zwińgorące tematy
tagi

partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

Szybka i dokładna regulacja z TopMeter Plus

aktualizacja: 05-06-2017, 05:36 – artykuł promocyjny


Systemy ogrzewania i chłodzenia powierzchniowego, przed uruchomieniem wymagają równoważenia hydraulicznego. Wymagany proces ma za zadanie stworzyć właściwą temperaturę pomieszczeń w wyniku wyregulowanie przepływu. Z tego też powodu w rozdzielaczach obiegów grzewczych ważna rola przypada zaworom równoważącym. W przypadku przepływomierza TopMeter wchodzącego w skład rozdzielacza marki Taconova miała miejsce premiera nowego modelu - TopMeter Plus. Zaprezentowany na targach ISH 2017 wariant umożliwia regulację i zamknięcie zaworu w dwóch oddzielnych procesach.

fot.: W zaworze równoważącym (przepływomierzu) TopMeter Plus pod czerwonym pokrętłem znajduje się szary pierścień blokujący, który zabezpiecza ustawienia strumienia medium przed zmianami. Funkcja zamykania dostępna jest oddzielnie

 

TopMeter Plus: możliwość ponownego odtworzenia raz ustawionej wielkości przepływuJednym ruchem ustawić pożądany strumień przepływu i przez wziernik od razu skontrolować jego wielkość - regulowanie obiegów grzewczych i chłodzących od razu na belce rozdzielacza jest dla instalatora kwestią nawyku.

Zawór równoważąco-zamykający, przepływomierz TopMeter umożliwia nie tylko ustawienie, ale też bezpośrednią kontrolę strumienia medium w l/min przy pomocy nadrukowanej skali. Nie musimy przy tym używać żadnych specjalistycznych narzędzi, wyszukiwać danych dotyczących ustawień w diagramach czy tabelach, ani stosować urządzeń pomiarowych.

Nowa wersja przepływomierza TopMeter Plus posiada dodatkową funkcję, przy użyciu której zadane ustawienie może zostać zabezpieczone. Pod czerwonym pokrętłem znajduje się szary pierścień blokujący. Po wyregulowaniu zostaje on przesunięty w dół do gniazda zaworu i zakryty czerwonym pokrętłem. Zawór możemy zamknąć również przy zablokowanym ustawieniu przepływu. Przy ponownym otwarciu można wrócić do ostatnio ustawionej wartości poprzez przekręcenie pokrętła do oporu. Jednocześnie wybrane wcześniej ustawienie jest zabezpieczone przed zmianą.

 

 

Ustawić, zabezpieczyć, zablokować

 

Dodatkowo istnieje możliwość zaplombowania czerwonego pierścienia. „Blokada ta jest zaletą, gdy ustawione wartości dla strumienia medium muszą zostać zabezpieczone, np. w budynkach z lokalami na wynajem lub obiektach przemysłowych” - wyjaśnia Björn Heller, Manager Produktu w firmie Taconova. Zmiana pozycji On/Off następuje po przekręceniu odpowiednio w lewo lub w prawo.

Głowica zaworu przepływomierza TopMeter jest prefabrykowana w dostępnych powszechnie na rynku rozdzielaczach obiegów grzewczych. Rozwiązanie to występuje w czterech regulowanych zakresach strumienia medium: od 0 do 8 l/min, do montażu na zasilaniu obiegu. Rozmiar i wymiary montażowe są identyczne, jak w dotychczasowej wersji przepływomierza TopMeter, co pozwala na łatwą wymianę w istniejących już rozdzielaczach. 

Kontakt w sprawie produktów:

Taconova Polska Sp z o.o.
tel. 61 2278421
www: www.taconova.pl www.taconova.com
mail: polska@taconova.com

Zobacz także
Prosta rozwiązanie na instalację na 3 obiegi grzewcze

Prosta rozwiązanie na instalację na 3 obiegi grzewcze

Planujesz bardziej rozbudowaną instalację, w której musisz połączyć różne... ¬ więcej...

 
Rury KELLER PR-RT w nowej konstrukcji pięciowarstwowej 5W

Rury KELLER PR-RT w nowej konstrukcji pięciowarstwowej 5W

Grupa SBS nie ustaje w podwyższaniu jakości oferowanych produktów. Świadczy... ¬ więcej...

 
Rury wielowarstwowe do ogrzewania podłogowego

Rury wielowarstwowe do ogrzewania podłogowego

Z końcem ubiegłego wieku ogrzewanie podłogowe uważane było za luksus i rozwiązanie... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet