gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Junkers - patron


Lumea MPX - kompaktowy kocioł od De Dietrich

aktualizacja: 07-09-2017, 06:25 – artykuł promocyjny


Lumea MPX  to nowy gazowy kocioł kondensacyjny firmy De Dietrich. Występuje on w wersji jedno- i dwufunkcyjnej. To co go wyróżnia to mały format, eleganckie i uniwersalne wzornictwo oraz wydajność na dobrym poziomie. Dzięki temu sprawdzi się on zarówno w nowych instalacjach oraz tych modernizowanych.
 

Konstrukcja kotła jest estetyczna i umożliwia łatwy montaż nawet w ciągu zabudowy kuchennej. Lumea MPX świetnie pasuje do małych pomieszczeń w pozycji wiszącej na ścianie, zwłaszcza gdy każdy centymetr kwadratowy ma dla nas znaczenie. Kocioł dostępny jest także w wersji „BIC”, czyli ze zintegrowanym podgrzewaczem c.w.u. ze stali nierdzewnej o pojemności 40 litrów. - Kocioł w tej specyfikacji dobrze sprawdzi się w mieszkaniach lub domach, w których brakuje miejsca na standardowy podgrzewacz stojący pod kotłem, a występuje zwiększone zapotrzebowanie na c.w.u. Urządzenie zapewnia aż do 500 litrów gorącej wody w 30 min. Jest również ciche za sprawą wewnętrznej izolacji dźwiękochłonnej - mówi Waldemar Matuszyński, Product manager w firmie De Dietrich.

Lumea MPX - kompaktowy kocioł od De Dietrich

 

  • średnioroczna efektywność energetyczna kotła LUMEA to aż 93%,
  • wysoka sprawność sięgająca 109%,
  • dzięki kondensacji i wydajnemu wymiennikowi ze stali nierdzewnej, można uzyskać oszczędność energii do 30% w porównaniu z kotłami starszej generacji,
  • niezawodność urządzenia gwarantują sprawdzone technologie i materiały m.in. wymiennik kotła i palnik cylindryczny ze stali szlachetnej.

 

 

Optymalizacja pracy kotła - system GAC i zwiększona modulacja

 

Nowatorski system Gas Adaptive Control (GAC) to kolejny atut kotła Lumea. Gwarantuje on Lumea MPX - kompaktowy kocioł od De Dietrichoptymalizację spalania. Dzięki elektronicznej kontroli i zaworowi elektronicznemu gazu system w sposób ciągły kontroluje i optymalizuje proces spalania. Co więcej rolą tego systemu jest również ułatwienie uruchomienie kotła bez konieczności regulacji manualnej, kalibracji czy wymiany dysz związanymi z rodzajem i jakością dostarczanego gazu. Bez znaczenia jest także długość przewodów spalinowych, a kocioł utrzymuje ciagle najwyższą wydajność. W kotłach Lumea MPX zadbano dodatkowo o duże możliwości modulacji - od 14 do 100% mocy. Pozwala to dostosować pracę kotła do zapotrzebowania na ogrzewanie i c.w.u., a w konsekwencji możemy zapobiegać nadmiernemu przegrzaniu lub niedogrzaniu pomieszczeń budynku. W zależności od wersji kocioł pracuje w zakresie od 3,7 do 34 kW.

 

 

Obsługa - cyfrowa konsola i czytelny wyświetlacz

 

Łatwa obsługa to duża zaleta kotłów Lumea MPX. Urządzenie wyposażone jest w konsolę z cyfrowym, podświetlanym wyświetlaczem ciekłokrystalicznym, który umożliwia prezentację oraz szybką zmianę poszczególnych parametrów pracy urządzenia. Naciśnięcie dedykowanego przycisku, powoduje wyświetlenie różnorodnych informacji o działaniu kotła, m.in. o zadanej temperaturze zasilania ogrzewania i c.w.u. czy ciśnieniu wody w obiegu grzewczym.

 

Oprócz obsługi prosty wydaje się również montaż. Kotły Lumea dostarczane są przez Producenta łącznie z potrzebnym asortymentem przyłączeniowyn. Są to hydrauliczny zestaw podłączeniowy z kompletem zaworów oraz czujnikiem zewnętrznym.


 

Kontakt w sprawie produktów:

BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
tel. 71 71 27 400
www: www.dedietrich.pl
www.dedietrich-kotly.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Finish-A prezentuje gotowy zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox, który... ¬ więcej...

 
Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Promocyjne ceny grup pompowych, obniżone od 8 do nawet 22%, czekają w sklepie internetowym... ¬ więcej...

 
Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

AFRISO poszerza gamę zestawów mieszających PrimoBox ACB o modele 930 i 950.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet