gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

GDE Apator

 nVent Werit


Dahua   Solsum

W2  FENIX

Intersoft

FibaroNoark

 Elektra   Pawbol

znajdź fachowca

Optymalizacja pomiarów instalacji elektrycznych z wykorzystaniem Fluke Connect

aktualizacja: 17-11-2016, 09:42 – artykuł promocyjny


W ostatnim czasie możemy zaobserwować nowy trend technologiczny polegający na tworzeniu i analizie dużych zbiorów danych. Trend ten występuje również w pomiarach elektrycznych. Jest on wynikiem wdrażania strategii polegających na dążeniu do maksymalnej niezawodności instalacji, maszyn i urządzeń.

Wykonując w odpowiedni sposób pomiary jesteśmy w stanie wyciągać ogólny trend stanu danego urządzenia, co przekłada się na możliwość wykrycia usterki zanim ta nastąpi. Tego typu podejście wymaga często przeprowadzenia pomiarów kilku wielkości zarówno elektrycznych, jak i nieelektrycznym jednocześnie, co wiąże się z koniecznością użycia wielu urządzeń pomiarowych w tym samym czasie. Problemem w tym wypadku jest również akwizycja danych, bowiem zarejestrowane dane pomiarowe powinny być zgrane, a następnie umożliwić ich analizę i wyciąganie wzajemnych korelacji i wniosków. Nie można również zapominać o bezpieczeństwie, które przy przeprowadzaniu kilku pomiarów jednocześnie jest niejednokrotnie zaniedbywane.

Fluke ConnectFirma Fluke starając się rozwiązać powyższy problem stworzyła aplikację mobilną, której rolą jest wyświetlanie, akwizycja i analiza danych pomiarowych. Fluke Connect współpracuje z ponad 26 różnymi przyrządami pomiarowymi Fluke. Zadaniem aplikacji jest również przesłanie zebranych danych do chmury w momencie dostępu do internetu. Optymalizacja pomiarów w instalacji elektrycznej z użyciem przyrządów Fluke oraz Fluke Connect polega przede wszystkim na możliwości dokonywaniu wielu pomiarów jednocześnie. Pomiary mogą być również przypisywane do zdefiniowanego wcześniej urządzenia. Dokonując pomiarów w określonym odstępie czasu i przypisując je do odpowiedniego urządzenia aplikacji będziemy w stanie wyciągnąć ogólny trend zmian np.: wzrost temperatury na tarczach łożyskowych silnika może świadczyć o zwiększonym tarciu występującym na elementach tocznych. Optymalizacji podlega również raportowanie, które jest pochodną wykonanych pomiarów i ich przypisaniu do zdefiniowanego urządzenia.

Na chwilę obecną z aplikacji Fluke Connect korzysta ponad 40 tys fachowców z całego świata, których wysokie oceny zdają się potwierdzać przydatność aplikacji w optymalizowaniu pomiarów.  

Kontakt w sprawie produktów:

Fluke Europe B.V.
tel. +31 4 0267 5406
www: www.fluke.pl
mail: cee.cs@fluke.com


Zobacz także
E-akademia Apatora - bezpłatne szkolenia z zakresu aparatury łączeniowej

E-akademia Apatora - bezpłatne szkolenia z zakresu aparatury łączeniowej

Apator tworzy międzynarodową grupę producentów urządzeń i systemów... ¬ więcej...

 
Nowa kamera termowizyjna testo 883 - profesjonalne wsparcie dla audytorów energetycznych

Nowa kamera termowizyjna testo 883 - profesjonalne wsparcie dla audytorów energetycznych

Kamera termowizyjna testo 883 to nowość w ofercie Testo — eksperta w zakresie... ¬ więcej...

 
Usługi badań i pomiarów w laboratorium W2

Usługi badań i pomiarów w laboratorium W2

Firma W2 od 20 lat zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz serwisem urządzeń... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet