vodaland


Odpływ prysznicowy - jak dobrać

artykuł promocyjny


Odpływy liniowe podbiły nasze serca. Stosowane są w prywatnych domach, na basenach, w klubach fitness oraz hotelach. Mają elegancki wygląd i zapewniają pełną wygodę w strefie natrysku. To rozwiązanie wręcz idealne również dla osób starszych lub z pewnymi ograniczeniami w poruszaniu się. Producent odwodnień łazienkowych CED’OR wykonuje tego typu elementy zgodnie z indywidualnym projektem - zarówno pod kątem dopasowania długości, jak też estetyki - wzory, napisy na maskownicy według życzenia Klienta.

Odpływ w łazience - stylowe i eleganckie wykończenie

 


Jak odpowiednio dobrać długość odpływu do kabiny

 

Szerokość kabiny wymusza na nas zastosowanie odpowiedniego odpływu. Za zasadę należy przyjąć takie zestawienie, w którym odpływ będzie krótszy niż ściana kabiny, np. w kabinie o szerokości 90 cm zalecany jest montaż odpływu 80 cm. Ponieważ CED'OR realizuje indywidualne zamówienia na odpływy liniowe, z łatwością uzyskamy odpływ idealnie dopasowany do wymiarów w łazience.

 


Wysokość zabudowy odpływu

 

Wybierając odpływ liniowy koniczne jest uwzględnienie wysokości montażowej oraz głębokości, jaką dysponujemy w posadzce. Należy także zwrócić uwagę na odległość między kanałem a rurą kanalizacyjną oraz uwzględnić spadek na rurkach łączących. Producent CED’OR w swojej ofercie posiada wiele modeli z niską zabudową na rynku, m. in. SUPER SLIM. Jednak najnowszym modelem o wysokości 4,9 cm jest CED'OR PRO. Co więcej posiada on opatentowany syfon AQUALOW, dzięki czemu się nie zapycha. Są to obecnie jedyne odpływy na rynku o tak niskiej głębokości zabudowy.

 


Rodzaj maskownicy w odpływie liniowym a wpływ na odbiór wody z kabiny

 

Wybór motywu na maskownicy nie ma dużego znaczenia jeśli chodzi o odbiór wody z powierzchni natrysku. Za tą rolę odpowiadają bowiem w największym stopniu szczeliny między maskownicą a korytkiem. W odwodnieniach marki CED'OR przepustowość wynosi około 40 l/min. W odwodnieniach marki CED'OR przepustowość wynosi około 40 l/min, a w modelu CED'OR PRO aż 51 l/min!

Jak odpowiednio dobrać długość odpływu do kabiny

 

Montaż odpływu - na co zwrócić uwagę

 

  • Dokładne uszczelnienie miejsc szczególnie narażonych na wilgoć

W kabinie prysznicowej miejscami szczególnie narażonymi na gromadzenie się wody, są narożniki. Producent odwodnień liniowych CED'OR, zaleca swoim klientom szczególną dbałość o prawidłowe uszczelnienie tych właśnie miejsc. Znakomicie sprawdzają się gotowe taśmy uszczelniające oraz profilowane narożniki, wykonane ze specjalnych materiałów odpornych na wilgoć.

 

  • Dokładne uszczelnienie posadzki

Aby zapobiec przedostawaniu się wilgoci w posadzkę, przed montażem kafli  zaleca się stosowanie hydroizolacji w płynie. Zwyczajna fuga, stosowana do kafli łazienkowych, po pewnym okresie może popękać i tworzyć szczeliny, którymi woda może przedostać się w posadzkę. Producent CED'OR posiada w swojej ofercie hydroizolację IZOLEX IZOFOL FLEX, która jest szczególnie polecana przy montażu odwodnień liniowych. Prawidłowe użycie polega na nałożeniu pędzlem lub wałkiem, dwóch warstw o grubości minimum 1 mm. Po całkowitym wyschnięciu, posadzka jest gotowa do ułożenia kafli.

 

  • Zachowanie spadku w kierunku odpływu

Podczas układania płytek podłogowych, po prawidłowej instalacji kanału odpływu liniowego, należy koniecznie uwzględnić spadek w kierunku odwodnienia. Spadek powinien być zachowany w całym obszarze kabiny prysznicowej. Zalecany minimalny spadek, przy zamontowanym odpływie liniowym, wynosi ok 1 cm na 1 m.

 

Szczelinowy odpływ Perfect Drain - minimalistyczna forma

 

Producent CED'OR wprowadził w 2016 roku do swojej oferty nową serię odpływów, PERFECT DRAIN o najniższej wysokości zabudowy- tylko 4,90 cm oraz najwęższej maskownicy – tylko 20 mm! Seria odwodnień PERFECT DRAIN wykonana jest w całości ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej (również syfon). Odpływy z tej serii doskonale sprawdzają się w łazienkach z zamontowanym ogrzewaniem podłogowym. Dodatkowo model maskownicy STICK dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych: białym, czarnym oraz czerwonym.

 

Montaż odpływu - na co zwrócić uwagę

 


Odpływ CED’OR COLORS

 

Odpływ łazienkowy nie musi być nudny. Firma CED’OR wprowadza innowacyjne kolorowe maskownice ze szkła organicznego do odpływów liniowych, ściennych i punktowych. CED’OR prezentuje unikalne, kolorowe wykończenia maskownic odwodnień łazienkowych. Produkty linii Colors dodadzą łazience wyjątkowego charakteru, stylu. Klient ma do wyboru wiele wariantów, kolorystycznych i graficznych. Maskownice imitujące surowy beton doskonale sprawdzą się w nowoczesnych łazienkach utrzymanych w industrialnej stylistyce. Jednym z wariantów maskownic jest wzór z kryształkami doskonały do wnętrz w typie glamour. Linia Colors to także możliwość potraktowania wystroju łazienki pół żartem, pół serio poprzez wybór zabawnego motywu na maskownicy, np. rozżarzone węgle, drewniany sęk lub kolorowe pasy.

Kontakt w sprawie produktów:

Oficjalny dystrybutor produktów marki CED'OR:
LETS GROW SP. Z O.

tel. +48 94 721 38 98
www: www.cedorpolska.pl
www.sklep-cedor.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Odwodnienia liniowe VODALAND

Odwodnienia liniowe VODALAND

Odwodnienia liniowe to rozwiązanie technologiczne zapewniające właściwy drenaż wody,... ¬ więcej...
 
Pipelife SMART. Rozwiązania dla infrastruktury

Pipelife SMART. Rozwiązania dla infrastruktury

Inteligentne oprogramowanie, zdalne sterowanie danymi, przyjazny interfejs - to pakiet... ¬ więcej...
 
Nowa oferta przyłączy odpływowych do kanalizacji marki KELLER

Nowa oferta przyłączy odpływowych do kanalizacji marki KELLER

Marka Keller prezentuje nową ofertę przyłaczy odpływowych do kanalizacji. Znaleźć... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook