www.centrumklima.pl


testo 865/868/871/872 - termowizja w wersji smart

aktualizacja: 21-09-2018, 10:51 – artykuł promocyjny


Firma Testo SE&Co.KGaA od grudnia 2016 roku posiada w swoim asortymencie kamery termowizyjne testo 865, testo 868, testo 871, testo 872. Są to urządzenia nowej generacji, które pozwalają osiągnąć zdjęcia najlepszej jakości, co odpowiada oczekiwaniom klientów. Wynikające zmiany związane są z rozwijającym się prężnie zapotrzebowaniem rynku. Co wyróżnia nową generację kamery termowizyjne TESTO? Są to z pewnością rozwiązania ułatwiające prace oraz podnoszące jakość końcowego zdjęcia. Do tego profesjonalne oprogramowanie w standardzie oraz aplikacja do szybkiego kontaku z klientem. Badania termowizyjne jeszcze nigdy nie były tak proste!

 

Nowa seria kamer termowizyjnych - innowacje jakie oferuje producent 

 

Wśród dostępnych modeli znalazły się:
 

 • kamery dedykowane do podstawowych audytów budowlanych i elektrycznych z zakresem pomiarowym do 280°C i detektorem 160x120 pix - testo 865
 • kamery do działów Utrzymania Ruchu z szerokim zakresem pomiarowym do 650°C, detektorem 320x240 pix i czułością <60mK - testo 872

 

Nowatorskie technologie w standardzie:
 

 • SuperResolution pozwalającą na dwukrotne zwiększenie rozdzielczości finalnego zdjęcia termograficznego nawet do 640x480 pikseli. Dzięki temu nawet minimalne anomalie temperaturowe występujące w trudnodostępnych lub niebezpiecznych strefach instalacji przemysłowych mogą zostać precyzyjnie wychwycone z bezpiecznej odległości.


Jak to działa - SuperResolution w kamerze testo 872 o standardowej rozdzielczości detektora 320x240 pikseli, otrzymujemy na finalnym zdjęciu termowizyjnym 640x480 pikseli. Firmware urządzenia wykorzystuje obrazy powstające w kamerze na skutek naturalnych ruchów ręki podtrzymującej kamerę. W ciągu 0.5 s kamera rejestruje równocześnie 5 zdjęć o standardowej rozdzielczości i poprzez wykorzystanie odpowiedniego logarytmu zdjęcia zapisywane zostają już w podwyższonej rozdzielczości.

 

 • testo ScaleAssist - funkcja ta umożliwia łatwiejsze przeprowadzenie prawidłowej oceny wad konstrukcyjnych budynków oraz mostków cieplnych.

 

Innowacja tego rozwiązania bierze się z automatycznego ustawienia właściwej skali dla obrazu termowizyjnego w odniesieniu do warunków panujących wewnątrz i na zewnątrz budynku. Niepożądane, skrajne wartości temperatury (np. tła) są filtrowane i usunięte z otrzymanego obrazu termowizyjnego. Wartości te będą widoczne tylko w sytuacji, jeżeli faktycznie wystąpią na badanym obiekcie. Umożliwia to porównanie obrazów, w przypadku zmiany warunków otoczenia, co może mieć istotne znaczenie podczas analizy obrazów „przed i po”.

 

 • testo ε-Assist przydaje się przy przeprowadzaniu precyzyjnych pomiarów termowizyjnych, w których niezbędne jest właściwe ustawienie emisyjności (ε) mierzonego materiału oraz temperatury odbitej. Funkcja dostępna jest wyłącznie do kamer testo 868, 871, 872. Dotychczas, był to proces skomplikowany, a w odniesieniu do temperatury odbitej – bardzo nieprecyzyjny. Dzięki funkcji testo ε-Assist sytuacja zmieniła się diametralnie.

fot.: wystarczy nakleić na obiekcie pomiarowym dostarczony wraz z kamerą jeden z markerów (1), za pomocą zintegrowanego aparatu cyfrowego kamera termowizyjna rozpozna naklejony marker (2) i automatycznie ustawi właściwą emisyjność i temperaturę odbitą - RTC (3)

 

 

Oprogramowanie i aplikacje - łatwość obsługi

 

Bezpłatna aplikacja mobilna testo Thermography App dostępna jest na iOS i Androida. Każdy posiadacz takiej aplikacji ułatwione ma przygotowanie i wysłanie e-mailem kompaktowych raportów pomiarowych. Dodatkowo oferuje praktyczne narzędzia do szybkiej analizy w miejscu pomiaru - np. wstawianie dodatkowych punktów pomiarowych, określania liniowego profilu temperatury czy dodawanie komentarzy do zdjęć termowizyjnych. Co więcej aplikacja umożliwia również  bezpośrednią transmisję zdjęć termowizyjnych z kamery do Twojego smartfona/tableta, dzięki czemu może on służyć jako dodatkowy wyświetlacz.

UWAGA - Aplikacja dostępna jest do kamer testo 868, 871, 872.
 

 

 • Możliwość bezprzewodowego połączenia z termohigrometrem testo 605i oraz amperomierzem cęgowym testo 770-3


Współpraca z termohigrometrem testo 605i i multimetrem testo 770-3 to kolejna zaleta kamer termowizyjnych z serii  testo 871/872. Transfer danych pomiarowych z obu mierników następuje za pomocą Bluetooth. Pozwala to na szybką i łatwą identyfikację miejsc zagrożonych występowaniem zawilgoceń i pleśni, a także określenie pod jakim obciążeniem działa szafa sterownicza.

 

Profesjonalne oprogramowanie IRSoft - elementem wyróżniajacym firmę SE&Co.KGaA ponad konkurencję jest oprogramowanie  IRSoft. Program ten łączy w sobie niezwykle prostą i intuicyjną obsługę, rozbudowany interfejs i szeroką funkcjonalność dzięki czemu zaspokaja oczekiwania nawet  najbardziej wymagających klientów.

 • wyszczególnienie dowolnej ilości punktów na zapisanym zdjęciu, w tym również Coldspot/Hotspot
 • wykonanie histogramu  i 5 linii profilu
 • nakładanie obrazu termowizyjnego na obraz rzeczywisty
 • możliwość wprowadzania emisyjności  i odbić dla całego zdjęcia, wybranej powierzchni i punktu
 • ręczna regulacja skali, limitów, izotermy
 • wykonanie raportu (10 pomocniczych formatów z możliwością edycji)
 • co kilka miesięcy Testo SE&Co.KGaA wprowadza i udostępnia do użytku swoim klientom aktualizację oprogramowania.

 

Doświadczenie zdobyte przez lat obecności na rynku program ten charakteryzuje znacząca przejrzystość, intuicyjna i prosta obsługa, jak też bardzo rozbudowane menu.  Do dyspozycji użytkownika trafia w pełni funkcjonalny program, bez potrzeby dokupowani dodatkowych bardziej rozbudowanych wersji.

 

Program można wypróbować na stronie www.testo.com.pl Kontakt w sprawie produktów:

Testo Sp. z o.o.
tel. (22) 863 74 01
www: www.testo.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Narzędzie doboru napędów do okien z nowymi funkcjami

Narzędzie doboru napędów do okien z nowymi funkcjami

W internetowym kalkulatorze Napedyokienne.pl znajdziemy teraz nowe funkcje. Jest to... ¬ więcej...

 
System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System to kompletne rozwiązanie dystrybucji powietrza,... ¬ więcej...

 
Analizatory Mastercool Spartan

Analizatory Mastercool Spartan

Nowoczesne, inteligentne analizatory Mastercool serii SPARTAN, wyposażone zostały... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet