
- (R)ewolucja w elektrycznym ogrzewaniu pomieszczeń
- Wysokotemperaturowe pompy ciepła do grzejników
-
Kominy SLIM EKO do kotłów 5 klasy na paliwo stałe
-
Kocioł elektryczny do współpracy z fotowoltaiką
- Jak podłączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikiem?
- Elementy komina - z czego składa się przyłącze?
- ELIMINATOR PC407 Ferpro do czyszczenia instalacji
- Grzejnik kanałowy - rodzaje, montaż, ceny
- Porównanie elektrycznych źródeł ciepła
- Jak wybrać najlepszy sposób na ciepłą wodę?
- Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła?
- Dlaczego warto stosować w kotłowni grupy pompowe?
- Ciepła woda w kranie tanio i niemal od razu

- Dotacja Moje Ciepło - zmiany w 2023 roku
-
Mój prąd 5.0 - jak otrzymać dofinansowanie?
-
Montaż paneli fotowoltaicznych na balkonie w bloku
-
Magazyn energii - koszt, opłacalność
-
Jak obliczyć wielkość instalacji fotowoltaicznej
-
Ogrzewanie współpracujące z instalacją fotowoltaiczną
-
Instalacja fotowoltaiczna w domu - koszty, zyski, dofinansowanie
-
Żywotność paneli fotowoltaicznych
-
Panele fotowoltaiczne - zestawienie oferty producentów


Nowoczesne pompy ciepła Buderus z zasobnikami c.w.u.
artykuł promocyjny
Powietrzne pompy ciepła to urządzenia, które pobierają energię z powietrza, które je otacza, lub które dostarczane jest do nich za pomocą kanałów powietrznych, a następnie przekazują ją do zasobnika ciepłej wody. Pozwalają one podgrzać wodę nawet do temperatury 60 stopni Celsjusza, przy czym koszt jej podgrzania jest średnio trzy razy niższy w porównaniu do urządzeń wykorzystujących do grzania energię elektryczną. W ofercie marki Buderus pojawiły się nowoczesne pompy ciepła Logatherm WPT z zasobnikami c.w.u.. Wszystkie stanowią połączenie pompy ciepła z zasobnikiem c.w.u.
Logatherm WPT >>> zobacz więcej informacji ...
Dobór pompy
Wybór modelu pompy ciepła Logatherm WPT uzależniony jest od tego, skąd będzie pobierała ona powietrze. W sytuacji, gdy będzie ona czerpać powietrze z pomieszczeń, w których temperatura nie spada poniżej +5 stopni, tj. piwnica czy poddasze nieużytkowe, możemy zdecydować się na jeden z trzech modeli oznaczonych literą l. Podobnie wygląda sprawa w przypadku gdy łączymy pompę z innym źródłem ciepła np. kotłem gazowym, olejowym, stałopalnym. W tym wypadku przez większą część roku woda podgrzewana jest przez pompę ciepła. Natomiast w sezonie grzewczym, kiedy włączamy centralne ogrzewanie, czyli np. kocioł gazowy, to on podgrzewa ciepłą wodę. Urządzenia oznaczone literą l pracują bowiem przy temperaturze +5 stopni Celsjusza i wyższej. Natomiast czwarty model działa efektywnie do temperatury nawet –10 stopni Celsjusza. Oznaczony jest on literą A. W przypadku tego urządzenia powietrze może być pobierane z dowolnego miejsca, zarówno z wnętrza budynku jak i spoza niego, ponieważ bardzo rzadko się zdarza, aby temperatura powietrza na zewnątrz spadała poniżej tego poziomu.
Łatwa współpraca z innymi urządzeniami grzewczymi
Automatyka sterująca pomp Logatherm WPT została przystosowana do współpracy z innymi źródłami ciepła. Przy zastosowaniu odpowiednich akcesoriów, pompa ciepła będzie sterowała dodatkowym źródłem ciepła, uruchamiając je lub zatrzymując, gdy jest to potrzebne. Jeżeli pompa wykryje, że dostępna jest energia cieplna np. z kolektorów słonecznych, da im priorytet pracy, a sama się nie włączy. W nowych modelach pomp Buderus zostały wykorzystane zasobniki ciepłej wody o pojemnościach 200, 250 i 270 litrów, aby umożliwić lepsze dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkowników. Wszystkie zasobniki są emaliowane i zabezpieczone anodą. Trzy modele (poza modelem WPT 250.1 I) zostały wyposażone w dodatkową wężownicę grzewczą, która umożliwia wcześniej opisaną współpracę z innym źródłem ciepła. Powierzchnia wymiennika ciepła wynosi 1,0 m2, zatem przenosi moc grzewczą około 30 kW.
Szybki montaż
Montaż pompy jest tak łatwy, jak montaż zasobnika ciepłej wody. Wystarczy podłączyć króćce do rurociągu zimnej i ciepłej wody, załączyć cyrkulację oraz, ewentualnie, podłączyć dodatkowe źródło ciepła. Pompę ciepła zasila napięcie 230V - przewód elektryczny z wtyczką trzeba tylko włączyć do gniazdka. Urządzenie wyposażone jest w duży, czytelny wyświetlacz LCD. Oprócz regulacji temperatury, umożliwia on ustawienie programów czasowych, w zakresie których pompa ciepła ma pracować. Na regulatorze dostępna jest również funkcja dezynfekcji termicznej wody - temperatura podnoszona jest wtedy do 70 stopni Celsjusza, przy pomocy dogrzewacza elektrycznego (każdy zasobnik jest w niego wyposażony). Na wyświetlaczu możemy też sprawdzić ile energii elektrycznej zostało pobrane przez pompę ciepła w czasie jej pracy.
Nowe urządzenia marki Buderus to niezawodność i gwarancja dobrej jakości, dlatego firma Buderus oferuje do 5 lat gwarancji na swoje produkty.
Cztery nowe modele powietrznych pomp ciepła Buderus do c.w.u.:
- Logatherm WPT 200.1 IS,
- Logatherm WPT 250.1 I,
- Logatherm WPT 250.1 IS
-
Logatherm WPT 270.3 AS
|

![]() | Wymiana czynnika w pompie ciepłaPompy ciepła zyskały sobie w ostatnim czasie niemałą popularność. Jedną z wielu... ¬ więcej... |
![]() | Mój Prąd 5.0 i marka Daikin w ofercie E.ON Foton - oszczędzaj na rachunkach za energię z modelami pomp ciepła objętymi programem dofinansowania Mój Prąd 5.022.04 to data szczególna, w tym dniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi,... ¬ więcej... |
![]() | Z tymi pompami ciepła zaoszczędzisz nawet 20% energiiWłaściciele nowych bądź modernizowanych domów, którzy chcą zastosować... ¬ więcej... |

![]() KAISAI EUROPE |
![]() Grzejniki kanałowe VERANO |
![]() Systemy z tworzyw sztucznych SBS |
![]() AG Grzejniki Design |
![]() Pompy ciepła Solsum |