gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

PipelifeEko-Bio

Diamond

Grupa ArmaturaSanSwiss   

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft    

CED'OR   

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

UponorRoth Polska

znajdź fachowca

Werit


Jaki prysznic wybrać - kabiny, brodziki, akcesoria

aktualizacja: 12-12-2019, 10:35 – artykuł promocyjny


Prysznic to wygodne, oszczędne i stylowe rozwiązanie do każdej łazienki. Decydując się na prysznic musimy podjąć kilka ważnych decyzji związanych z wyborem rodzaju kabiny oraz wszelkich niezbędnych akcesoriów. Od różnych wariantów odpływu, przez rodzaj szkła aż po rozwiązania dodatkowe - wariantów realizacji prysznica w łazience jest wiele. Wybierając miejsce na kabinę warto kierować się rozkładem kanalizaji i instalacji wodnej w pomieszczeniu.

 

Prysznic w łazience - różne warianty

 

  • tradycyjna kabina z brodzikiem
  • kabina typu walk-in / kabina z odpływem ściennym lub liniowym


Tradycyjna kabina z brodzikiem to rozwiązanie polecane dla rodzin z małymi dziećmi w przypadku kiedy nie ma w domu dodatkowej wanny. Brodzik może być wykonany z różnych tworzyw, najczęściej jest to emalia lub cieplejszego w dotyku akrylu. Zaletą posiadania brodzika jest również możliwość wyboru jego głębokości - od ultrapłaskich wpisujących się w nowoczesne wzornictwo po głębokie zbliżone rozmiarami niemal do małej wanny z wygodnymi siedziskami. Jest to również najtańszy oraz najprostszy sposób osadzenia kabiny. 

Kabina typu walk-in to z kolei propozycja dla miłośników minimalistycznej stylistyki. W takim układzie zazwyczaj dobiera się odpływ ścienny lub liniowy. Odpowiednio wcześnie należy zatem zadbać o odpowiedni spływ aby umożliwić odpływ wody bez ryzyka zalania łazienki, co będzie prowadzić do powstawania wilgoci we wnętrzu. 

Geberit AquaClean Tuma

fot.: Geberit - powierzchnia prysznicowa AquaClean Tuma

 

Przeczytaj więcej o:


 

Projekt łazienki z prysznicem

 

Prysznic w łazience musi mieć swoje miejsce. Najczęściej jest to róg łazienki, choć coraz częściej występuje również w wersji otwartej przestrzeni.
 

  • mała łazienka z prysznicem

Mała łazienka zawsze wymaga rozwiązań najbardziej optymalnych oraz dobrze przemyślanych. Nie ma tu miejsca na eksperymenty ani tym bardziej na pomyłki. W ograniczonej przestrzeni wyposażenie musi być zgrane co do centymetra, dlatego w przypadku prysznica najczęściej polecane są kabiny narożne, które choć zajmują nieco mniej miejsca w przestrzeni pomieszczenia to zapewniają podobną wielkość w środku. Optycznie dobre będzie także rozwiązanie z otwartą kabiną. Podłoga bez elementów zaurzających jej jedność wizualnie powiększy przestrzeń a ścianki prysznicowe, zwłaszcza z przezroczystego szkła dają wrażenie jakby strefa natrysku stanowiła przedłużenie pozostałej przestrzeni łazienki.  

fot.: KOŁO - kabina narożna półokrągła oraz kwadratowa zamontowana w narożniku pomieszczenia

  • wanna czy prysznic

Kwestia wanna czy prysznic poruszana jest na wielu płaszczyznach i zawsze prowokuje do gorącej dyskusji na temat zużycia wody, higieny oraz wygody. Na małym metrażu prysznic zastąpi wannę, a tam gdzie miejsca jest więcej będzie stanowić uzupełnienie strefy kąpielowej.

Wśród argumentów na korzyść prysznica zdecydowanie stoją oszczędność wody (pod warunkiem, że nasza kąpiel będzie trwała ok. 5 min), większa higiena, gdyż spłukujemy ciało zawsze czystą wodą oraz możliwość zmieszczenia kabiny w znacznie mniejszych pomieszczeniach, a przez to oszczędność cennej przestrzeni w przypadku małej łazienki. Kabina przekona do siebie osoby starsze oraz te z problemami ruchowymi.

Za wanną jest jednak każdy kto lubi wylegiwać się w ciepłej wodzie oraz spędzać relaksujące chwile w pozycji leżącej. Wannę częściej też wybierają rodziny z małymi dziećmi, które uwielbiają pluskać się w wodzie. Wanna ma również tą przewagę, że łatwo można ją rozbudować o funkcję prysznica - wystarczy bowiem jedynie dokupić parawan wannowy lub zamontować zasłonkę prysznicową by cieszyć się również natryskiem nad wanną.

fot.: SanSwiss - kabina prysznicowa z serii SALIA posiada drzwi rozsuwane dwuczęściowe


Przeczytaj taskże >> Natrysk w łazience - co wybrać: panel, kolumnę czy zestaw natryskowy

 

  • jaka kabina prysznicowa najlepsza

Okazuje się, że wybór wcale nie jest prosty. Na rynku mamy dostęp do wielu możliwości i choć czasem w naszej głowie rysuje się wyraźny zarys oczekiwań to w ferworze poszukiwań natrafiamy na rozwiązania, które potrafią zupełnie przewrócić nasze dotychczasowe preferencje. Któż z nas nie rozmaży się przechodząc obok kabiny z hydromasażem lub takiej z dodatkowymi funkcjami? Można powiedzieć, że na straży naszych wyborów zawsze stoi budżet, którym dysponujemy i oczywiście jest to słuszne założenie. Lepiej bowiem zainwestować w lepszą kabinę znanego producenta niż decydować się na ogrom gadżetów w modelach no-name, które bardzo szybko przestaną działać. Dobrym posunięciem jest zakup tzw. zestawu kabinowego, czyli kompletu składającego się z kabiny, brodzika oraz oferowanych przez danego producenta elementów montażowych.    


 

Przeczytaj koniecznie >> Hydromasaż w łazience - jak wybrać i dbać

 

Otwarty prysznic - aktualny trend

 

Jednym z ciekawszych trendów jest prysznic otwarty. Po pierwsze zapewnia więcej przestrzeni w czasie kąpieli, po drugie ciekawie wtapia się w tło łazienki, a po trzecie jest po prostu modny i to niezmiennie od dłuższego czasu.

fot.: CED`OR - odpływy prysznicowe również podlegają modzie - tu model w kolorze czarny mat

Zobacz więcej >> Armatura łazienkowa - trendyOpracowanie: Redakcja
Zdjęcia: SanSwiss, CED`OR, Koło, Geberit


Zobacz także
Minilift S - komfortowy montaż i oszczędność miejsca

Minilift S - komfortowy montaż i oszczędność miejsca

Ulewny deszcz to zjawisko, któremu nie możemy zapobiegać. Zupełnie inaczej... ¬ więcej...

 
Wybór dozownika do dezynfekcji rąk

Wybór dozownika do dezynfekcji rąk

Mycie i dezynfekcja rąk to temat numer jeden od dłuższego czasu. Pandemia koronawirusa... ¬ więcej...

 
Baterie kuchenne i łazienkowe DIAMOND

Baterie kuchenne i łazienkowe DIAMOND

Łazienki urządzane w stylu ekologicznym, z użyciem naturalnych materiałów... ¬ więcej...

 
armatura
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet