gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

NTS Energy


System M - pompy ciepła nowej generacji

aktualizacja: 05-10-2021, 06:20 – artykuł promocyjny


Pompa ciepła jest urządzeniem, które oprócz funkcji grzania umożliwia również chłodzenie. System M od Dimplex to pompy ciepła nowej generacji, o modułowej konstrukcji, która jest wręcz unikalna. Rewolucyjne rozwiązanie, które wyznacza nowe standardy na rynku pomp ciepła. Wyjątkowo niskie zapotrzebowanie na miejsce, doskonałe wzornictwo i wydajność oraz nieprawdopodobnie cicha praca i komfort. Czy można chcieć czegoś więcej.

 

Wszechstronne urządzenia, czyli 5xM

 

 • Jeden system a 5 zalet

 

Modułowy, minimalistyczny, „Made in Germany”, na miarę i montaż dziecinnie prosty ... wszystkie te cechy są widoczne w Systemie M. Ale to nie wszystko. System M to także wyjątkowa funkcjonalność i zachwycający design, wyjątkowo intuicyjna obsługa, wydajność oraz cicha praca i komfort na każdy dzień. 
 

Producenci pomp ciepła przekonują nas do swoich urządzeń wyłącznie parametrami technicznymi: typu najwyższy COP, czy najniższa emisja dźwięku. W przypadku systemu M tak nie jest. Oprócz parametrów ważne są unikatowe cechy, od modułowej konstrukcji poprzez wszystkie te właściwości, które przekładają się na realne korzyści dla użytkownika, ale również instalatora.
 

„Aby osiągnąć ten cel, w kilku kwestiach trzeba było pójść na niewielki kompromis”, wyjaśnia Jens Rammensee, Menadżer Projektu Systemu M w Glen Dimplex Thermal Solutions, i po chwili dodaje – „ponieważ fizyki nie da się oszukać”. Oznacza to na przykład, że jeśli chciałbyś zbudować najcichszą i jednocześnie najbardziej efektywną powietrzną pompę ciepła na świecie, musiałaby mieć dużą i bardzo ciężką obudowę. „Ale kto chciałby mieć coś takiego w ogrodzie?” pyta Dirk Eggers – Dyrektor Handlowy GDTS w Dziale Ogrzewania i Wentylacji. „Kto chciałby to codziennie oglądać? Nie wspominając o tym, co powiedzieli by na to sąsiedzi.” Dla wielu ludzi, już sam wygląd wielkiego pudła z otworami wentylacyjnymi budzi obawy, że jest za głośne. Nawet jeśli nie jest ono włączone.

 

Odpowiedzią godną uwagi jest System M. Osiąga doskonałą równowagę i łączy: inteligentną i funkcjonalną konstrukcję z wysoką wydajnością, cichą pracą, jakością i niewielkimi wymiarami. Co więcej, System M pozwala cieszyć się z wszystkich tych zalet jednocześnie, a dla użytkownika, w największym skrócie oznacza to po prostu wyjątkowy komfort.
 

„Wyliczyliśmy ile wariantów konfiguracyjnych będzie potrzebnych, żeby spełnić wszystkie wymagania”, mówi Dirk Eggers. „Jednocześnie sprawiliśmy, że wybór właściwej konfiguracji jest łatwiejszy niż kiedykolwiek.” Tak łatwy, jak korzystanie z systemu grzewczego poprzez nasz dotykowy panel sterowania lub wyłącznie poprzez aplikację w smartfonie.

 

 

Po pierwsze - wyjątkowa konstrukcja i małe gabaryty

 

Przy 60x60 cm zajętej powierzchni, jednostka wewnętrzna Systemu M (4/6 kW) wymaga mniej miejsca niż jakakolwiek inna pompa ciepła – i nie więcej niż lodówka, pralka czy zmywarka.


Jest to najmniejsza jednostka zewnętrzna powietrznej pompy ciepła na rynku.

 

 • Zatem jeśli potrzebujesz systemu grzewczego, który zajmuje tak mało miejsca, jak to tylko możliwe? Dobrze trafiłeś.

   

Idealnie dopasowane do otoczenia zachwyca funkcjonalnością i najwyższą jakością.

Zajmujący niewiarygodnie mało miejsca - zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku - System M odznacza się najwyższą jakością materiałami, doskonale komponującymi się z otoczeniem. Jednostkę wewnętrzną można zamontować praktycznie w każdym miejscu, gdyż nie są wymagane minimalne odstępy od ściany. Ustawiona obok lodówki, pralki lub suszarki stanie się integralną częścią pomieszczenia. Jednostka zewnętrzna Systemu M to również najwyższy kunszt projektowania, gdyż ustawiona przed budynkiem jest niemal niewidoczna. Jest to możliwe dzięki olbrzymiej gamie dostępnych kolorów i materiałów.

fot.: System M Compact i/Comfort z możliwością wyboru koloru i materiału

 

Wyjątkowo dobry design w standardzie

 

Minimalistyczny, prosty, wyjątkowy

 

Jeśli zastanawiamy się, czym jest design w odniesieniu do pomp ciepła, to warto zadać sobie pytanie jak powinna wyglądać jednostka idealna. Z odpowiedzią przychodzi Dieter Rams, międzynarodowa ikona designerów, któremu sławę przyniosły projekty urządzeń Braun, i który później uważany był za inspirację dla projektantów Apple, a który w latach 70-tych opracował „10 zasad dobrego wzornictwa” znane każdemu uznanemu projektantowi.

 

Dimplex - system M

Widok Systemu M na tle przykładowego obiektu (od lewej: jednostka wewnętrzna z podgrzewczem c.w.u, jednostka zewnętrzna, warianty kolorystyczne jednostki zewnętrznej)

 

Co jest tak niezwykłego w Systemie M?

 • „Dobry design nie rzuca się w oczy”

Wzornictwo Systemu M nie jest wyzywające i w sensie optycznym „nie krzyczy”. Elementy wykończeniowe są ponadczasowe i pozbawione detali, które akurat chwilowo „są na czasie”. Forma Systemu M podkreśla istotne elementy, wśród których każdy ma swoją funkcję i znaczenie, nic nie jest zbędne.


 • „Dobry design jest subtelny”


System M naturalnie pasuje do otoczenia – w domu oraz na zewnątrz. W efekcie urządzenie jest prawie niezauważalne, ale jak już zwrócisz na nie uwagę, nie odbierzesz tego jako coś niepokojącego. Zwarta jednostka zewnętrzna jest jedynym urządzeniem grzewczym na rynku, które w tak dużym stopniu można wizualnie dostosować do preferencji użytkownika. Na przykład można ją dopasować do materiałów wykończeniowych użytych na elewacji domu – drewna, czy betonu lub użyć koloru, który będzie pasował do otaczającej zieleni. W ten sposób urządzenie będzie się harmonijnie komponować z otaczającą architekturą lub ogrodem. Taka mimikra w świecie nowoczesnych technologii grzewczych.


 • „Dobry design jest dopracowany do ostatniego szczegółu”


System M oferuje najwyższą jakość wykonania, bez których subtelność i minimalizm mogłyby się wydawać niezgrabne i banalne. Nasi projektanci, inżynierowie i specjaliści od marketingu uznali to jako fundamentalną zasadę i z wielką pasją oraz konsekwencją wdrażali ją podczas rozwoju Systemu M. Niekończące się prace projektowe, dyskusje, testy, zmiany i tak w kółko. Wynik? Doskonałe linie, harmonijny wygląd i zrównoważone proporcje. W Systemie M krawędzie skośne krawędzie zakrzywione są pod kątem 45°, a spoiny czołowe są bardzo precyzyjne. Efekt jest imponujący i już na pierwszy rzut oka widać, że jest to najwyższej jakości maszyneria wykonana z wielką precyzją. Taki jest właśnie System M, a wszystko to dzięki udoskonalonej obróbce blachy.

 

 • „Dobry design jest estetyczny”


System M wyróżnia się harmonijnymi proporcjami, czego nie można powiedzieć o większości pomp ciepła na rynku. Wydają się one po prostu przytłaczające lub zwyczajnie niezgrabne. Podczas projektowania wykorzystaliśmy inżynieryjnie każdy centymetr, który był do zagospodarowania. Wszystkie komponenty zostały zaprojektowane w taki sposób, aby oszczędnie wykorzystać dostępną przestrzeń. W efekcie udało nam się doprowadzić wielkość podstawy jednostki wewnętrznej do powierzchni 60x60 cm – czyli do takiej, jaką zajmują urządzenia kuchenne. Jednostka zewnętrzna Systemu M jest jeszcze smuklejsza – zajmuje ona powierzchnię zaledwie 50x60 cm.

 

 • „Dobry design jest rzetelny”


System M, jako podstawowy materiał wykorzystuje blachę stalową. Więc powierzchnia jednostki zewnętrznej jest lakierowana w taki sposób, aby ten metaliczny materiał był widoczny i odczuwalny. Powierzchnia jednostki wewnętrznej jest nieco bardziej wyrafi nowana i trochę bardziej gładka, podczas gdy jednostka zewnętrzna podkreśla solidność konstrukcji poprzez matową, surową i nieco szorstką powierzchnię.

 

 • „Dobry design jest innowacyjny”


Jednostka zewnętrzna Systemu M, nie tylko spokojnie pracuje, ale również ma spokojny wygląd. Otwory wentylacyjne są teraz umieszczone z boku i dodatkowo przykryte listwami maskującymi. Można ją dopasować do indywidualnych preferencji użytkownika – bardziej niż jakiekolwiek inne urządzenie grzewcze dostępne na rynku. Jednostka wewnętrzna wyróżnia się minimalistycznym frontem podkreślonym przez kwadratowy wyświetlacz panelu sterowania.

 

 • „Dobry design sprawia, że produkt jest zrozumiały”


Obsługa Systemu M sprawia, że użytkownik wkracza w zupełnie nowy świat doznań, niespotykany w świecie techniki grzewczej. Interfejs panelu sterowania jest maksymalnie uproszczony, a sposób wybierania poszczególnych funkcji jest naprawdę zaskakująco prosty i zrozumiały. Obsługa Systemu M jest tak bardzo intuicyjna, że prawdopodobnie jest to pierwsze urządzenie grzewcze, które może działać nawet w przypadku kiedy użytkownik nie zapozna się dokładnie z instrukcją obsługi. Równie intuicyjna jest aplikacja Smart Room Heating, która umożliwia pełną kontrolę i zdalny dostęp do urządzenia. W wariancie Pure, który nie posiada wyświetlacza dotykowego na urządzeniu w zupełności wystarcza ona do swobodnej obsługi systemu. Ekscytujące uczucie!


System M jest dopasowany do każdego miejsca i dla każdego użytkownika!


 

Po drugie - wyjątkowo intuicyjny

 

System ułatwiający nasze życie to konieczność. Brak irytujących komunikatów to już komfort. A dodatkowo łatwa obsługa bez śledzenia długiej instrukcji - to System M!

 

Intuicyjny od chwili pierwszego uruchomienia, z dostępem nawet z miejsc bez łącza internetowego oraz z dopracowaną konfuguracją do tego stopnia, że pierwsze uruchomienie jest szybsze i łatwiejsze niż w jakimkolwiek innym systemie grzewczym. Kilka prostych pytań i urządzanie zaczyna działać. Docenią to przede wszystkim profesjonaliści.
 


Za pomocą dotykowego wyświetlacza na urządzeniu lub aplikacji w smartfonie, dostęp do systemu grzewczego jest zawsze pod ręką. Dotyczy to zarówno odczytu bieżących parametrów, jak ich zmiany. Nie ważne czy to tylko zmiana temperatury w weekend czy na wakacjach, zmiana mocy wentylacji, a może zdalne włączenie opcji szybkiego nagrzewania. Obsługa Systemu M jest po prostu dziecinnie prosta – tak prosta, że w linii urządzeń „Pure” można zrezygnować nawet z wyświetlacza na urządzeniu. Aplikacji w smartfonie w zupełności wystarczy!

 

System M jest dostarczany standardowo z własnym połączeniem internetowym dla każdej konfiguracji. Może więc sam zgłosić ewentualne nieprawidłowości bezpośrednio serwisowi. Połączenie z Internetem oznacza również stałą możliwość aktualizacji.

 

 

Po trzecie - wyjątkowo cichy

 

Skojarzenie z głośną pracą to najczęstszy powód rezygnacji z dalszego rozważenia możliwości montażu pompy ciepła. Jednak system grzewczy, który wykorzystuje niewyczerpalne pokłady darmowej energii cieplnej z powietrza, używający wentylatora, który pozostanie prawie niesłyszalny w pełni podważa nasze obawy!

System M charakteryzuje się spokojną pracą, dlatego można powiedzieć, że ma pozytywny wpływ na nasze nerwy i podczas pracy szepcze niczym lekka, orzeźwiająca bryza. Zoptymalizowanie dźwiękowe nie dotyczy tylko warunków laboratoryjnych, ale przede wszystkim przystosowany do pracy w rzeczywistym świecie.  Dzieje się tak za sprawą zakrytego wentylatora jednostki zewnętrznej. Kratki wentylacyjne przykryte są zaś listwami maskującymi. Dźwięk wydobywa się z boków urządzenia, więc jest kierowany tam gdzie powinien, a nie prosto do ogrodu lub sąsiadów. System M filtruje również niskie częstotliwości, które są nieprzyjemne dla człowieka, utrzymując źródło dźwięku (wentylator) w jednostce zewnętrznej i wewnętrznej (sprężarka) z dala od siebie.
 

                     
 • Samolot odrzutowy – 120 dB(A)
 • Samolot turbośmigłowy – 110 dB(A)
 • Piła tarczowa – 100 dB(A)
 • Młot pneumatyczny – 90 dB(A)
 • Hałas uliczny – 80 dB(A)
 • Kosiarka – 70 dB(A)
 • Zwykła rozmowa – 60 dB(A)
 • Cicha muzyka radiowa – 50 dB(A)
 • Lodówka – 40 dB(A)
 • Szept – 30 dB(A)
 • System M – 27 dB(A)
 • Lekki wiatr – 20 dB(A)
 • Padający śnieg – 10 dB(A)

 
Po czwarte - wyjątkowo wydajny

 

System grzewczy, który nie będzie kompromisem pomiędzy komfortem i wydajnością, który działa sam z siebie tak oszczędnie, jak to tylko możliwe i na pewno spłaci się w dłuższej perspektywie a standardy przyszłości zostaną spełnione już dzisiaj - taki jest właśnie System M.

 

Wyjątkowo wydajny i to na trzy różne sposoby:

 • tylko pompy ciepła, takie jak System M osiągają efektywność energetyczną klasy A++, której nie są w stanie osiągnąć żadne urządzenia gazowe, a tym bardziej olejowe.
 • System M integruje bardzo wiele możliwości i funkcji, które sprawiają, że osiąga on najwyższe wartości efektywności energetycznej dla urządzeń systemowych.
 • System M został wyposażony w najnowocześniejszy dostępny na rynku system sterowania. Łączy on najwyższy komfort, wydajność i eliminuje udział sztywnej krzywej grzewczej poprzez ciągłe określanie najniższych możliwych temperatur zasilania dla wymaganych warunków i to aż w 10 pomieszczeniach niezależnie! Oznacza to, że nie ma znaczenia, w jakiej temperaturze lubisz przebywać, czy się kąpać – System M będzie pracował zawsze tak bardzo wydajnie i oszczędnie, jak to tylko możliwe.Nic tak wydajnie nie grzeje jak pompa ciepła


W odniesieniu do innych urządzeń, najwyższe wskaźniki wydajności osięga elektryczna pompa ciepła. Czerpie ona aż do 75% bezpłatnej energii ze środowiska, a wykorzystując "zieloną" energię elektryczną pochodzącą z odnawialnych źródeł energii, może pracować całkowicie bez emisji CO2.
 


PRĄD ELEKTRYCZNY GAZ OLEJ OPAŁOWY
A++
pompa ciepła elektryczna
-
-
A+
-
gazowa pompa ciepła

A
-
kocioł kondensacyjny
kocioł kondensacyjny
B
-
kocioł konwencjonalny
-
C
-
-
-
D - - kocioł konwencjonalny

 

 

Po piąte - wyjątkowo komfortowy

 

Wyjątkowo komfortowy i doskonale dopasowany do potrzeb - takie przeświadczenie towarzyszyło twórcom przy tworzeniu Systemu M. Odpowiedź na kilka fundamentalnych pytań: co tak naprawdę sprawi, że urządzenie będzie łatwiej dopasować, skonfigurować, zainstalować, czy po prostu używać - dało podstawy do dalszych działań projektowych. Tak też powstało kilka wariantów Systemu M. Wybór właściwego jest bardzo prosty i w podstawowej opcji sprowadza się do wskazania komfortowej ilości ciepłej wody użytkowej.


Opcja zintegrowanego chłodzenia

 

Chłodzenie bez przeciągów, hałasu i niebezpieczeństwa powstawania pleśni, jak to ma miejsce w klimatyzatorach. Warianty „Plus” wykorzystują technologię inwerterową i są idealne dla użytkowników, którzy potrzebują od czasu do czasu więcej mocy bez ryzyka przewymiarowania systemu.

 

Serwis M. Wyjątkowo aktualny, pełne wsparcie

 

System grzewczy, który jest zawsze technicznie sprawny to marzenie każdego z nas. Dodatkowo, możliwość bieżącej optymalizacji i zgłaszania, zanim konieczne będą jakiekolwiek czynności serwisowe podnoszą jego rangę. Automatyczne działanie – bez stresu, kłopotów i bez zbędnego wysiłku - taki jest właśnie System M.

Instalując System M możesz mieć pewność, że będzie on właściwie skonfigurowany od pierwszego uruchomienia, a w trakcie codziennej pracy, automatycznie zgłosi online wszelkie odchylenia parametrów, co umożliwia ukierunkowaną diagnozę i usuwanie błędów. Ralf Behnke – Service Manager GDTS informuje, że: „Monitoring online jest standardową funkcją Systemu M, który nie wymaga dodatkowej umowy”. Automatyczna jest również aktualizacja oprogramowania. Po pierwszym sezonie grzewczym przeprowadzana jest pełna kontrola Systemu M online i w razie potrzeby wprowadzane są korekty ustawień systemu zarządzania energią.


Pakiet serwisowy System M

 • 2 lata gwarancji z możliwością przedłużenia do 5 lat
 • Pierwsze uruchomienie przez Autoryzowany Serwis Dimplex
 • Kontrola online systemu po sezonie grzewczym
 • Stały monitoring online z komunikatem błędu w przypadku stwierdzenia odchyleń parametrów technicznychAutomatyczna aktualizacja online oprogramowania

 

Wyjątkowo łatwa instalacja

 

Każdy specjalista w dziedzinie systemów grzewczych potrzebuje systemu, który jest bardzo łatwy w instalacji, obsłudze i naprawie. W ten sposób można jeszcze lepiej reagować na potrzeby klientów. Jednak nie tylko montaż, i konserwacja powinny być łatwe. Najlepiej, aby system działał sprawnie przez cały okres grzewczy, a jeszcze lepiej żeby był sprawny przez cały okres użytkowania. Im lepiej działa system grzewczy, tym mniej stresu ma specjalista i tym bardziej zadowolony jest użytkownik!

Taki właśnie jest System M: zaprojektowany, skonfigurowany i wyposażony w inteligentne funkcje wyprzedzające pojawienie się problemów w przyszłości.

 

Wyjątkowo łatwa konfiguracja, montaż, pierwsze uruchomienie

 

Dzięki przemyślanym wariantom, które zapewniają możliwość łatwego wyboru i rozbudowy konfiguracja i montaż są wyjątkowo łatwe. Wstępnie zmontowanym modułom umożliwiającym łatwą instalację – bez denerwujących poszukiwań, zmian, czy improwizacji na miejscu montażu. Wystarczy rozpakować, podłączyć i gotowe...

Wstępnie skonfigurowane wyposażenie dodatkowe obejmuje między innymi:

 • moduł przyłączeniowy niemieszanego i/lub mieszanego obiegu grzewczego,
 • moduł do pracy w trybie  biwalentnym (np. z kotłem olejowym/gazowym),
 • moduł do pracy w trybie biwalentnym-odnawialnym (np. z systemem solarnym lub kotłem na biomasę).


Przewody chłodnicze dostępne są w dwóch długościach i dostarczane wraz z przewodem sterowniczym


Wyjątkowo łatwe pierwsze uruchomienie
 

 • dzięki fabrycznemu wyposażeniu w niezależny punkt dostępowy online łatwe uruchomienie („easy-on”) możliwe jest, zarówno za pomocą panelu sterowania, jak i urządzenia mobilnego.
 • Proces wymaga tylko wprowadzenie kilku ustawień i odpowiedzi na kilka prostych pytań.
 • Wyjątkowo łatwa konserwacja dzięki ciągłemu monitoringowi online, który umożliwia indywidualną optymalizację wydajności oraz odpowiednio wczesną i ukierunkowaną diagnozę, a także usuwanie błędów.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Glen Dimplex Polska Sp. z o.o.
tel. +48 61 842 58 05
www: dimplex.pl
dimplex24.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Z pewnością instalacja pompy ciepła ze sprężarką inwerterową to oszczędność... ¬ więcej...

 
Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda zyskują coraz większą popularność wśród indywidualnych... ¬ więcej...

 
Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Aplikacja System Kart Gwarancyjnych to narzędzie dla autoryzowanych instalatorów... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet