Naścienne rekuperatory z odzyskiem ciepła Lossnay

aktualizacja: 08-03-2021, 07:57 – artykuł promocyjny


Systemy rekuperacyjne pomieszczeń mieszkalnych posiadają dwie duże zalety: Mogą być elastycznie montowane do ścian zewnętrznych i szybko instalowane. W zależności od modelu wystarczy wywiercenie jednego lub dwóch otworów w murze, w którym montowane są krótkie kanały powietrzne. Przez te kanały zużyte powietrze odprowadzane przepływa na zewnątrz, a świeże powietrze jest mechanicznie tłoczone do pomieszczenia lub rekuperatora. Ciepło powietrza odprowadzanego jest przenoszone na świeże i przefiltrowane powietrze dostarczane z zewnątrz.

 

 

Zalety systemu rekuperacyjnego:

 

  • Oszczędność energii i niższy poziom hałasu, dzięki zamkniętym oknom
  • Spełnienie wymagań prawnych w zakresie oszczędzania energii.
  • Ochrona przed alergiami
  • Redukcja stężenia CO2 w pomieszczeniach
  • Odprowadzanie wilgoci i substancji szkodliwych
  • Wzrost i utrzymanie wartości budynku.  


Systemy rekuperacyjne Lossnay oferują nowoczesne rozwiązanie zapewniające zdrowe, komfortowe zycie w szczelnych budynkach i zamkniętych pomieszczeniach.  

 

 

Praca w trybie symultanicznym

 

Systemy VL-50 i VL-100 firmy Mitsubishi Electric pracują w trybie symultanicznym. Oznacza to, że zarówno wentylatory powietrza doprowadzanego, jak i odprowadzanego wykonują swoją pracę jednocześnie. W stosunku do rekuperatorów pracujących w trybie wymiennym ten sposób pracy zapewnia wiele korzyści, gdyż dzięki temu nie dochodzi do powstawania w pomieszczeniach nad- lub podciśnienia. Także inaczej niż w systemach z obrotowym prowadzeniem powietrza z odzyskiem ciepłapowietrze doprowadzane - dzięki dokładnemu oddzieleniu od powietrza odprowadzanego - nie może zostać zanieczyszczone bakteriami, pyłkami ani innymi zanieczyszczeniami.  

 

 

Nowoczesny wygląd i wysoki komfort  

 

Także w mniejszych pomieszczeniach można skorzystać z zalet wentylacji z odzyskiem ciepła. Nowe urządzenia ścienne serii VL o nowoczesnym wyglądzie wyróżnia się niskim poziomem hałasu. Cechuje je także wysoka sprawność do 80% podczas wymiany temperatury pomiędzy odprowadzanym powietrzem z pomieszczenia a doprowadzanym powietrzem świeżym. Urządzenia są także wyjkątkowo proste w montażu.  

 

Lossnay

 

 

Urządzenia ścienne z odzyskiem ciepła VL-50  

 

Lossnay VL-50Naścienny rekuperator z odzyskiem ciepłą przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do ok. 60m2. Praca symultaniczna wentylatora powietrza doprowadzanego i wentylatora powietrza odprowadzanego. Urządzenie wyposażone jest w wydajny układ odzysku ciepła: struktura papierowego krzyżowego wymiennika ciepła umożliwia wymianę jawnej i ukrytej mocy cieplnej oraz przekazanie jej do świeżego powietrza. To urządzenie może byc montowane pionowo oraz poziomo, w zależności od uwarunkowań i potrzeb. Do montażu wystarczy otwór w ścianie o średnicy 120 mm. Cicha praca pozwala na zastosowanie w pomieszczeniach o wysokich wymaganiach w zakresie zachowanie ciszy.  

 

 

Urządzenia ścienne z odzyskiem ciepła VL-100

 

Lossnay VL-100

Naścienny rekuperator z odzyskiem ciepłą przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do ok. 80m2. Praca symultaniczna wentylatora powietrza doprowadzanego i wentylatora powietrza odprowadzanego.Urządzenie wyposażone jest w wydajny układ odzysku ciepła: struktura papierowego krzyżowego wymiennika ciepła umożliwia wymianę jawnej i ukrytej mocy cieplnej oraz przekazanie jej do świeżego powietrza. Do montażu wystarczy otwór w ścianie o średnicy 90 mm w ścianie zewnętrznej. Cicha praca pozwala na zastosowanie w pomieszczeniach o wysokich wymaganiach w zakresie zachowanie ciszy.  

 

 

Odpowiednie urządzenie do każdego pomieszczenia  

 

Gdy budynek ma zostać wyposażony w system rekuperacyjny, można do tego użyć modułowych urządzeń VL. Dla każdego pomieszczenia można wybierać pomiędzy dwoma modelami. Wyjatkowo interesujące: Urządzenie ścienne pozwala na łatwe późniejsze wyposażenie pomieszczeń w rekuperatory.  

 

Lossnay

 

 

VL-50 - ekspert do małych pomieszczeń  

 

LossnayBardzo kompaktowy model VL-50 idealnie nadaje się do małych pomieszczeń o powierzchni do 60m2. Podzielona rura, która wymaga tylko przebicia przez ścianę, bezpiecznie oddziela powietrze odprowadzane do doprowadzanego. Przy najniższym stopniu eksploatacji ze strumieniem objętości ok. 15,0 m3/h urządzenie zużywa tylko 4W przy poziomie hałasu 15 dB(A) mierzonym w odległości 1,5. Model VL-50 jest tak samo elastyczny jak wydajny. Dzięki temu rekuperator może być montowany elastycznie, w zależności od rozkładu pomieszczenia, zarówno poziomo, jak i pionowo. Ma to szczególne znaczenie wówczas, gdy w pomieszczeniach są duże okna i małe powierzchnie ścian. Do większych pomieszczeń o powierzchni do 80m2 nadaje się model VL-100. Tu zasysanie świeżego i odtransportowywanie zużytego powietrza odbywa się dwiema osobnymi rurami. Poziom hałasu generowany przez VL-100 wynosi 25 dB(A).  
 

Kontakt w sprawie produktów:

Wienkra Sp. z o.o.
tel. +48 12 428 55 00
www: www.wienkra.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Urządzenie do badania szczelności Wöhler DP 700

Urządzenie do badania szczelności Wöhler DP 700

Nowoczesny w pełni automatyczny tester szczelności Wöhler DP 700 został zaprojektowany... ¬ więcej...

 
Regulator stałego przepływu RPMC-K - nowy produkt w ofercie Lindab

Regulator stałego przepływu RPMC-K - nowy produkt w ofercie Lindab

Do oferty rozwiązań ICS Indoor Climate Solutions marka Lindab wprowadziła nowość... ¬ więcej...

 
Komfovent Domekt F. Wybierz króla rekuperatorów w wersji podwieszanej!

Komfovent Domekt F. Wybierz króla rekuperatorów w wersji podwieszanej!

Firma Ventia, generalny dystrybutor Komfovent w Polsce, wprowadziła do oferty nowe,... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Wienkra    Systherm GlenDimplex    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet