gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

PipelifeEko-Bio

Diamond

Grupa Armatura 

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

UponorRoth Polska

znajdź fachowca

Vabo - Patron działu Kanalizacja i odwodnienia


Systemy zagospodarowania wody deszczowej TWINBLOC

aktualizacja: 12-02-2020, 09:20 – artykuł promocyjny


Twinbloc to systemy zagospodarowania wody deszczowej firmy Roth. Pozwalają one magazynować deszczówkę, którą następnie można wykorzystać do celów bytowo-gospodarczych, np.: sprzątania, prania, spłukiwania WC, czy podlewania ogrodu. System ten przyczynia się do znacznego ograniczenia zużycia wody pitnej.

Zbiorniki na wodę deszczową TWINBLOC są płaskie i stabilne. Wyróżnia je niezwykła wytrzymałość przed naporem gruntu, która jest efektem zastosowania konstrukcji składającej się z dwóch sąsiadujących ze sobą cylindrów. Dwie komory o mniejszej średnicy są o wiele bardziej stabilne, niż jedna komora o dużej średnicy - nad zbiornikami bez ograniczeń mogą przemieszczać się samochody osobowe.

 

Zbiorniki na wodę ROTH

Zbiornik TWINBLOC 1500 l z włazem z deklem do 200 kg
Zbiornik TWINBLOC 3500 l z włazem z deklem do 200 kg
Zbiornik TWINBLOC 5000 l z włazem z deklem do 200 kg

 

Systemy Twinbloc dostępne w trzech pakietach, każdy z trzema wielkościami zbiornika. Dodatkowo, dzięki specjalnemu oprzyrządowaniu, system ten zapewnia bezpieczną i komfortową eksploatację. 

 

 

Pakiet TWINBLOC Haustechnik I do zagospodarowania wody deszczowej

 

Zbiorniki na wodę ROTH

Pakiet TWINBLOC Haustechnik l 3500 l bez centrali deszczowej
Pakiet TWINBLOC Haustechnik l 5000 l bez centrali deszczowej
Pakiet TWINBLOC Haustechnik l 7000 l (2x3500 l) bez centrali deszczowej
Pakiet TWINBLOC Haustechnik l 10000 l (2x5000 l) bez centrali deszczowej

 

System zawiera:

 • Twinbloc Haustechnik Izbiornik PEHD Twinbloc z syfonem przelewowym DN 100 z zabezpieczeniem przed dostępem małych zwierząt i teleskopową studzienką rewizyjną z deklem do 200 kg;
   
 • układ poboru wody z pływakiem (tworzywowy pływak wypełniony powietrzem, z zaworem zwrotnym i wężem łączącym 1”); Zalecane miejsce poboru wody stanowi punkt zlokalizowany 15 - 20 cm poniżej powierzchni cieczy, ze względu na fakt, iż zanieczyszczenia stałe zbierają się na dnie zbiornika, a zawiesiny flotują na powierzchni. Pływak umożliwia więc utrzymywanie się poboru wody nieco poniżej powierzchni wody w zbiorniku. A zatem do systemu pobierana jest tylko i wyłącznie czysta woda. W przypadku obniżenia się poziomu wody w zbiorniku poniżej poziomu pływaka, do centrali deszczowej przekazywany jest sygnał, zawór elektromagnetyczny otwiera się, a instalacja wewnętrzna dopełniana jest w tym czasie wodą wodociągową. System sterowania nieustannie kontroluje poziom wody w zbiorniku. Gdy tylko poziom wody przekroczy określony stan, urządzenie reaguje wizualnie poprzez czerwoną lampkę LED oraz akustycznie dźwiękiem przerywanym. System sterowania automatycznie zleca również wymianę wody zgromadzonej w zbiorniku. Dzięki temu zapobiega się ewentualnym długim okresom przestoju wody.
   
 • uspokojony wlew; Na dnie zbiornika mogą gromadzić się zanieczyszczenia cięższe od wody. Aby woda dopływająca do zbiornika nie podrywała zanieczyszczeń znajdujących się na dnie, na końcu pionowej rury doprowadzającej stosuje się kształtkę zwaną uspokojonym wypływem. Strumień wody spadając rurą w dół do zbiornika wyhamowuje, a następnie zmienia kierunek i wypływa w górę.
   
 • filtr przepływowy dla powierzchni dachu do 150 m2 ; Woda dopływająca do zbiornika niesie ze sobą zanieczyszczenia mechaniczne, które osadzają się na wkładzie filtra, naniesione przez wodę zanieczyszczenia pozostające na wkładzie filtra są okresowo odprowadzane poza zbiornik przez występujące co jakiś czas intensywne opady; wtedy to woda płynąca przez rury z dużą prędkością oczyszcza wkład filtra.
   
 • opcjonalnie pakiet wyposażony jest w centralę deszczową z wbudowaną pompą ASPRI 15-4 z akcesoriami umożliwiającymi pobór wody ze zbiornika i wprowadzenie jej do niezależnej instalacji wodociągowej (WC, pralka, sprzątanie); Urządzenie sterujące systemem należy umieścić np. w pomieszczeniu gospodarczym budynku. W przypadku okresowego braku wody deszczowej w zbiorniku (czujnik, za pośrednictwem elektronicznego układu sterującego wykryje brak wody w zbiorniku deszczówki) otwierana jest instalacja zasilania w wodę pitną i woda płynie przez zbiornik zasilający do rury ssącej pompy. W ten sposób, nawet przy okresowo pustym podziemnym zbiorniku na wodę deszczową, wewnętrzna instalacja deszczowa zawsze jest napełniona. Decyzję o zainstalowaniu systemu zagospodarowania wody deszczowej należy podejmować już na etapie projektowania obiektu mieszkalnego, ponieważ konieczne jest zaprojektowanie osobnej instalacji wodociągowej wykorzystującej deszczówkę.

 

 

Pakiet TWINBLOC Haustechnik II do zagospodarowania wody deszczowej

 

Zbiorniki na wodę ROTH

Pakiet TWINBLOC Haustechnik l 3500 l bez centrali deszczowej
Pakiet TWINBLOC Haustechnik l 5000 l bez centrali deszczowej
Pakiet TWINBLOC Haustechnik l 7000 l (2x3500 l) bez centrali deszczowej
Pakiet TWINBLOC Haustechnik l 10000 l (2x5000 l) bez centrali deszczowej

 

System zawiera:

 • Twinbloc Haustechnik IIzbiornik PEHD Twinbloc z syfonem przelewowym DN 100 z zabezpieczeniem przed dostępem małych zwierząt i teleskopową studzienką rewizyjną z deklem do 200 kg;
   
 • pompę zanurzeniową z pływakiem; Bardzo wydajna ciśnieniowa pompa zanurzeniowa do zamontowania bezpośrednio w zbiorniku, umożliwia pompowanie wody na spore odległości pomiędzy zbiornikiem a budynkiem.
   
 • filtr ziemny zbierający dla powierzchni dachu do 350 m2; Woda deszczowa z rynny zostaje spiętrzona i w sposób równomierny spływa kaskadowo w dół po filtrze; oczyszczenie wody w pierwszej kolejności odbywa się na filtrze wstępnym, a następnie na filtrze właściwym; oczyszczona woda przepływa do zbiornika podziemnego, a zanieczyszczenia zbierają się w koszu.
   
 • opcjonalnie pakiet wyposażony jest w centralę deszczową Komfort z akcesoriami umożliwiającymi pobór wody ze zbiornika i wprowadzenie jej do niezależnej instalacji wodociągowej (WC, pralka, sprzątanie). Urządzenie sterujące systemem należy umieścić np. w pomieszczeniu gospodarczym budynku. W przypadku okresowego braku wody deszczowej w zbiorniku (czujnik, za pośrednictwem elektronicznego układu sterującego wykryje brak wody w zbiorniku deszczówki) otwierana jest instalacja zasilania w wodę pitną i woda płynie przez zbiornik zasilający do rury ssącej pompy. W ten sposób, nawet przy okresowo pustym podziemnym zbiorniku na wodę deszczową, wewnętrzna instalacja deszczowa zawsze jest napełniona. Decyzję o zainstalowaniu systemu zagospodarowania wody deszczowej należy podejmować już na etapie projektowania obiektu mieszkalnego, ponieważ konieczne jest zaprojektowanie osobnej instalacji wodociągowej wykorzystującej deszczówkę.

 

 

Pakiet TWINBLOC Garten do zagospodarowania wody deszczowej

 

Zbiorniki na wodę ROTH

Pakiet TWINBLOC Garten 1500 l bez pompy zanurzeniowej
Pakiet TWINBLOC Garten 3500 l bez pompy zanurzeniowej
Pakiet TWINBLOC Garten 5000 l bez pompy zanurzeniowej
Pakiet TWINBLOC Garten 7000 l (2x3500 l) bez pompy zanurzeniowej
Pakiet TWINBLOC Garten 10000 l (2x5000 l) bez pompy zanurzeniowej


Pakiet Twinbloc GartenSystem zawiera:

 • zbiornik PEHD Twinbloc z syfonem przelewowym DN 100 z zabezpieczeniem przed dostępem małych zwierząt i teleskopową studzienką rewizyjną z deklem do 200 kg;
 • filtr koszowy; Woda deszczowa z rynny poprzez rurę spustową doprowadzana jest rurami ułożonymi pod ziemią do zawieszonego na łańcuszku filtra koszowego znajdującego się w zbiorniku; na filtrze zatrzymywane są zanieczyszczenia, a do zbiornika wpływa czysta woda. Kosz należy czyścić co jakiś czas; w tym celu należy go wyjąć ze zbiornika, przepłukać pod bieżącą woda, a następnie ponownie włożyć do zbiornika. Nadmiar wody, który może okresowo dopływać do zbiornika, odpływa poprzez przelew poza zbiornik.
 • zatapialną wielostopniową jednofazową pompę zamocowaną w zbiorniku (opcjonalnie);
 • niezależną od zbiornika skrzynkę ogrodową, która umożliwia przyłączenie węża ogrodowego. Do podlewania trawnika wykorzystuje się standardowe węże ogrodowe oraz naziemne zraszacze dostępne w punktach ogrodniczych. Skrzynka składa się z obudowy φ 150 mm z pokrywą, z zaworem kulowym z gwintem ½” do przyłączenia węża ogrodowego. Max. odległość skrzynki od zbiornika wynosi 10 m. Przewód zasilający skrzynkę należy opróżnić z wody przed okresem zimowym.Zobacz: Systemy zagospodarowania wody deszczowej - cennik

Kontakt w sprawie produktów:

ROTH Polska Sp. z o.o.
tel. 68 453-91-02
www: www.roth-polska.com
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Gromadzenie i wykorzystanie wody deszczowej w domu i w ogrodzie - konieczność czy zachcianka?

Gromadzenie i wykorzystanie wody deszczowej w domu i w ogrodzie - konieczność czy zachcianka?

Woda jest prostą kombinacją atomów wodoru i tlenu – H2O - czystą substancją,... ¬ więcej...

 
Włazy nierdzewne PRO RPS z siłownikiem - doskonałe dla gastronomii, jak i medycyny oraz zdrowia

Włazy nierdzewne PRO RPS z siłownikiem - doskonałe dla gastronomii, jak i medycyny oraz zdrowia

Profesjonalne włazy nierdzewne z siłownikiem PRO RPS to seria produktów KMB... ¬ więcej...

 
Zalana piwnica lub garaż? Pompy drenażowe DAB NOVA to idealne rozwiązanie!

Zalana piwnica lub garaż? Pompy drenażowe DAB NOVA to idealne rozwiązanie!

Zalewanie piwnic czy garaży to dość powszechny problem, który może być... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet