gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

GDE Apator

 nVent Werit


Dahua   Solsum

W2  FENIX

Intersoft

FibaroNoark

 Elektra   Pawbol

znajdź fachowca

Komunikacja bezprzewodowa w pomiarach elektrycznych - Fluke Connect

aktualizacja: 17-11-2016, 09:39 – artykuł promocyjny


Nowe technologie i cyfryzacja nie ominęły również dziedziny jaką są pomiary energii elektrycznej, w której stawia się na znane i sprawdzone rozwiązania. Komunikacja pomiędzy przyrządami pomiarowymi, przesyłanie danych i ich dalsza analiza w chmurze stała się rzeczywistością dzięki systemowi Fluke Connect. System został obecnie zaimplementowany w ponad 25 urządzeniach pomiarowych, a każdy nowo wprowadzany na rynek przyrząd będzie w tą funkcjonalność wyposażany.

Integralną częścią systemu jest aplikacja na urządzenia mobilne, którą można pobrać bezpłatnie w Google Play oraz w App Store, co oznacza, że współpracuje zarówno ze smartfonami i tabletami z systemem Android, jak i iOS. Aplikacja daje również możliwość przypisania pomiaru do diagnozowanego w danej chwili urządzenia. Przeprowadzane w ten sposób pomiary w dłuższej perspektywie czasu pozwalają na stworzenie dużego zbioru różnych danych z urządzeń pomiarowych takich jak: mierniki napięcia, prądu, wibracji, kamer termowizyjnych czy analizatorów sieci. Dane z urządzenia mobilnego przesyłane są do chmury, w której możliwa jest analiza korelacji pomiędzy zmiennymi i wyciąganie właściwych wniosków o stanie diagnozowanych urządzeń.

Bezprzewodowa komunikacja pomiędzy miernikami a urządzeniem mobilnym, wykorzystująca w tym celu protokoły komunikacyjne takie jak Bluetooth lub WiFi, daje możliwość ich zdalnego sterowania oraz przeprowadzenie pomiarów z bezpiecznej odległości. Fluke Connect pozwala również na podzielenie się danymi z innymi użytkownikami aplikacji będących w naszym zespole. Dzięki temu jesteśmy również w stanie nadać komunikat do naszego członka zespołu mówiący o tym, że konieczna jest jego interwencja. Fluke Connect pozwala na optymalizację samych pomiarów, jak i analizy zebranych danych, co szczególnie doceniane jest w działach utrzymania ruchu, gdzie zachodzi konieczność dokonywania w sposób regularny wielu pomiarów. Dostęp do danych możliwy jest również z poziomu przeglądarki internetowej, z której w łatwy i szybki sposób możemy pobrać dane na nasz komputer celem wykonania raportu.

https://connect.fluke.com/

Fluke Connect

Fluke Connect umożliwia korelację danych zebranych podczas pomiarów termowizyjnych oraz natężenia prąd

Fluke ConnectFluke Connect

Przyrządy pomiarowe mają możliwość bezprzewodowej komunikacji z urządzeniem mobilnym, na którym możemy wyświetlać bieżący trend mierzonych wielkości. 

Kontakt w sprawie produktów:

Fluke Europe B.V.
tel. +31 4 0267 5406
www: www.fluke.pl
mail: cee.cs@fluke.com


Zobacz także
E-akademia Apatora - bezpłatne szkolenia z zakresu aparatury łączeniowej

E-akademia Apatora - bezpłatne szkolenia z zakresu aparatury łączeniowej

Apator tworzy międzynarodową grupę producentów urządzeń i systemów... ¬ więcej...

 
Nowa kamera termowizyjna testo 883 - profesjonalne wsparcie dla audytorów energetycznych

Nowa kamera termowizyjna testo 883 - profesjonalne wsparcie dla audytorów energetycznych

Kamera termowizyjna testo 883 to nowość w ofercie Testo — eksperta w zakresie... ¬ więcej...

 
Usługi badań i pomiarów w laboratorium W2

Usługi badań i pomiarów w laboratorium W2

Firma W2 od 20 lat zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz serwisem urządzeń... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet