iglotech

gorące tematy
tagi
znajdź fachowca

Czym kierować się wybierając podsufitkę

aktualizacja: 20-08-2020, 09:53 – artykuł promocyjny


Wymarzony dom to przytulne miejsce, w którym wszyscy domownicy czują się bezpiecznie. Zatem nie bez znaczenia pozostaje wygląd i stan techniczny nie tylko ścian czy dachu, ale i wszystkich detali, które mają bezpośredni wpływ na jego trwałość oraz komfort i jakość użytkowania. Jedną z najważniejszych decyzji wykończeniowych, która stoi przed każdą osobą budującą dom jest wybór odpowiedniego materiału do zabudowy okapu dachu budynku. Przy jego wyborze powinniśmy kierować się nie tylko estetyką wybranego rozwiązania, ale też wygodą użytkowania a przede wszystkim trwałością zastosowanego materiału, rzadko bowiem wymienia się ten element na nowy.

 

podsufitka

Podsufitki Gamrat


Musimy pamiętać, że po zamontowaniu na okapie dachu podsufitka pełni różne funkcje użytkowe i estetyczne m.in.

 • zasłania niewykończone elementy konstrukcji dachu,
 • zabezpiecza przed podwiewaniem pod połać dachu deszczu i śniegu,
 • utrudnia zakładanie gniazd przez ptaki i owady,
 • umożliwia zamontowanie dodatkowego oświetlenia.


Z uwagi na powyższe, coraz większą popularnością wśród inwestorów oraz osób prywatnych cieszą się podsufitki wykonane z PVC, które są o wiele tańszym rozwiązaniem od drewna, ponadto są elastyczne i odporne na warunki atmosferyczne a ich montaż jest niezwykle prosty - co pozwala na estetyczne i dekoracyjne wykończenie okapu przy zastosowaniu odpowiednich parametrów i właściwości niezbędnych do prawidłowej wentylacji dachu.

Materiał, z którego wykonuje się ten detal dachu, powinien cechować się następującymi własnościami:

 • Odpornością na pleśń i grzyby – wiadomo, jak szybko może zostać zniszczone drewno, w którym rozwiną się grzyby i jak niebezpieczne alergie mogą one wywoływać. Wymiana podsufitki po kilku latach użytkowania to z pewnością nie jest zagadnienie, z jakim inwestor chciałby mieć do czynienia.
   
 • Brakiem konieczności konserwacji i malowania – w odróżnieniu od drewna i metalu materiał PVC nie wymaga konserwacji, a jak wiadomo miejsca, w których są montowane podsufitki zazwyczaj są trudno dostępne i ich ewentualne malowanie wymagałoby budowy rusztowań (czyli ponoszenia znacznych dodatkowych kosztów).
   
 • Prawidłową wentylacją dachu budynku – dzięki zamontowaniu specjalnych elementów perforowanych – niezachowanie tego warunku mogłoby szybko doprowadzić do zawilgocenia dachu i zwiększenia strat ciepła. Nadmierna wilgoć mogłaby też spowodować rozwój pleśni i stopniowe niszczenie drewnianych części konstrukcji dachu.

 

podsufitka

 

Budowa wymarzonego domu to nie lada wyzwanie - dobór materiałów budowlanych i wykończeniowych pozwala każdemu z nas spojrzeć na produkty z zupełnie innej perspektywy. Warto zatem wybrać materiały sprawdzone, z długoletnią gwarancją jak np. podsufitki z oferty firmy GAMRAT SA , które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Firma zadbała również o to by elementy te były dopasowane kolorystycznie do systemów rynnowych, pokryć dachowych, okien i drzwi, tak by nasz dom po ich zastosowaniu tworzył spójną całość.
 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: GAMRAT SA


Zobacz także
Termografia na najwyższym poziomie

Termografia na najwyższym poziomie

Kamery termowizyjne testo dostępne są w zestawach promocyjnych. Sprawdź aktualną... ¬ więcej...

 
Kupuj i sprzedawaj na MerXu - maszyny i narzędzia budowlane dla fachowców

Kupuj i sprzedawaj na MerXu - maszyny i narzędzia budowlane dla fachowców

Użytkownicy ciężkiego sprzętu z pewnością docenią profesjonalne akcesoria do... ¬ więcej...

 
Dom przyjazny dla alergików - o co zadbać?

Dom przyjazny dla alergików - o co zadbać?

Alergie są uznawane za jedną z najczęstszych chorób naszych czasów.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet