www.centrumklima.pl


TA-Slider - nowy siłownik od IMI

aktualizacja: 01-09-2020, 10:43 – artykuł promocyjny


Nowy siłownik TA-Slider wyróżnia się cyfrową konfiguracją z możliwością współpracy ze wszystkimi systemami z oraz bez komunikacji BUS. Daje to komfort korzystania z niewiarygodnych możliwości konfiguracji nawet w budynkach bez magistrali komunikacyjnej. Dzięki temu zyskujemy elastyczność i niezawodność w każdych warunkach roboczych. W skład nowej oferty wchodzi kompletna cyfrowo konfigurowalna seria siłowników dla zaworów regulacyjnych od DN10 do DN200.

 

Elastyczny i niezawodny

 

Unikalna konfiguracja cyfrowa sprawia, że TA-Slider jest najbardziej elastycznym siłownikiem dostępnym na rynku, który będzie odpowiedni dla wszystkich systemów automatyki budynkowej. Dostrojenie ustawień systemowych do zmian konstrukcyjnych oraz warunków w czasie rzeczywistym możliwe są dzięki w pełni cyfrowym ustawieniom siłownika. Urządzenie to posiada IP54 co przekłada się na wysoki stopień ochrony przed wodą i brudem, zabezpieczając układ w taki sposób by zwiększyć jego żywotność, a co za tym idzie również obniżyć koszty serwisu i konserwacji. Zwiększenie swobody w pozycjach montażowych, zwłaszcza przy małych odbiornikach TA-Slider 160 i 500 czyni je elastycznymi i niezawodnymi. Montaż w zakresie 360° w tym połączenie z zaworami z montażem w dół, jak to zwykle bywa w przypadku prac w przestrzeni sufitów daje większą swobodę dla instalatora.

 


Bardziej inteligenta konfiguracja i kontrola

 

Zalety systemów komunikacji BUS nawet w budynkach bez magistrali możliwe są tylko ze sterownikami TA-Slider. W takich przypadkach należy skorzystać ze smartfona, który zastąpi cały układ magistrali komunikacyjnej spotykanych w inteligentnych budynkach. Wbudowana technologia cyfrowa pozwala na najwyższą swobodę konfiguracji siłownika z 10 razy większą liczbą wariantów programowych niż u standardowych siłowników. Dodatkowo, za naciśnięciem jednego przycisku można ustawić dowolne ustawienie zdalnie.

fot.: TA-Slider można łatwo skonfigurować na 2 sposoby - smartfonem z aplikacją HyTune lub protokołami magistrali: KNX, BACnet, MODBUS

 

Szybsza instalacja

 

Konfiguracja za pomocą smartfona, oprócz lepszej dostępności jest też łatwa i przebiega intuicyjnie. Pozwala to zaoszczędzić połowę czasu poświęcanego na montaż w porównaniu z konwencjonalnymi siłownikami. Technologia cyfrowa eliminuje również ryzyko błędów ustawień ręcznych. Co więcej TA-Slider to jedyna gama napędów na rynku - oferująca wyjątkową pamięć błędów, które zapisują ostatnie 10 błędów. W celu bardziej szczegółowych analiz można je pobrać, zwłaszcza jeśli występują nieregularnie problemy w instalacji. Informacje dostarczają dane, których wykorzystanie pozwala uczynić system bardziej efektywnym, np. histerezy i filtry regulatorów są ustawiane w celu dostosowania siłownika do rzeczywistych warunków funkcjonowania systemu lub ustawienia lepszego BMS.

 

Prostszy wybór i planowanie

 

Ponad 200 ustawień w standardzie sprawia, że planowanie staje się wyjątkowo proste. Takie rozwiązanie zmniejsza ilość potrzebnego sprzętu do kontroli, okablowania oraz daje możliwość oszczędzania energii dzięki w pełni programowalnemu binarnemu wejściu oraz nadajnikom.

 

Szerokie spektrum zastosowania

 

TA-Slider znajduje zastosowanie w klimakonwektorach, belkach chłodzących, centralach wentylacyjnych oraz obiegach mieszających. Z TA-Slider mogą być używane następujące zawory regulacyjne:
 

  • TA-Slider 160 & 500: zgodność z zaworami regulacyjnymi DN10-50
  • TA-Slider 750 & 1250: zgodność z zaworami regulacyjnymi DN32-200
     

fot.: Wejście binarne w Ta-Slider pozwala aktywować szeroką gamę zaprogramowanych funkcji (np. odcięcia chłodzenia lub ogrzewania, gdy okno jest otwarte lub aby ustawić różne maksymalne przepływy z IMI TA PIBCV przy zmianie systemów, itp.)Kontakt w sprawie produktów:

IMI Hydronic Engineering
tel. (32) 75 88 200
www: www.imi-hydronic.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Rewolucyjny system rozdzielaczowy od Lindab

Rewolucyjny system rozdzielaczowy od Lindab

Autorski system wentylacji rozdzielaczowej stworzony przez ekspertów Lindab... ¬ więcej...

 
Wielofunkcyjne narzędzie pomiarowe dla profesjonalistów od wentylacji

Wielofunkcyjne narzędzie pomiarowe dla profesjonalistów od wentylacji

Regulowanie systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, kontrolowanie przepływu... ¬ więcej...

 
Odkryj na nowo HAVACO Flexo SYSTEM! Pobierz nowy katalog produktowy!

Odkryj na nowo HAVACO Flexo SYSTEM! Pobierz nowy katalog produktowy!

Firma Ventia, generalny dystrybutor marki HAVACO w Polsce postanowiła opracować nowy... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Wienkra    Systherm    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet