gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

GDE Apator

 nVent Werit


Dahua   Solsum

W2  FENIX

Intersoft

FibaroNoark

 Elektra   Pawbol

znajdź fachowca

Fluke 279FC - multimetr cyfrowy i kamera termowizyjna w jednym

aktualizacja: 02-01-2017, 05:54 – artykuł promocyjny


Fluke wprowadził na rynek urządzenie integrujące dwa przyrządy - multimetr cyfrowy i kamerę termowizyjną. Połączenie tych dwóch urządzeń diagnostycznych daje nowe możliwości w diagnostyce układów elektrycznych.

Fluke 279FCKamery termowizyjne są bardzo przydatne w szybkim diagnozowaniu i lokalizowaniu nieprawidłowości w układach elektrycznych, rozdzielnicach, transformatorach, liniach kablowych, itp. Jednakże elektrycy i służby utrzymania ruchu nie zawsze mają szybki dostęp do termowizyjnych urządzeń diagnostycznych. Multimetr cyfrowy Fluke 279FC to pierwsze narzędzie pomiarowe integrujące w pełni wyposażony multimetr cyfrowy True RMS z kamerą termowizyjną w jednym przyrządzie, opracowane z myślą o ułatwieniu i przyspieszeniu prac diagnostycznych.

 


Funkcjonalność

 

Fluke 279FC jest w pełni wyposażonym multimetrem cyfrowym True RMS. Posiada 15 funkcji pomiarowych, takich jak: napięcie AC/DC, rezystancja, ciągłość obwodu, pojemność, test diody, częstotliwość, wartości minimalne i maksymalne. Pomiar prądu AC jest możliwy z wykorzystaniem zewnętrznej elastycznej sondy iFlex (cewka Rogowskiego).

Dodatkową funkcją, niespotykaną dotąd w innych multimetrach jest tryb kamery termowizyjnej (IR Camera). Zastosowana w urządzeniu kamera termowizyjna jest wyposażona w detektor o rozdzielczości 80x60.

 

Fluke 279FCFluke 279FC

 

Urządzenie wyposażone jest w kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 3,5”, co zapewnia bardzo dobrą jakość i czytelność obrazu przy odczycie mierzonych wielkości elektrycznych, jak i przy termogramach. Jest to taka sama wielkość wyświetlacza jaką spotykamy w kamerach termowizyjnych Fluke serii TiS10..75.

Miernik zasilany jest poprzez akumulator litowo-jonowy pozwalający na pracę urządzeniem w normalnych warunkach przez ponad 10 godzin, czyli więcej niż jeden dzień pracy. Ładowanie akumulatora wymaga wyjęcia go z komory baterii. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania miernik posiada kategorię pomiarową pracy CAT III 1000V, CAT IV 600V.

 


Technologia Fluke Connect

 

Fluke 279FC wyposażony jest w technologię Fluke Connect, czyli możliwość bezprzewodowego przesyłania danych pomiarowych pomiędzy urządzeniem, a aplikacją zainstalowaną na smartphonie lub tablecie. Fluke Connect jest rozwiązaniem opartym na chmurze pozwalającym na przesyłanie danych pomiarowych on-line, ich współdzielenie oraz archiwizowanie. Umożliwia także wykreślenie trendów mierzonych danych, czy tworzenie raportów bezpośrednio na miejscu pracy. Można również korzystać z połączeń wideo ShareLive w celu szybkiej konsultacji zarejestrowanych pomiarów ze współpracownikami.

 

Fluke 279FC

 

Aplikacja mobilna Fluke Connect jest darmowa i dostępna dla systemów Android oraz iOS. Współpracuje z ponad 30 urządzeniami Fluke wyposażonymi w tę technologię.

Szczegółowe parametry techniczne multimetru termicznego Fluke 279FC zamieszczone są na stronie producenta www.fluke.pl/279FC

Kontakt w sprawie produktów:

Fluke Europe B.V.
tel. +31 4 0267 5406
www: www.fluke.pl
mail: cee.cs@fluke.com


Zobacz także
E-akademia Apatora - bezpłatne szkolenia z zakresu aparatury łączeniowej

E-akademia Apatora - bezpłatne szkolenia z zakresu aparatury łączeniowej

Apator tworzy międzynarodową grupę producentów urządzeń i systemów... ¬ więcej...

 
Nowa kamera termowizyjna testo 883 - profesjonalne wsparcie dla audytorów energetycznych

Nowa kamera termowizyjna testo 883 - profesjonalne wsparcie dla audytorów energetycznych

Kamera termowizyjna testo 883 to nowość w ofercie Testo — eksperta w zakresie... ¬ więcej...

 
Usługi badań i pomiarów w laboratorium W2

Usługi badań i pomiarów w laboratorium W2

Firma W2 od 20 lat zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz serwisem urządzeń... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet