gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Ekonomiczne ogrzewanie budynku z systemem i aplikacją SALUS Smart Home

aktualizacja: 25-10-2021, 09:39 – artykuł promocyjny


Kontrola ogrzewania przez telefon, sterowanie pracą urządzeń elektrycznych czy włączanie oświetlenia w domu nawet wtedy, gdy znajdujemy się tysiące kilometrów od niego... To, co jeszcze kilkanaście lat temu uznalibyśmy za science fiction, dziś staje się opłacalnym i dostępnym rozwiązaniem niemal dla każdego. Najnowsze systemy sterowania ogrzewaniem pozwalają na wysoko ekonomiczne ogrzewanie budynku, gwarantując jego użytkownikowi spore oszczędności – znacząco większe, niż przy ręcznej modulacji temperatury czy wyłączaniu grzejnika na noc.

 

 

Jak ekonomicznie sterować ogrzewaniem?

 

Zapewne ilu specjalistów, tyle odpowiedzi na to pytanie. Z kolei jak wielu producentów przy zakupie regulatorów czy systemów sterowania ogrzewaniem zapewnienia Cię, że właśnie jego urządzenia obniżą koszta ogrzewania? Przypuszczalnie każdy z nich zachwala swój system w ten sposób. Dlaczego? Bo wiedzą, że klienci właśnie tego oczekują. Wydatki ponoszone na energię grzewczą pochłaniają często niemałą część naszego domowego budżetu. W praktyce, aby je zredukować, należałoby kontrolować temperaturę dla każdego pomieszczenia, by następnie w każdym z osobna różnicować ją w ciągu dnia. Niestety taka kontrola wymaga dodatkowego wysiłku i zaangażowania ze strony właścicieli nieruchomości, a co za tym idzie także ich czasu. Nie pomagają również sytuacje z życia codziennego, gdy np. podczas wietrzenia pomieszczeń w sezonie grzewczym zwyczajnie zapomnimy zamknąć okno. W efekcie pieniądze z naszego portfela uciekają razem z ciepłem z budynku! Zatem czy rzeczywiście kontrola wydatków musi być aż tak skomplikowana i czasochłonna?

 

Jak ekonomicznie sterować ogrzewaniem?

 

Rozumiejąc potrzeby wymagających konsumentów, firma SALUS Controls proponuje system sterowania ogrzewaniem iT600 Smart Home. Stanowi on kompleksowe rozwiązanie w dążeniu do maksymalnie ekonomicznego ogrzewania pomieszczeń. Dzięki dokładnej kontroli temperatury w poszczególnych pomieszczeniach i jej automatycznym różnicowaniu w ciągu doby (poprzez reguły OneTouch) system daje możliwość oszczędnego ogrzewania domu jednorodzinnego i zmniejszenie wydatków nawet o 30%. Oszczędne ogrzewanie według firmy SALUS wiąże się z utrzymaniem komfortu cieplnego w każdym pomieszczeniu. Gwarantują to regulatory z systemem PWM (Pulse Width Modulation), precyzyjnie utrzymujące stałe temperatury w pomieszczeniach. Co istotne, system oszczędnego ogrzewania domów jednorodzinnych iT600 Smart Home umożliwia sterowanie różnymi typami ogrzewania: podłogowym, grzejnikowym, jak i mieszanym. Z powodzeniem można go instalować zarówno w nowych, jak i w istniejących już obiektach, bez konieczności przeprowadzania inwazyjnych i uciążliwych prac remontowych.

 

 

Dom w zasięgu ręki – kontrola ogrzewania przez telefon

 

aplikacja SALUS Smart Home Bardzo poręcznym narzędziem jest też aplikacja SALUS Smart Home, która daje możliwość pełnej kontroli nad domem z dowolnego miejsca na świecie tylko przy użyciu smartfona* (z systemem Android, iOS), tabletu* lub komputera*. Dzięki aplikacji można w bardzo prosty sposób ustawić temperaturę w każdym pomieszczeniu osobno oraz skontrolować budynek i znajdujące się w nim urządzenia systemuiT600 Smart Home. Dzięki regułom OneTouch użytkownik może też skonfigurować system na miarę swoich potrzeb, tworząc spersonalizowane polecenia sterujące kilkoma urządzeniami, grupami urządzeń oraz tworząc zależności między nimi. I tak np. możnazaprogramować je na daną porę dnia, dni tygodnia czy też według indywidualnych preferencji. Z pomocą reguł OneTouch dane urządzenie może być włączane lub wyłączane czasowo albo w zależności od innego działania.
 

reguła One Touch

 

Ukłonem w stronę użytkowników aplikacji jest też możliwość obsługi urządzeń systemu w dowolnej ilości budynków, a także dodawanie własnych zdjęć, które uproszczą identyfikację obiektów.

Korzystanie z aplikacji nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi licencjami ani opłatami abonamentowymi dla użytkownika. Aplikacja jest dostępna do pobrania w języku polskim z App Store i Google play.

 

 

Zastosowanie systemu iT600 Smart Home?

 

iT600 Smart Home bez wątpienia jest doskonałym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych, gwarantując jednocześnie wygodną kontrolę systemu ogrzewania i klimatyzacji, jak i zwiększenie bezpieczeństwa dzięki wykorzystaniu aplikacji SALUS Smart Home. Nie musimy jednak ograniczać obszaru zastosowania sytemu wyłącznie do domowego użytku. System świetnie sprawdzi się też w większych nieruchomościach obiektach o przeznaczeniu komercyjnym (hotelach, sklepach, magazynach), czy budynkach użyteczności publicznej (jak biura, szkoły, szpitale, przychodnie itp.). Poprzez zastosowanie dodatkowego regulatora FC600 z łatwością poszerzymy możliwości całego systemu.

 

 

Regulator FC600 jest wielofunkcyjnym urządzeniem do zastosowania we wszelkich obiektach wyposażonych w grzejniki kanałowe, klimakonwektory lub nagrzewnice wodne z wentylatorami. W precyzyjny sposób utrzymuje on w pomieszczeniach zadaną temperaturę, sterując wentylatorem i zaworami.

 

Regulator FC600

 

Istotną zaletą regulatora jest możliwość zdalnego sterowania za pomocą aplikacji SALUS Smart Home* (przy połączeniu z bramką UGE600). Co więcej jednak FC600 może również pracować w trybie lokalnym jako regulator dobowy lub zgodnie z wybranym harmonogramem czasowym.

kontrola sterowania ogrzewaniem i klimatyzacją przez telefonCzęsto słyszymy, że w XXI wieku to nie potrzeba, ale wygoda jest matką wynalazku. Czy tak jest naprawdę? Bez wątpienia nowoczesne rozwiązania firmy SALUS, takie jak kontrola systemu ogrzewania i klimatyzacji z serią iT600 Smart Home czy sterowanie poprzez aplikację SALUS Smart Home, wyręczają użytkowników z konieczności ręcznego sterowania ogrzewaniem. Jednak przede wszystkim system pozwala na zauważalne oszczędności. Technologicznie rozwinięte systemy bardzo elastycznie reagują na najmniejszą nawet zmianę warunków, uwzględniając o wiele większą ilość parametrów niż przeciętny Kowalski. Dla użytkownika systemu oznacza to tylko dwie rzeczy – oszczędność czasu i redukcję kosztów ogrzewania. Względem tej właściwości wygoda sterowania jest przyjemnym bonusem na miarę naszych zabieganych czasów.

*z dostępem do internetu

 

 

W skład systemu wchodzi:

 

  • UGE600 - bramka internetowa (Gateway), która daje możliwość zdalnego sterowania ogrzewaniem przez Internet;
  • VS10WRF/BRF, VS20WRF/BRF, FC600 - regulatory temperatury (z komunikacją bezprzewodową ZigBee);
  • KL10Rf, KL08RF, KL04RF - listwy centralne do sterowania ogrzewaniem / chłodzeniem płaszczyznowym;
  • TRV - bezprzewodowe głowice termostatyczne;
  • RX10RF - moduł sterujący;
  • SPE600 - Smart Plug (inteligentna wtyczka „załącz/wyłącz”, która pozwala na sterowanie urządzeniami elektrycznymi);
  • OS600 – czujnik otwarcia okien i drzwi (Window/Door Sensor).


Pełna oferta dostępna na www.salus-controls.pl oraz www.it600.pl
 

Kontakt w sprawie produktów:

QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.
tel. 32 700 74 53; 32 750 65 05 - wsparcie techniczne
www: www.salus-controls.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Finish-A prezentuje gotowy zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox, który... ¬ więcej...

 
Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Promocyjne ceny grup pompowych, obniżone od 8 do nawet 22%, czekają w sklepie internetowym... ¬ więcej...

 
Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

AFRISO poszerza gamę zestawów mieszających PrimoBox ACB o modele 930 i 950.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet