
- Platforma merXu - ogrzewanie i hydraulika
- Wysokotemperaturowe pompy ciepła do grzejników
- Wielopalnikowe kotły kondensacyjne o konstrukcji modułowej
-
Kominy SLIM EKO do kotłów 5 klasy na paliwo stałe
-
Kocioł elektryczny do współpracy z fotowoltaiką
- Jak podłączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikiem?
- Elementy komina - z czego składa się przyłącze?
- ELIMINATOR PC407 Ferpro do czyszczenia instalacji
- Grzejnik kanałowy - rodzaje, montaż, ceny
- Porównanie elektrycznych źródeł ciepła
- Jak wybrać najlepszy sposób na ciepłą wodę?
- Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła?
-
Zapobieganie skutkom twardej wody w domowej instalacji
- Dlaczego warto stosować w kotłowni grupy pompowe?
- Ciepła woda w kranie tanio i niemal od razu




Kotły 5 klasy SAS - Tworzymy czyste jutro
aktualizacja: 01-08-2017, 06:48 – artykuł promocyjny
Regulacje prawne stopniowo zwiększają naciski na spełnienie coraz to bardziej restrykcyjnych wymogów dotyczących niskoemisyjności kotłów grzewczych w kontekście zanieczyszczenia smogiem. Głównym powodem generowania przez kotły wysokiej emisji zanieczyszczeń jest niewłaściwe ich eksploatowanie. Niestety użytkownicy kotłów nie zawsze stosują się do zaleceń producenta dotyczących ich poprawnej eksploatacji i doboru opału. To właśnie spalanie paliwa niskiej jakości i odpadów przyczyniło się w znacznej mierze do wzrostu zanieczyszczenia spowodowanego przez urządzenia grzewcze. Zjawisko to wymusiło konieczność stanowczego przeciwdziałania takim praktykom między innymi poprzez uruchomienie różnorakich programów ograniczenia niskiej emisji. Podstawowym ich celem jest systemowe ograniczenie emisji substancji szkodliwych do atmosfery generowanych poprzez istniejące, nieefektywne źródła ciepła i zastąpienie ich urządzeniami ekologicznymi. Na terenie całego kraju aktywnie działają liczne programy dofinansowań do wymiany urządzenia grzewczego, w których udział mogą brać kotły SAS.
Nowoczesne kotły pozbawione są rusztu awaryjnego, a ich konstrukcja uniemożliwia jego montaż. Eliminuje to możliwość spalania odpadów oraz paliw innych niż te uwzględnione w zaleceniach producenta. Gwarantuje to pewność, że kocioł jest użytkowany zgodnie z przeznaczeniem. Podstawowym wyznacznikiem decydującym o niskoemisyjności kotła jest spełnienie przez niego wymagań klasy 5 wg normy PN-EN 303-5:2012 w zakresie sprawności cieplnej, emisji zanieczyszczeń oraz wymagań dotyczących bezpieczeństwa. Wieloletnie doświadczenie w zakresie spalania paliw stałych oraz liczne testy przeprowadzone w laboratorium ZMK SAS przyczyniły się do skonstruowania kotłów spełniających te wymagania; są to kotły SOLID, EFEKT, BIO SOLID oraz BIO EFEKT.
Ponadto od 1 stycznia 2020 roku kotły na paliwa stałe wprowadzane do obrotu i do użytkowania będą musiały spełniać wymogi sezonowej efektywności energetycznej i emisji zanieczyszczeń dla sezonowego ogrzewania pomieszczeń określone w przepisach rozporządzenia Komisji Unii Europejskiej (EcoDesign). Wymagania EcoDesign spełniają kotły EFEKT (14 kW, 17 kW, 23 kW, 29 kW), BIO EFEKT (14 kW-46 kW) oraz BIO SOLID (14 kW-48 kW).
Kotły peletowe
Kotły 5 klasy na pelety (BIO SOLID, BIO EFEKT) wyposażone są w opatentowany palnik peletowy SAS MULTI FLAME. Charakterystyczną cechą palnika MULTI FLAME jest automatyczne, wysokoefektywne, samooczyszczające się palenisko spalające dokładnie taką porcję paliwa, jaka jest niezbędna do uzyskania zadanej przez użytkownika na sterowniku temperatury. Bezpieczny transport biomasy możliwy jest się dzięki mechanizmowi dwóch ślimaków, rozdzielonych kanałem przesypowym. Ruch podajników ślimakowych odbywa się przy pomocy kół zębatych napędzanych łańcuchem za pośrednictwem motoreduktora.
Palnik peletowy SAS MULTI FLAME
Zaletą kotła wyposażonego w palnik MULTI FLAME jest prosta obsługa polegająca na okresowym uzupełnianiu paliwa w zasobniku oraz usuwaniu popiołu z szuflady popielnicowej bez konieczności wygaszania paleniska.
SAS BIO SOLID – przekrój
Kotły BIO SOLID oraz BIO EFEKT posiadają klasę efektywności energetycznej A + co daje gwarancję użytkownikowi, że ma do czynienia z ekologicznym urządzeniem najwyższej jakości.
Kotły na eko-groszek
Dla użytkowników zainteresowanych spalaniem eko-groszku powstały automatyczne podajnikowe kotły retortowe 5 klasy EFEKT oraz SOLID. Poza nowoczesnym designem i świeżością kolorystyki kotły te posiadają wiele cech zdecydowanie wyróżniających je na rynku. Elementy ceramiczne i turbulatory spalin - ograniczają emisję pyłów oraz zwiększają sprawność kotła, a izolacja otworów rewizyjnych i nowatorska konstrukcja drzwiczek dodatkowo ograniczają straty ciepła.
Kotły SAS to urządzenia, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników ceniących sobie komfort i bezpieczeństwo oraz troskę o środowisko i jakość powietrza.
Z pełną ofertą Zakładu Metalowo-Kotlarskiego SAS można zapoznać się na stronie www.sas.busko.pl
|

![]() | Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINboxFinish-A prezentuje gotowy zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox, który... ¬ więcej... |
![]() | Wybierz grupę pompową od NTS EnergyPromocyjne ceny grup pompowych, obniżone od 8 do nawet 22%, czekają w sklepie internetowym... ¬ więcej... |
![]() | Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950AFRISO poszerza gamę zestawów mieszających PrimoBox ACB o modele 930 i 950.... ¬ więcej... |

![]() Grzejniki kanałowe VERANO |
![]() Systemy z tworzyw sztucznych SBS |
![]() AG Grzejniki Design |
![]() Pompy ciepła Solsum |
![]() Urządzenia grzewcze Galmet |