Oświetlenie domowe - to będzie modne

aktualizacja: 03-09-2021, 06:26 – artykuł promocyjny


Modne oświetlenie musi być ekonomiczne i spełniać swoją podstawową rolę, czyli dostarczać odpowiednią ilość i jakość światła. Rynkowe trendy dotyczą zatem źródeł światła i tu od kilku lat króluje oświetlenie ledowe oraz opraw, które zmieniają się z każdym sezonem. Poniżej prezentujemy trendy w oświetleniu domowym.

 

ZOBACZ KONIECZNIE:

Szlachetne materiały, szkło i metal - trendy w wyborze ramek do włączników

Szlachetne materiały, szkło i metal - trendy w wyborze ramek do włącznikówSzlachetne materiały, szkło i metal - trendy w wyborze ramek do włącznikówSzlachetne materiały, szkło i metal - trendy w wyborze ramek do włączników

Kiedy nadchodzi wiosna, budzi się w nas chęć do zmian, choćby tych najskromniejszych. Dłuższe dni i słoneczna pogoda pomagają w podjęciu decyzji o remoncie.... więcej....

 

Modne oprawy oświetleniowe

 

W najbliższym czasie dużą popularnością będą cieszyć się oprawy betonowe. Ich naturalna oprawa w połączeniu ze światłem zjedna sobie nawet zagorzałych przeciwników surowego betonu we wnętrzach. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia także ciągłe dążenie do otaczania się rzeczami o naturalnym pochodzeniu, dzięki czemu dbamy o środowisko. Uzyskany ekskluzywny efekt świetlny przyciąga wzrok, a stylistyka lamp idealnie sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych.

Edge Astro LightingS-LIGHT

fot.: Aurora - oprawy gipsowe

fot.: Betonowe oprawy oświetleniowe (żródło: Loftlight.pl)


Kolejnym hitem nadchodzącego roku są lampy z drewnianym wykończeniem. To kolejna odpowiedź na trend, w którym pojawia się drewno jako motyw przewodni. Jego ponadczasowość i elegancja są znakomitą wizytówką każdego wnętrza. Lampy z drewna łączą lekkość i subtelne ciepło, które kojarzone są ze stylem klasycznym oraz boho i w takiej też stylistyce odnajdą się najlepiej.

fot.: Finezyjny kształt drewnianych lamelek to wysublimowane połączenie naturalnego tworzywa z najnowszymi technologiami produkcji (źródło: Blowupdesign.pl)


W tym roku modne ma być również opierzenie lamp. Takie rozwiązanie jest dość specyficzne i wymaga od użytkowników wyjątkowej dbałości, ale delikatność i lekkość takiej konstrukcji równoważy te niuanse. Lampy z pierza kojarzą nam się z przytulnością zarezerwowana, na przykład do sypialni, bo i tam odnajdą się najlepiej. Niebywały efekt świetlny zaskoczy nas wyjątkowym ciepłem.

fot.: Lampy z naturalnego pierza gęsi S-EOS Vita (źródło: Vitacopenhagen.com)

Dużą popularnością będą cieszyć się oprawy w formie klatki. Zdobyły one przebojem branżę oświetleniową i nie zamierzają odpuścić. Są bardzo wysublimowane i dają klarowne światło. Metalowe obudowy mogą być barwione na bardzo stylowe odcienie miedzi lub pozostawać w kolorze stali. Popularne są również oprawy o czarnym wykończeniu. Druciane lampy pasują do wnętrz stylizowanych na poprzemysłowe, gdzie odsłonięte druty i pręty są oczywistym elementem wykończenia.

Calvi - oprawy ścienne i sufitowe czarneBox lampa sufitowa

fot.: Aurora

W podobnej stylistyce są lampy metaliczne, których głównym zadaniem jest piękne współgranie światła z blaskiem opraw. Idealnie wpisują się one w nowoczesne wnętrza, w których blask złota, srebra lub miedzi jest przełamaniem monochromatycznych i gładkich powierzchni.

Oświetlenie domowe - to będzie modne

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"Kolejny ciekawy nurt dotyczy lamp typu pająk. To także rozwiązanie rodem z loftowych aranżacji, jednak w tym przypadku finezja dotyczy również samego kształtu, a nie tylko materiału. Rozłożyste łapmy mogą pokrywać znaczną część sufitu, tworząc wielostrefowe źródło światła, co pozytywnie wpływa na doświetlenie pomieszczenia.

Oświetlenie domowe - to będzie modne

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"


Równie praktyczne jest oświetlenie szynowe, które pozwala na bardzo dokładne doświetlenie wnętrza i precyzyjne ustawienie źródła światła do aktualnych potrzeb. Takie rozwiązanie wygląda nieco przemysłowo, ale doskonale sprawdzi się w każdym stylu.

Oświetlenie domowe - to będzie modneOświetlenie domowe - to będzie modne

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"


Wyrazistości wnętrzu doda oryginalna lampa. Dla jednych musi ona być okazała i tworzyć styl, innym wystarczy, by przyciągała wzrok nietypowym wykończeniem. Zgodnie z nurtem eko, możemy wybrać lampy w botaniczne wzory lub postawić na trawę morską.

Oświetlenie domowe - to będzie modneOświetlenie domowe - to będzie modne

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

Na szczególną uwagę zasługują lampy kapelusz, które tworzą bardzo oryginalną konstelację. Stylowe oświetlenie, które jest piękną dekoracją, pasuje do nowoczesnych wnętrz urządzonych z polotem.

Oświetlenie domowe - to będzie modne

fot.: Pracownia Och-Ach_Concept Katarzyna Benko

Dalej też w modzie pozostaną dekoracyjne żarówki, które mają za zadanie zminimalizować punkt świetlny do minimum. Lampa żarówka jest typowym przykładem oświetlenia nowoczesnego. Za ozdobę można uznać również kabel, na którym jest zamocowana. Specyfika tego rozwiązania wynika z odejścia od strojnych i wystawnych opraw na rzecz przemysłowego designu. Zachwycają kształtem, kolorem oraz wykończeniem. 

Bulb lamps to stylowe oświetlenie przypominające bańki mydlane. Kuliste klosze mogą być przezroczyste lub ze szkła mlecznego, ale zawsze wyglądają nowocześnie i elegancko. Podobną rolę we wnętrzu odgrywają bardzo subtelne, ale jednocześnie wyraziste lampy koła, które mogą być zawieszone pionowo lub poziomo.

Oświetlenie domowe - to będzie modne

fot.: Tutaj Concept - autorska pracownia projektowa wnętrz

Oświetlenie domowe - to będzie modne

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

Oświetlenie ukryte w profilach to kolejna propozycja na to, jak za pomocą światła można kształtować przestrzeń - to rozwiązanie jest wyjątkowo proste, a daje niesamowite efekty. Profile LED to nie tylko oświetlenie pod szafkami w kuchni, ale także wiele ciekawych pomysłów na wykorzystanie również w formie opraw architektonicznych.

Profil DeolineDeoline

fot.: Design Light - profile architektoniczne DEOLINE do płyt G-K


ZOBACZ TAKŻE:Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Aurora, Design Light, Tutaj Concept, Pracownia Och-Ach_Concept Katarzyna Benko, Blowupdesign.pl, Loftlight.pl, Vitacopenhagen.com


Zobacz także
Jak dobrze oświetlić wnętrze?

Jak dobrze oświetlić wnętrze?

Światło towarzyszy nam w każdej chwili naszego życia. Jeśli jest dobrze zaprojektowane... ¬ więcej...

 
Jak dobrze oświetlić garderobę?

Jak dobrze oświetlić garderobę?

Garderoba, stanowiąca osobne pomieszczenie lub tylko wydzieloną część pokoju,... ¬ więcej...

 
Najnowszy katalog Miloo Electronic - Residential lighting - Oświetlenie Mieszkaniowe

Najnowszy katalog Miloo Electronic - Residential lighting - Oświetlenie Mieszkaniowe

MILOO-ELECTRONICS – polski producent oświetlenia w technologii LED marki MILOO... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet