Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


Rekuperatory Vallox - wentylacja jeszcze nigdy nie była taka prosta

aktualizacja: 02-03-2017, 06:20 – artykuł promocyjny


Firma Vallox oferuje wszystko, co jest niezbędne, aby stworzyć doskonały system wentylacji: jednostki wentylacyjne, doskonałe panele sterowania oraz praktyczny i higieniczny elastyczny system dystrybucji powietrza. Wybierając Vallox, zapewniamy sobie świeże powietrze w swoim domu. Najnowszą propozycją firmy są centrale Vallox wyposażone w niezwykle wygodną dla użytkownika automatykę My Vallox.
 

rekuperator Vallox


Dzięki dotykowemu panelowi MyVallox sterowanie systemem wentylacji jest niezwykle proste i przyjemne. Kolorowy wyświetlacz panela zawiera intuicyjne symbole ułatwiające sterowanie. Użytkownicy mają do wyboru cztery różne profile:

  • Dom,
  • Poza Domem,
  • Booster,
  • Funkcja Kominkowa.


MyValloxKorzystanie z poszczególnych profili i ustawień również przyczynia się do oszczędności energii i sprawności całego systemu. Dodatkowo programator tygodniowy pozwala zaprogramować system wentylacji, uwzględniając potrzeby domowników. Na przykład w dni pracujące można skorzystać z profilu Poza domem. Rozwiązaniem, z którego warto skorzystać, jest instalacja dwóch zewnętrznych przełączników Dom/Poza Domem przy drzwiach frontowych. Warto także pomyśleć o zamontowaniu kolejnego przy kominku - Funkcja kominkowa pozwoli skorzystać z ustawień zgodnych z pracą kominka. Dzięki takiej konfiguracji, jednym naciśnięciem ustawimy pracę systemu wentylacji do naszych potrzeb.

Jednostką wentylacyjną możemy sterować nie tylko przy pomocy panelu sterującego, ale również poprzez serwis MyVallox, zapewniający możliwość zdalnej kontroli i zmiany ustawień systemu wentylacji przez internet. Portal MyVallox dostępny jest zarówno z komputerów, jak i tabletów czy smartfonów. Inteligentny panel MyVallox może być również połączony z bardziej rozbudowanym systemem automatyki budynku i sieci domowej. Jednostkę można bowiem podłączyć do automatyki domowej za pomocą złącza MODBUS.

 

MyVallox

 

Jednostki wentylacyjne MyVallox wyposażone są w zintegrowany czujnik wilgotności, który na bieżąco monitoruje poziom wilgotności w domu i steruje systemem wentylacji w taki sposób, aby utrzymywać go na optymalnym poziomie. Czujnik ten zapewnia dobrą jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń w każdych warunkach. Warto zatem zainstalować dodatkowe czujniki wilgotności w pomieszczeniach, w których występują wahania poziomu wilgotności takich jak łazienka czy kuchnia. Poziom wentylacji można dostosowywać do bieżących potrzeb nie tylko automatycznie przez czujniki, ale również w sposób manualny.

Najnowsze centrale wentylacyjne Vallox zapewniają również możliwość sterowania systemem wentylacji za pomocą czujnika dwutlenku węgla, który automatycznie podwyższa stopień wentylacji kiedy poziom dwutlenku węgla wzrasta, i obniża, kiedy poziom CO2 wróci do zadanego poziomu.
 

Vallox


Nowa generacja urządzeń wentylacyjnych używa ciepło pochłonięte z wywiewanego powietrza do podgrzania świeżego powietrza nawiewanego do pomieszczeń z zewnątrz. Jednostki z panelem MyVallox Control wykorzystują dane pobrane z czujnika wilgotności po to, aby automatycznie dostosowywać wentylacje do warunków panujących w budynku. Pozwalają tym samym stworzyć jak najlepsze warunki dla użytkownika oraz zaoszczędzić jak najwięcej energii.
 

Vallox

Vallox

*przy średniej wysokości pomieszczeń 2,6m


Jednostki z panelem MyVallox zostały zaprojektowane i wykonane w Finlandii - kraju słynącego ze swoich surowych warunków, co sprawia, że doskonale sprawdzą sie w każdym klimacie.
 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Went-Dom


Zobacz także
Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

Jednym z systemów, który znacznie obniża zużycie energii i jednocześnie... ¬ więcej...

 
Styczniowa PREMIERA Lindab

Styczniowa PREMIERA Lindab

Firma Lindab, w ramach cyklicznego projektu o nazwie „Premiery Lindab 2021”,... ¬ więcej...

 
Rekuperacja - konieczna zmiana w Twoim domu

Rekuperacja - konieczna zmiana w Twoim domu

Od stycznia 2021 r. budynki mieszkalne i zamieszkania zbiorowego czeka kolejna zmiana... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet