2017, 07:40 – artykuł promocyjny


Rozdzielacz obiegów grzewczych z kompletnym wyposażeniem to kolejna propozycja Taconova na rozdzielanie ciepła. Rozwiązanie to odpowiada najwyższym wymogom w zakresie precyzyjnej regulacji. Rozdzielacz obiegów grzewczych TacoSys Pro wyróżnia się na tle innych rozwiązań obecnością zaworu termoelektrycznego TacoDrive, w którym siłownik termoelektryczny został zintegrowany bezpośrednio z zaworem.

 

Belki rozdzielaczy obiegów grzewczych TacoSys Pro wyposażone są w aż dwa innowacyjne rozwiązania firmy Taconova:

  • od strony zasilania obiegu grzewczego jest to zawór równoważący TopMeter Plus, ograniczający i regulujący przepływ, z możliwością ponownego odtwarzania zadanych ustawień.
  • na powrocie obiegu grzewczego mamy natomiast zawór TacoDrive, będący nowatorskim połączeniem zaworu z siłownikiem elektrycznym w jednym elemencie.

 

fot.: Raz ustawiony rozdzielacz obiegów grzewczych TacoSys Pro zaopatruje obiegi grzewcze zgodnie z konfiguracją i samodzielnie reguluje doprowadzanie ciepła, dzięki innowacyjnym zaworom termoelektrycznym TacoDrive


Obiegi grzewcze przy uruchamianiu są wyrównywane hydraulicznie dzięki użyciu zaworów równoważących - przepływomierzy. Przy zaworze Top Meter Plus charakterystyczne jest czerwone pokrętło, pod którym znajduje się szary pierścień blokujący, pozwalający zabezpieczyć wybrane ustawienia. Po wyregulowaniu pierścień zostaje przesunięty w dół do gniazda zaworu i zakryty czerwonym pokrętłem. Zawór możemy zamknąć również przy zablokowanym ustawieniu przepływu. Przy ponownym otwarciu można wrócić do ostatnio ustawionej wartości poprzez przekręcenie pokrętła do oporu.


 

Rozdzielacz z prefabrykowanym zaworem połączonym z siłownikiem

 

Kompaktowy zawór termoelektryczny TacoDrive łączy dwa oddzielne do tej pory elementy w jedną całość tworzącą zawór z siłownikiem termoelektrycznym. Element ekspansywny zaworu termoelektrycznego działa z dużą siłą zamykania bezpośrednio na sprężynowe gniazdo zaworu. Eliminuje to sprężyny, niezbędne w przypadku oddzielnych siłowników. W rozdzielaczu pracuje zatem nastawnik, który mimo swojej smukłej budowy jest wytrzymały i odporny, o czym świadczy jego wysokiej klasy stopień ochrony IP 54.  Przez wziernik można skontrolować wizualnie zarówno rzeczywiste ustawienie zaworu, jak i działanie siłownika.

fot.: Połączenie wtykowe do podłączenia napięcia zasilającego do zaworu termoelektrycznego TacoDrive umożliwia łatwe przypisanie pomieszczeń do stref, a także łatwą ich zamianę

 

 

Oszczędność czasu przy montażu i regulacji

 

Połączenie zaworu i siłownika skraca czas instalowania systemu niż w przypadku oddzielnych elementów, upraszczając również sam montaż. Osoby planujące i wykonujące prace nie muszą dbać o odpowiednie dopasowanie siłownika i rozdzielacza. Podłączenie do napięcia zasilającego następuje po prostu przy użyciu załączonego przewodu elektrycznego.  Dzięki połączeniu wtykowemu nie trzeba mocować kabli, a w razie potrzeby możliwe jest szybkie skorygowanie przypisania pomieszczeń do stref cieplnych budynku. TacoDrive posiada funkcję „First-Open”, pozwalającą na przepłukiwanie i napełnianie podłączonych obiegów bez konieczności podłączenia do prądu. Za jednym uruchomieniem przycisku na głowicy, zawór zatrzymuje się w pozycji „First-Open”, która automatycznie zostaje wyłączona, gdy tylko prąd zostanie ponownie doprowadzony.

Wykonany ze stali szlachetnej TacoSys Pro może być zastosowany nawet do dwunastu obiegów grzewczych i jest fabrycznie przygotowany do montażu w komplecie z kulowym zaworem przyłączeniowym,  przepływomierzem TopMeter Plus, zaworem termoelektrycznym TacoDrive i automatycznym odpowietrznikiem TacoVent.

fot.: Sprawdzony przepływomierz TopMeter w wersji TopMeter Plus otrzymał dodatkową funkcję, przy użyciu której wybrane ustawienie strumienia medium może zostać zablokowane i ponownie odtworzone. W ten sposób raz wyregulowany zawór zostaje zabezpieczony przed zmianą ustawień


Kontakt w sprawie produktów:

Taconova Polska Sp z o.o.
tel. 61 2278421
www: www.taconova.pl www.taconova.com
mail: polska@taconova.com

Zobacz także
Prosta rozwiązanie na instalację na 3 obiegi grzewcze

Prosta rozwiązanie na instalację na 3 obiegi grzewcze

Planujesz bardziej rozbudowaną instalację, w której musisz połączyć różne... ¬ więcej...

 
Rury KELLER PR-RT w nowej konstrukcji pięciowarstwowej 5W

Rury KELLER PR-RT w nowej konstrukcji pięciowarstwowej 5W

Grupa SBS nie ustaje w podwyższaniu jakości oferowanych produktów. Świadczy... ¬ więcej...

 
Rury wielowarstwowe do ogrzewania podłogowego

Rury wielowarstwowe do ogrzewania podłogowego

Z końcem ubiegłego wieku ogrzewanie podłogowe uważane było za luksus i rozwiązanie... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet