zwińgorące tematy
tagi

partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

Innowacyjny rozdzielacz obiegów grzewczych TacoDrive

aktualizacja: 07-04-2017, 08:51 – artykuł promocyjny


Automatyczna regulacja temperatury poszczególnych pomieszczeń możliwa jest dzięki rozdzielaczon obiegów grzewczych i siłownikiem w ogrzewaniu płaszczyznowym. W rozwiązanich dostępnych na rynku owy siłownik montowany był w formie oddzielnego elementu. Rozwiązaniem jest TacoDrive marki Taconova, w którym termoelektryczny siłownik połączony został z zaworem do rozdzielaczy obiegów grzewczych w jednej zamkniętej jednostce montażowej.

 

Termoelektryczny siłownik i zawór w jednym elemencie

 

Bogate doświadczenie specjalistów z firmy Taconova w dziedzinie know-how z zakresu ogrzewania płaszczyznowego umożliwiło udoskonalenie zaworu równoważącego do rozdzielaczy. Koeljnym krokiem było stworzenie wersji napędzanej elektrycznie. Tak też doszło do powstania innowacyjnego rozwiązania łączącego zawór i siłownik w jednym elemencie. Zawór termoelektryczny TacoDrive jest prefabrykowany na belce rozdzielacza. Dzięki temu nie ma już potrzeby, aby instalator montował każdy z siłowników oddzielnie.

Wbudowany na powrocie obiegu grzewczego TacoDrive to połączenie zaworu z siłownikiem termostatycznym. „Dzięki innowacyjnej metodzie zintegrowania siłownika i zaworu, zapewnione jest jednocześnie ich odpowiednie dopasowanie. Wyeliminowany zostaje ponadto problem wyregulowania siły zamykania, występujący często w innych rozdzielaczach obiegów grzewczych dostępnych na rynku” - podkreśla René Freudrich, Główny Manager Produktu w firmie Taconova. Aby doprowadzić napięcie zasilające należy jedynie podłączyć do siłownika przewód elektryczny, dołączony do zestawu. Połączenie wtykowe daje również możliwość szybkiego skorygowania przypisania pomieszczeń do stref cieplnych, kiedy zajdzie taka potrzeba.

 

Wizualna kontrola działania zaworu

 

Podobnie jak sprawdzony przepływomierz TopMeter, również zawór termoelektryczny TacoDrive, oferuje możliwość bezpośredniej kontroli działania zaworu. Przez wziernik sprawdzimy wizualnie zarówno rzeczywiste ustawienie zaworu, jak też działanie siłownika. Inaczej niż w przypadku instalacji z oddzielnym siłownikiem, w tym przypadku można ocenić pracę zaworu na podstawie informacji od producenta.

Dodatkowym udogodnieniem jakie zaproponowała Taconova jest zintegrowana funkcja przydatna w sytuacjach, gdy przy uruchomieniu lub awarii nie ma możliwości doprowadzenia napięcia zasilającego. Dzięki wybraniu funkcji „First-Open” zawór jest otwarty, tak aby można było przepłukiwać i napełniać podłączone obiegi również bez prądu.

 

Najbardziej kompaktowy siłownik zaworu na rynku

 

Cechą wspólną zaworu TacoDrive i przepływomierza TopMeter jest smukły kształt, sprawiający, że są one wyraźnie mniejsze niż tradycyjny, oddzielnie montowany siłownik zaworu. Za ruch skokowy zaworu odpowiada element ekspansywny. „Bezpośrednie działanie siłownika na zawór powoduje efektywne przenoszenie energii” - wyjaśnia René Freudrich. W przypadku tradycyjnego połączenia zaworu i siłownika, jako oddzielnych elementów, siła zamykania zaworu stawiałaby opór niewielkiej sile sprężyny w siłowniku, co w praktyce po dłuższych przerwach w użytkowaniu może prowadzić do zacinania się zaworu. TacoDrive rozwiązuje ten problem.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Taconova Polska Sp z o.o.
tel. 61 2278421
www: www.taconova.pl www.taconova.com
mail: polska@taconova.com

Zobacz także
Prosta rozwiązanie na instalację na 3 obiegi grzewcze

Prosta rozwiązanie na instalację na 3 obiegi grzewcze

Planujesz bardziej rozbudowaną instalację, w której musisz połączyć różne... ¬ więcej...

 
Rury KELLER PR-RT w nowej konstrukcji pięciowarstwowej 5W

Rury KELLER PR-RT w nowej konstrukcji pięciowarstwowej 5W

Grupa SBS nie ustaje w podwyższaniu jakości oferowanych produktów. Świadczy... ¬ więcej...

 
Rury wielowarstwowe do ogrzewania podłogowego

Rury wielowarstwowe do ogrzewania podłogowego

Z końcem ubiegłego wieku ogrzewanie podłogowe uważane było za luksus i rozwiązanie... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet