gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Junkers - patron


Wilo-Plavis C - cicha i ekonomiczna pompa do odprowadzania kondensatu i skroplin

aktualizacja: 06-05-2021, 10:59 – artykuł promocyjny


Firma Wilo oferuje nowy typoszereg urządzeń Wilo-Plavis-C do odprowadzania kondensatu, gdy urządzenia grzewcze, chłodnicze bądź klimatyzacyjne usytuowane są poniżej poziomu spiętrzania, a kondensat nie może być odprowadzany z naturalnym spadkiem do kanalizacji.  

 

Wilo-Plavis-C

Wilo-Plavis C

 

Od 26 września 2015 roku obowiązują przepisy dyrektyw ErP wprowadzające wymogi w zakresie efektywności energetycznej dla kotłów grzewczych gazowych i olejowych oraz pomp ciepła itp. Minimalne wymogi dyrektywy ErP dotyczące efektywności energetycznej kotłów odpowiadają poziomowi, który spełniają tylko kotły kondensacyjne. Wiąże się to w praktyce z wycofaniem ze sprzedaży konwencjonalnych kotłów gazowych i olejowych. Jedynym wyjątkiem będą kotły z otwartą komorą spalania jednofunkcyjne o mocy do 10 kW oraz dwufunkcyjne o mocy do 30 kW.  

Produktem ubocznym działania kotłów kondensacyjnych jest powstawanie kondensatu (skroplin). Wytrącanie wody jest nieuniknione i następuje w wyniku osiągnięcia temperatury nasycenia pary wodnej, gdy temperatura powierzchni jest niższa od temperatury otaczającego powietrza. Wymienniki ciepła kotłów kondensacyjnych charakteryzują się wyższą mocą w porównaniu do kotłów konwencjonalnych lub mówiąc inaczej, mają zdolność do schłodzenia spalin do niższej temperatury, tj. takiej, poniżej której para wodna zawarta w spalinach ulega skropleniu i oddaje ciepło, podnosząc jednocześnie sprawność energetyczną kotła. Im wyższa zawartość wodoru w paliwie, tym większa ilość pary wodnej w spalanym gazie. Skropliny ze względu na zmniejszoną zawartość składników mineralnych mają mniejszą zawartość pH niż wartość neutralna (wartość neutralna = pH 7). Agresywność zwiększa się wraz ze zmniejszającą się zawartością składników mineralnych. Zgodnie z niemieckimi wytycznymi (np. ATV A251) skroplin nie należy odprowadzać bezpośrednio do kanalizacji, jeśli proporcje mieszanki pomiędzy ściekami zawierającymi fekalia (wysoki współczynnik pH przed wydzielaniem siarkowodoru) a skroplinami (niski współczynnik pH) klasyfikowane są jako wątpliwe.  

 

 

Odprowadzanie bez neutralizacji:

 

  • instalacje o mocy do 25 kW kwalifikowane są bez zastrzeżeń, ponieważ można założyć dostateczne przemieszanie powstających skroplin;
  • instalacje o mocy do 200 kW kwalifikowane są jako bez zastrzeżeń, o ile 25-krotna objętość ścieków w stosunku do skroplin wprowadzana jest do tego samego punktu wejściowego, gdyż również i w tym przypadku stosunek przemieszania jest wystarczający;
  • większe instalacje wymagają ogólnej neutralizacji przed wprowadzeniem do urządzenia przetłaczającego skropliny lu do kanalizacji.

 

 

Współczynnik pH

 

Współczynnik pH opisuje kwasowość wody lub stężenie jonów wodorowych. Składnikami wody mogą być m.in. składniki kwasu solnego, azotowego, siarkowego lub węglowego. Ponadto na agresywność wody wpływ mają siarczany, tłuszcze, benzyny i rozpuszczalniki. Z drugiej strony brak minerałów jak ma to miejsce w skroplinach również oznacza wzrost agresywności.

Orientacyjne właściwości skroplin:

  • opalanie olejem ~ 1,8 do 3,8 pH;
  • opalanie gazem ~ 3,8 do 5,3 pH.

 

 

Oferta pomp Wilo do odprowadzania kondensatu i skroplin

 

Nowy typoszereg pomp Wilo-Plavis-C to urządzenia wykonane z tworzywa, odporne na korozję, a przy tym lekkie agregaty pompę są idealnym rozwiązaniem do gromadzenia i podnoszenia kondensatu z instalacji chłodniczych/klimatyzacyjnych w domach mieszkalnych, jak również w obiektach biurowo-usługowych. Zastosowanie wewnętrznej konstrukcji oraz elektrodowych czujników poziomu sprawia, że jest to jeden z najbardziej kompaktowych urządzeń dostępnych na rynku. Dla wygody montażu zbiornik można obrócić o 180°C. Dzięki niezwykle ergonomicznej budowie są to urządzenia niemal niewidoczne w instalacji, a cicha praca (<40dB) sprawia że są one dodatkowo całkowicie nieuciążliwe dla użytkowników.

 

Dane techniczne dla typoszeregu Wilo-Plavis-C

Wilo-Plavis-C - dane techniczne

 

Wilo-Plavis 11C

Wilo-Plavis 11C

 

EASY - idealny do zabudowy naściennej, nad kasetonami, na podłodze. Jest to najmniejszy na rynku agregat do odprowadzania kondensatu i skroplin mogący bez kłopotu przetransportować medium na jedną kondygnację wzwyż (max 4 metry). Ma jeden kolektor dopływowy oraz kolektor tłoczony z zaworem odcinającym.

 

Wilo-Plavis 13C

Wilo-Plavis 013-C

 

STANDARD - jest idealnym połączeniem ergonomii z funkcjonalnością. Wyposażona została w 2 dopływy o wygodnie wybieranej średnicy. Dla bezpieczeństwa pracy urządzenie zawiera zestyk alarmowy z kablem 1,5 m oraz alarm LED.

 

Wilo-Plavis 15C

Wilo-Plavis 015-C

 

COMFORT - pozwala na podłączenie aż 4 dopływów do urządzenia. W wersji tej dla bezpieczeństwa pracy z kotłami do 200 kW wprowadzona została oddzielna komora na granulat do neutralizacji skroplin. Sterownik wyposażony został w alarm dźwiękowy, alarm LED oraz przewód alarmowy (1,5m).
 

Kontakt w sprawie produktów:

Wilo Polska Sp. z o.o.
tel. (22) 702 61 61
www: wilo.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Finish-A prezentuje gotowy zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox, który... ¬ więcej...

 
Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Promocyjne ceny grup pompowych, obniżone od 8 do nawet 22%, czekają w sklepie internetowym... ¬ więcej...

 
Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

AFRISO poszerza gamę zestawów mieszających PrimoBox ACB o modele 930 i 950.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet