gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Miloo Electronics    iValo
NORLYS

Design Light

Aurora Technika Świetlna

    Karlik

 APM MORKOM     SmartLight

znajdź fachowca

Oświetlenie wejścia do domu - przykładowe realizacje

aktualizacja: 08-01-2021, 06:47 – artykuł promocyjny


Wejście do domu to reprezentacyjna część zabudowań, która powinna być widoczna o każdej porze dnia. Do tego strefę tą warto oświetlić aby zniechęcić potencjalnych przestępców do prób włamania. Dobrze zaplanowane oświetlenie wejście powita nas i ułatwi dotarcie do domu. Dodatkowo światło i oprawy mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny.

 

fot.: Aurora

 

Drzwi wejściowe do domu - jak oświetlić

 

Kiedy wracamy do domu po zmroku lub przychodzą do nas goście wieczorową porą dobrze by było, żeby ścieżka prowadząca do drzwi była oświetlona. W tym celu warto wykorzystać rząd lamp lub reflektorów. Kolejny ważny punkt to dobra widoczność drzwi. Aby trafienie kluczem w zamek nie wymagało od nas żmudnego poszukiwania dziurki w tej strefie powinno znaleźć się jasne źródło światła. Takie oświetlenie jest również zachęcające dla gości. Można je realizować za pomocą różnych opraw oraz technik ich montażu. Poniżej kilka ciekawych propozycji:
 

  • kinkiety - rozmieszczone symetrycznie po obu stronach drzwi zapewniają dobre oświetlenie tej strefy. Mogą być zamontowane na około 2/3 wysokości lub przy górnej krawędzi drzwi. Zawieszone na ścianie powinny pasować do elewacji budynku

 

fot.: Aurora

  • Oprawy sufitowe - zamontowane w przestrzeni w pobliżu drzwi wejściowych, nie tylko nad drzwiami, intensywnie oświetlają całą strefę

 

fot.: Miloo Electronics - punktowe oprawy w suficie w strefie wejściowej oraz oprawy montowane do ściany 

  • Oprawy w podłożu - zamontowanie opraw najazdowych bezpośrednio przy ścianach w sąsiedztwie drzwi również spełni swoją rolę
     
  • Oprawy wbudowane w ściany - rozwiązanie to umożliwia nastawienie kierunku świecenia.

fot.: Pawbol - lampy led SILVER LINE do stosowania w celach dekoracyjnych i orientacyjnych


W zależności od bryły budynku i rozmieszczenia oraz konfiguracji wejścia kolejną strefą będzie przestrzeń pod dachem lub ganek w domu. W tym miejscu najlepiej sprawdzą się lampy sufitowe typu plafony.
 

Naszą wygodę zwiększy montaż lamp z czujnikiem ruchu, który pozwoli również na znaczne oszczędności w zużyciu prądu. Mechanizm ten automatycznie włączy światła, gdy będziemy zbliżać się do wejścia. Zawsze należy także wybierać modele przeznaczone do montażu na zewnątrz.

Przemyślane oświetlenie wejścia do domu może stać się jego dekoracją, dlatego powinno pasować do stylu domu. Daje nam również poczucie bezpieczeństwa. Oprawy powinny być tak ustawione by światło padało na klamkę i zamek. Jeśli do domu prowadzą schody lub podest to również warto je zaakcentować za pomocą oświetlenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób odwiedzających nas, które nie znają topografii terenu.


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Aurora, Miloo, Pawbol
Zobacz także
Oświetlenie z gruntu najlepsze - lampy najazdowe i oprawy dogruntowe

Oświetlenie z gruntu najlepsze - lampy najazdowe i oprawy dogruntowe

Oprawy najazdowe i dogruntowe służą do tworzenia oświetlanie zewnętrznego w obszarach... ¬ więcej...

 
Modułowe linie świetlne Sureline

Modułowe linie świetlne Sureline

Sureline to innowacyjne modułowe linie świetlne z profilem montażowym. Linia jest... ¬ więcej...

 
Przykład oświetlenia kamienicy oprawami Smartlight w Łodzi

Przykład oświetlenia kamienicy oprawami Smartlight w Łodzi

Coraz więcej nowych inwestycji budowlanych to renowacje kamienic w zabytkowych częściach... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet