fenix do strony

Werit


Prysznic bez brodzika - fakty i mity

artykuł promocyjny


Duży prysznic bez ograniczeń możliwy jest tylko z odpływem podłogowym. To nowoczesne rozwiązanie poprawia komfort korzystania z przestrzeni natryskowej oraz nadaje każdej łazience nowoczesnego charakteru. Wokół tego rozwiązania narosło jednak wiele błędnych przekonań. Poniżej odpowiedzi na wiele nurtujących pytań w tej kwestii.

Prysznic bez brodzika - fakty i mity

Na co powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na montaż liniowych odpływów podłogowych? Czy rezygnując z tradycyjnego brodzika rezygnujemy również z komfortowego użytkowania prysznica? Czy odpływ liniowy jest łatwy w czyszczeniu, a jego instalacja podniesie nasze bezpieczeństwo?

 

Geberit postanowił obalić fakty i mity na temat instalacji odpływów liniowych w łazience:

 

Fakt 1 - estetyka

 

Estetyka to jeden z najczęstszych powodów, dla których decydujemy się na montaż instalacji odpływu liniowego. Takie rozwiązanie pozwala na indywidualną aranżację łazienki dostosowaną do naszych potrzeb. Możliwość wykorzystania tego samego materiału na podłodze pod prysznicem co na pozostałej przestrzeni dodaje przestronności wnętrzu, tworzy stylistyczną spójność. Dodatkowo zyskujemy uczucie czystości i elegancji, które w połączeniu ze szklaną obudową prysznica jest jeszcze bardziej dostojne. Na uwagę zasługuje również fakt, że odpływy prysznicowe Geberit, wyposażone są w eleganckie profile wykończeniowe, które dyskretnie wkomponują się w projekt i przestrzeń całej łazienki. Ponadczasowe wzornictwo i najwyższej jakości stal nierdzewna sprawiają, że listwa wykończeniowa pasuje do każdej podłogi.  

 

Mit 1 - problem z utrzymaniem czystości

 

Wybór prysznica zrównanego z podłogą ułatwia nam utrzymanie czystości w tym miejscu. Nie ograniczają nas dodatkowe powierzchnie czy zakamarki, które sprzyjają gromadzeniu się wszelkich zanieczyszczeń. Gładka powierzchnia oraz rozbieralny system odpływowy Geberit CleanLine to łatwe i wygodne czyszczenie. Odpływy liniowe Geberit powstały po długich badaniach i konsultacjach z różnymi branżami, dlatego w tak innowacyjny sposób rozwiązują kwestię czyszczenia - umieszczony w odpływie koszyczek wyjmuje sięw prosty sposób, dzięki czemu możemy go czyścić kiedy tylko potrzebujemy, a wszystkie zabrudzenia są skutecznie usuwane. Woda odprowadzana jest poprzez specjalnie zaprojektowaną listwę zbiorczą do odpływu, dzięki czemu nie tworzą się zbiorowiska brudu, a korzystanie z prysznica staje się czystą przyjemnością.

Prysznic bez brodzika - fakty i mityPrysznic bez brodzika - fakty i mity

 

Fakt 2 - bezpieczeństwo

 

Wyrównanie całej powierzchni podłogi do jednego poziomu, bez barier architektonicznych to poprawa bezpieczeństwa w łazience. Rozwiązanie jest idealne zwłaszcza dla osób starszych i ograniczonych ruchowo. Rezygnując z brodzika, rezygnujemy jednocześnie z progów i przeszkód, które musimy pokonać przed skorzystaniem z prysznica. Aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo, możemy wykorzystać dostępne na rynku kafelki z matową, nie śliską powierzchnią.

Prysznic bez brodzika - fakty i mity

 

Mit 2 - trudna instalacja

 

Za nim zamontujemy odpływ liniowy musimy odpowiednio wcześniej przemyśleć projekt łazienki. Nie mniej jednak nie jest to instalacja trudna i bardziej czasochłonna od instalacji tradycyjnego brodzika. Podstawowym założeniem jest prawidłowe wyprofilowanie posadzki, w której chcemy zainstalować odpływ. Wszystko zależy od stanu i materiału z jakiego wykonana została nasza podłoga, a fachowy instalator na pewno zaproponuje najbardziej odpowiednie rozwiązanie. Dodatkowym ułatwieniem dla instalatora jest zintegrowana z syfonem izolacja, która gwarantuje doskonałą szczelność.

 

Fakt 3 - prysznic bez ograniczeń

 

W przypadku przygotowywania podłogi z odpływem liniowym, mamy pełną swobodę w dobieraniu docelowych rozmiarów i umiejscowieniu prysznica. Montaż odpływów liniowych, pozwala nam stworzyć taki prysznic, jaki tylko chcemy. Nie ograniczają nas przy tym konkretne wielkości brodzików i dostosowanych do nich kabin prysznicowych. Dla każdego, kto marzy o prysznicu ustawionym na wyspie pośrodku łazienki odpływ liniowy juest strzałem w dziesiątkę!

Prysznic bez brodzika - fakty i mity

 

Zobacz film przedstawiający działania odpływów: www.geberit.pl/cleanline


 

Kontakt w sprawie produktów:

Geberit Sp. z o.o.
tel. (22) 843 06 96
www: www.geberit.pl
mail: geberit.pl@geberit.com


Zobacz także
Idealnie dopasowane, bezrantowe misy ceramiczne MILAN i BRAGUE

Idealnie dopasowane, bezrantowe misy ceramiczne MILAN i BRAGUE

Ceniony producent mis ceramicznych WC wprowadza do swoje oferty nowe modele - oto misy... ¬ więcej...
 
Toalety dla niepełnosprawnych - typy i rozwiązania

Toalety dla niepełnosprawnych - typy i rozwiązania

Każda łazienka jest inna. Również każdy użytkownik ma inne potrzeby oraz problemy.... ¬ więcej...
 
Instalacje sanitarne w łazience a montaż mebli łazienkowych

Instalacje sanitarne w łazience a montaż mebli łazienkowych

Decydując się na remont łazienki, musimy podjąć szereg ważnych decyzji, które... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


Facebook