Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


Rekuperatory Vallox - świeże powietrze w Twoim domu

aktualizacja: 02-03-2017, 06:19 – artykuł promocyjny


Media coraz częściej poruszają temat zanieczyszczenia powietrza zewnętrznego, dzięki czemu coraz większa część społeczeństwa dostrzega ten problem. SMOG jest niezwykle szkodliwym zjawiskiem, które odczuwamy bezpośrednio na własnych płucach wychodząc z domu czy otwierając okno. Poprawa jakości powietrza jest procesem długotrwałym i złożonym. Możemy jednak już teraz zadbać o to, aby powietrze, że którym oddychamy w domu było wolne od zanieczyszczeń i SMOGU. Jest to możliwe, dzięki rekuperatorom Vallox.

 

rekuperator Vallox

 

Firma Vallox posiada ponad 40 letnie doświadczenie w produkcji i konstruowaniu central wentylacyjnych. W Polsce rekuperatory Vallox są dostępne od 18 lat, w czasie których widać było zmiany konstrukcyjne pojawiające się wraz z nowymi wymaganiami prawnymi. Aby w pełni wspierać oczyszczanie powietrza, którym oddychamy firma Vallox - jako jeden z nielicznych producentów central rekuperacyjnych - wszelkie modyfikacje wprowadzała z największą starannością. Dziś może poszczycić się najnowszą centralą Vallox wyposażoną w niezwykle wygodną dla użytkownika automatykę My Vallox oraz doskonały system filtracji powietrza.

 

 

Filtracja powietrza

 

W centralach Vallox stosowane są filtry o różnych klasach filtracji. Na nawiewie powietrza do pomieszczeń znajdują się: filtr klasy G4 (tzw. wstępny) oraz filtr klasy F7 (zalecany zwłaszcza dla osob z alergiami). Natomiast na wywiewie powietrza zużytego z pomieszczeń filtr klasy G4 (zabezpieczający wymiennik ciepła przed zabrudzeniem).

 

filtry

fot.: Filtry G4 - nowy i po 4 miesiącach użytkowania

 

Filtr klasy F7 w 100% filtruje zanieczyszczenia m.in.:

  • PM 2,5 μm jest to pył zawieszony drobny, który wg WHO jest najbardziej szkodliwy dla zdrowia człowieka spośród innych zanieczyszczeń atmosferycznych. Długotrwałe narażenie na jego działanie powoduje skrócenie średniej długości życia, a krótkotrwała ekspozycja może skutkować chorobami układu oddechowego i krążenia.

 

filtryfiltry

fot.: Filtry F7 - nowy i po 4 miesiącach użytkowania

 

  • PM 10 μm, którego głównym źródłem w powietrzu europejskim jest emisja ze spalania paliw stałych (węgiel, drewno, biomasa) w domowych systemach grzewczych, oraz zanieczyszczenia z pojazdów w ruchu drogowym.


Filtr klasy G4 w 100% filtruje zanieczyszczenia PM10 (opis j.w.)

 

 

Czyste i świeże powietrze dzięki nowoczesnej technologii

 

Rozwiązania firmy Vallox pozwalają stworzyć doskonały system wentylacji. Jednostki wentylacyjne Vallox MV posiadają zintegrowany czujnik wilgotności, który monitoruje poziom wilgotności w domu i automatycznie adaptuje system wentylacji do osiągnięcia optymalnego poziomu celem stworzenia jak najlepszych warunków dla użytkownika i zaoszczędzenia jak największej ilości energii. Zapewnia to utrzymanie dobrej jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń w każdych warunkach. Wysokosprawny aluminiowy wymiennik nie traci ciepła zawartego w powietrzu usuwanym z pomieszczeń lecz wykorzystuje to ciepło do podgrzania świeżego powietrza nawiewanego do pomieszczeń z zewnątrz.

Ponadto, urządzenie wyposażone jest w funkcję automatycznego "przypominania" o wymianie filtrów. System jest tak skuteczny i prosty jak to tylko możliwe.

Jednostki Vallox zostały zaprojektowane i wykonane w Finlandii, kraju w którym panują surowe warunki klimatyczne. Dzięki temu jednostki będą dobrze sie sprawdzały w każdym klimacie.

Najpopularniejsze centrale Vallox:

  • Vallox 096 MV (wydatek 345m3/h, budynek do 130m2)
  • Vallox 110 MV (wydatek 407m3/h, budynek do 170m2)
  • Vallox 145 MV (wydatek 558m3/h, budynek do 250m2)
  • Vallox 245 MV (wydatek 1008m3/h, budynek powyżej 300 m2)


Rekuperatory Vallox są objęte 5-cio letnią gwarancją!

 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Went-Dom


Zobacz także
Styczniowa PREMIERA Lindab

Styczniowa PREMIERA Lindab

Firma Lindab, w ramach cyklicznego projektu o nazwie „Premiery Lindab 2021”,... ¬ więcej...

 
Rekuperacja - konieczna zmiana w Twoim domu

Rekuperacja - konieczna zmiana w Twoim domu

Od stycznia 2021 r. budynki mieszkalne i zamieszkania zbiorowego czeka kolejna zmiana... ¬ więcej...

 
Nowoczesna technologia wentylacji - więcej niż tylko wymiana powietrza

Nowoczesna technologia wentylacji - więcej niż tylko wymiana powietrza

Wzrost szczelności budynków był działaniem zamierzonym i służył poprawie... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet