gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

PipelifeEko-Bio

Diamond

Grupa Armatura  

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft      

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

UponorRoth Polska

znajdź fachowca

Magnetyzery Ecomag - Badania PZH - znaczenie zdrowotne składników mineralnych wody

aktualizacja: 01-03-2017, 08:34 – artykuł promocyjny


Zakład Higieny Komunalnej, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - PZH w latach 2007-2008 przeprowadzał monitoring twardości wody przeznaczonej do spożycia na obszarze całego kraju. Stwierdzono przewagę średnich poziomów twardości . W 34% z 20 664 analiz twardość mieściła się w granicach 200-300 mg/l w przeliczeniu na CaCO3. Łącznie wartości mieszczące się poza zakresem zalecanym w przepisach prawnych (poniżej 60mg/l i powyżej 500mg/l) stwierdzono ogółem w 5,1% próbek.

Twardość wody wzbudzała szczególne zainteresowanie autorów badań ze względu na jej znaczenie zdrowotne i wpływ na umieralność z powodu chorób układu krążenia. Przeanalizowano ponad 80 obserwacji epidemiologicznych dotyczących badań w kilkunastu krajach, głównie w Ameryce Północnej, Europie i Japonii. Zdecydowana większość z nich dotyczyła relacji między twardością wody, a ryzykiem chorób układu krążenia.

W rozdziale 4 „ Omówienie wyników” przytoczono opinie Światowej Organizacji Zdrowia WHO : „…W związku z tym należy rozważnie stosować metody uzdatniania wody, prowadzące do zmniejszenia zawartości substancji mineralnych, a przede wszystkim unikać bezzasadnego zmiękczania wody”.

Autorzy polskiego opracowania piszą na końcu: „ …Tym niemniej do producentów wody oraz organów nadzoru sanitarnego są kierowane skargi konsumentów z powodu nadmiernej w ich opinii twardości wody. Są one spowodowane odkładaniem się kamienia w urządzeniach wodociągowym i sprzęcie AGD. O ile jednak zmiękczanie wody zasilającej urządzenia gospodarstwa domowego może być celowe, nie powinno równolegle obejmować wody przeznaczonej do celów ściśle spożywczych”.

Cały artykuł na stronie www.seidel-przywecki.pl z PZH i stacji SANEPID


„Twardość wody w krajowych wodociągach publicznych w świetle współczesnych poglądów na znaczenie zdrowotne składników mineralnych wody”. Autorzy : mgr M.Jamsheer-Bratkowska, mgr A.Stankiewicz, mgr K.Skotak i mgr J.Bratkowski. Zakład Higieny Komunalnej, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego –Państwowego Zakładu Higieny.
 

magnetyzer do wody Akramagnetyzer do wody Akra
Mieszkanie 1 szt. ME1 na wodzie             Dom jednorodzinny, woda średniotwarda,          
zimnej i 1 szt. na ciepłej                                  2 szt. ME1 Ecomag
          


AKRA Sp. z o.o.: Magnetyzery Ecomag nie zmieniają składu chemicznego wody, ale jednocześnie skutecznie chronią urządzenia i instalację przed osadami. Zapraszamy na stronę akra.pl, opinie konsumentów indywidualnych są umieszczone w dziale SKLEP pod produktem: Magnetyzer ME1. Zapraszamy !


Kontakt w sprawie produktów:

AKRA Sp. z o. o.
tel. 22-858-34-04
www: akra.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Twarda woda zdrowia doda

Twarda woda zdrowia doda

Czy można używać bezpiecznie wody z wodociągu, która spełnia rozporządzenie... ¬ więcej...

 
Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Woda w domu może być czysta i smaczne, jednak w większości przypadków wymaga... ¬ więcej...

 
Dlaczego twarda woda jest niebezpieczna?

Dlaczego twarda woda jest niebezpieczna?

Wapń i magnez to minerały, których człowiek potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet