GstarCAD 2017 - niezawodny i uniwersalny program do projektowania instalacji

artykuł promocyjny


Każdy projektant instalacji musi zmierzyć się z koniecznością doboru odpowiedniego oprogramowania CAD. Jedną z godnych uwagi pozycji na rynku jest program GstarCAD 2017. Posiada on zestaw innowacyjnych narzędzi oraz szeroką bazę nakładek. Dodatkową cechą jest wysoka wydajność i szybkość działania. Dzięki temu GstarCAD 2017 idealnie wpisuje się w potrzeby projektanta w zakresie instalacji typu c.o., wodno-kanalizacyjne, wentylacyjne, technologiczne, klimatyzacyjne, elektryczne i wiele innych.

 

 

GstarCAD 2017 - charakterystyka oprogramowania

 

GstarCAD 2017 to niezawodny i uniwersalny program CAD, uznawany przez wielu fachowców za najlepszą alternatywę dla AutoCAD LT.  Dzięki wieloletniemu doświadczeniu twórcom GstarCAD 2017 udało się opracować program, który nie tylko dorównuje funkcjonalnością swojemu bardziej rozpoznawalnemu konkurentowi, ale też pod kilkoma względami nawet go przerasta.

GstarCAD 2017 jest niezwykle intuicyjny. Każdy, nawet początkujący, użytkownik bez problemu poradzi sobie z jego obsługą, dzięki możliwości wyboru pomiędzy klasycznym a wstążkowym układem menu. Warto wspomnieć, że wszystkie elementy w menu można łatwo spersonalizować.
 
Program umożliwia precyzyjne definiowanie norm, linii,  ramek, tabel rysunkowych, stylów wymiarowania, części, powiadomień i wielu innych. Chociaż GstarCAD 2017 jest programem stworzonym głównie z myślą o pracy w środowisku 2D, to posiada także funkcje umożliwiające pracę w 3D.

Użytkownicy GstarCAD 2017 mają do dyspozycji również edytor bloków dynamicznych oraz menadżer zestawu arkuszy. Dodatkowo GstarCAD 2017 umożliwia projektantom przechowywanie danych w chmurze obliczeniowej, wczytywanie rysunków z plików PDF oraz stosowanie ich jako podkładów.

Dzięki  kluczowi licencyjnemu na USB, program można szybko i łatwo uruchomić na dowolnym komputerze. Z kolei  kompatybilność  z najpopularniejszymi formatami CAD( m.in.: DWG, DXF, DGN, STL, PDF) pozwala użytkownikom GstarCAD 2017 na łatwą wymianę plików z innymi systemami.

 

Nakładki branżowe dedykowane projektantom instalacji

 

Dużym atutem GstarCAD 2017 jest współpraca w wieloma specjalistycznymi nakładkami branżowymi, znacznie rozszerzającymi jego możliwości o specjalistyczne funkcje. Oczywiście nie brakuje nakładek dedykowanych projektantom instalacji. Pośród nich znajdziemy takie nakładki, jak m.in.: CADProfi i CP-Symbols, Kreslarz, Profilek, Wentyle czy CADise.

 

CADprofi i CP-Symbols


Specjalistyczne nakładki i biblioteki symboli wspomagające oraz znacznie przyspieszającą projektowanie w środowisku GstarCAD 2017 wszelkich typów instalacji. W skład zestawu CADprofi i CP-Symbols wchodzą następujące nakładki:  Architectural, Mechanical, Instalacje rurowe i wentylacyjne oraz Electrical.

 

Nakładki CADprofi:

 

  • CADprofi Instalacje rurowe i wentylacyjne - Nakładka wspomagająca projektowanie w GstarCAD 2017 instalacji w budownictwie ogólnym i przemysłowym.
  • CADprofi Mechanical - Nakładka wspomagająca tworzenie w GstarCAD 2017  projektów mechanicznych i konstrukcyjnych w 2D. Odznacza się wyjątkowo obszernym zestawem normaliów, kształtowników stalowych i innych wyrobów hutniczych, opracowanym na podstawie narodowych i międzynarodowych norm.
  • CADprofi Architectural - Nakładka wspomagająca tworzenie w GstarCAD 2017 rysunków budowlanych, rzutów oraz elewacji. Unikalną cechą programu jest możliwość projektowania planów ewakuacyjnych i planów BHP.
  • CADprofi Electrical - Nakładka wspomagająca projektowanie w GstarCAD 2017  instalacji elektrycznych, zasilających, oświetleniowych, niskiego napięcia, telekomunikacyjnych, alarmowych, antenowych i innych.

 

Biblioteki CP-Symbols:

 

  • CP-Symbols Instalacje rurowe i wentylacyjne - Seria składająca się z 5 bibliotek: Symbole ogólne, Instalacje przemysłowe, Przybory i grzejniki, Wentylacja, Diagramy i schematy blokowe.
  • CP-Symbols Mechanical - Seria składająca się z 5 bibliotek: Normalia, Kształtowniki, Oznaczenia, Hydraulika i pneumatyka, Diagramy i schematy blokowe.
  • CP-Symbols Architectural -  Seria składająca się z 5 bibliotek: Stolarka budowlana, Wyposażenie wnętrz, Symbole i oznaczenia, Plany ewakuacyjne i bhp, Diagramy i schematy blokowe.
  • CP-Symbols Electrical - Seria składająca się z 5 bibliotek: IEC i NFPA, Rzuty, Schematy, Oświetlenie, Diagramy i schematy blokowe.

 

 

Kreślarz

 

Program przeznaczony dla projektantów różnego rodzaju sieci, przyłączy itp. Wspomaga użytkowników GstarCAD 2017 w trakcie wprowadzania danych poszczególnych węzłów profilu, wyznaczając automatycznie niektóre wielkości, aż do wygenerowania rysunku profilu.

 

Profilek 3

 

Nakładka rysunkowa przeznaczona dla projektantów instalacji sanitarnych. Pozwala m.in. na opisywanie i rysowanie w GstarCAD 2017  instalacji kanalizacji wewnętrznej oraz profili podłużnych instalacji, przyłączy i sieci zewnętrznych.

 

Wentyle

 

Bezpłatna nakładka autorstwa Pana Tomasza Bieńkowskiego znacznie ułatwiająca rysowanie w GstarCAD 2017  instalacji wentylacyjnych. Nakładka Wentyle dodaje do środowiska GstarCAD 2017 bazy kanałów i kształtek wentylacyjnych, jak również biblioteki wielu elementów niezbędnych w instalacjach wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych.

 

CADise

 

CADise to nakładka umożliwiająca użytkownikom GstarCAD 2017 błyskawiczne i dokładne przygotowanie dokumentacji instalacji elektrycznej. Nakładka dodaje do środowiska GstarCAD 2017 obszerną bibliotekę symboli elektrycznych  oraz przydatne formatki  rysunkowe.

 

 

 

 

Podsumowanie

 

GstarCAD 2017 jest to odpowiedni program CAD dla każdego projektanta poszukującego szybkiego i skutecznego narzędzia do projektowania instalacji w rozsądnej cenie. Dzięki specjalistycznym nakładkom branżowym umożliwia łatwe tworzenie nawet bardzo zaawansowanych projektów. Warto wspomnieć, iż wraz z zakupem GstarCAD 2017 każdy użytkownik  zyskuje wieczystą licencję, bez żadnych obowiązkowych subskrypcji oraz bezpłatne wsparcie techniczne.Bezpłatna wersja demonstracyjna do przetestowania GstarCAD 2017 wraz ze współpracującmi z nim nakładkami branżowymi dostępna jest po wypełnieniu krótkiego formularza na stronie.

Opracowanie: Redakcja
Źródło: TMSys
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet