Domowe centrale wentylacyjne HomeLine

aktualizacja: 30-08-2017, 10:33 – artykuł promocyjny


Każdy inaczej wyobraża sobie swój dom marzeń, biorąc pod uwagę zarówno jego wygląd i wielkość, jak również lokalizację. Ile osób, tyle wizji. Wszystkim jednak zależy na tym, aby w ich wymarzonym domu panował odpowiedni klimat. Prawidłowa temperatura, wilgotność powietrza oraz stężenie dwutlenku węgla to główne czynniki, które mają bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie i bezpieczeństwo. Stosując odpowiednią wentylację, możemy być pewni, iż w naszym domu będą panowały optymalne warunki do życia.

 


Dlaczego wentylacja mechaniczna?

 

W obecnie budowanych domach ze szczelnymi oknami, drzwiami i ścianami wentylacja grawitacyjna nie działa w sposób prawidłowy, w wyniku czego do czynienia mamy z nadmierną wilgocią, parowaniem okien, zanieczyszczonym powietrzem. Rozwiązaniem może wydawać się zastosowanie okien ze specjalnymi nawiewnikami lub otwieranie ich szeroko. Jest to jednak nieefektywne w okresie letnim ze względu na niską różnicę temperatur wewnątrz i na zewnątrz budynku. Natomiast w okresie zimowym gdzie teoretycznie wentylacja grawitacyjna powinna sprawdzać się w całej swojej okazałości, tak nie jest. Działa ona ze względu na dużą różnicę temperatur ale doprowadza wtedy do nadmiernego wychładzania i znacznego zwiększania kosztów ogrzewania. Wniosek z tego jest prosty, każdy nowo budowany oraz modernizowany budynek powinniśmy wyposażyć w instalację wentylacji mechanicznej.

 

centrala wentylacyjna HomeLine

 

Co zagwarantuje efektywną wymianę powietrza i jednocześnie zadba o nasz domowy budżet? Rozwiązanie dedykowane dla domów, a dokładniej jedna z czterech wersji central wentylacyjnych HomeLine. Skonstruowanie jednego urządzenia w czterech wersjach wyposażenia pozwoliło na stworzenie prostego a zarazem nowoczesnego rekuperatora na każdą kieszeń. Urządzenia HomeLine potrafią sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

 

 

HomeLine - Centrale wentylacyjne dla Twojego domu

 

centrala wentylacyjna HomeLine

Centrale wentylacyjne HomeLine oparte zostały na urządzeniu Ekozefir RP-UPE, jest to pierwsza seria z linii HomeLine.

RP w nazwie informuje nas o wyposażeniu ich w wysokosprawny przeciwprądowy wymiennik ciepła. Gwarantuje on najwyższe sprawności odzysku, dzięki czemu straty energii ograniczane są do minimum. Warto wspomnieć również o materiale z którego wymiennik został wykonany - tworzywo PET dzięki najnowszej technologii zgrzewania i składania gwarantuje wyższą szczelność niż w przypadku wymienników aluminiowych, dodatkowo cechuje go niższa podatność na osadzanie zanieczyszczeń.

Z kolei UP informuje nas o układzie króćców centrali skierowanych do góry, dzięki czemu w połączeniu z niewielkimi wymiarami doskonale nadaje się do montażu w trudno dostępnych miejscach. Urządzenie możemy instalować w garażach, pomieszczeniach gospodarczych i wszędzie tam gdzie dogodny jest pionowy układ króćców. Dodatkowo odległości pomiędzy króćcami zostały zaprojektowane w taki sposób, aby instalatorzy mieli jak najlepszy dostęp do podłączenia kanałów oraz ich odpowiedniej izolacji.

Litera E na końcu nazwy RP-UPE oznacza zastosowanie wentylatorów z elektroniczną komutacją. Wentylatory firmy ebmpapst z serii RadiCal cechują się energooszczędnością, niezawodnością, najlepszą aerodynamiką przepływu powietrza oraz niskim poziomem emitowanych dźwięków, co jest nadzwyczaj istotne w kontekście domowego zacisza.

Zastosowanie innowacyjnych a zarazem sprawdzonych rozwiązań pozwoliło na stworzenie wysoce energooszczędnej centrali wentylacyjnej z klasą energetyczną nawet A+. Pozwoli to użytkownikom skutecznie oszczędzać energię elektryczną, ograniczyć koszty ogrzewania budynku.

Dużą zaletą central wentylacyjnych HomeLine jest również szczelne, wbudowane obejście wymiennika ciepła. Umożliwia ono wyłączenie odzysku kiedy jest on niepotrzebny. Takie rozwiązanie sprawdza się idealnie w letnią noc kiedy temperatura na zewnątrz jest przyjemna, lub gdy centrala współpracuje z gruntowym wymiennikiem ciepła i wymiennik odzysku niepotrzebnie podgrzewałby chłodne powietrze z GWC.

Warto zauważyć, że każda wersja HomeLine wyposażona została we wstępną nagrzewnicę elektryczną. Służy ona do odszraniania wymiennika odzysku. W momencie gdy automatyka uzna, że wymiennik szroni się, zmniejszana jest wydajność centrali i na określony czas załącza się nagrzewnica. Dzięki takiemu algorytmowi możliwe było zastosowanie nagrzewnicy o niewielkiej mocy.

 

 

HomeLine w 4 wersjach wyposażenia:
 

centrale wentylacyjne HomeLine

 

  • Basic - jest wersją podstawową ze sterownikiem MiniMax+, który umożliwia sterowanie centralą w najprostszy, skuteczny sposób. Sterownik wbudowany pomiędzy króćcami umożliwia płynną regulację wydajności oraz proporcji nawiew / wywiew. Do gniazda rozszerzeń typu Jack możemy podłączyć wiele akcesoriów zwiększających funkcjonalność: naścienny zadajnik wydajności, czujniki wilgotności, jakości powietrza, dwutlenku węgla, temperatury. Można też podłączyć płytkę z wejściami sygnałów zewnętrznych, która oprócz jednoczesnego podłączenia kilku wyżej wymienionych akcesoriów umożliwi zmianę wydajności poprzez zwarcie dodatkowych styków przy włączeniu np. okapu kuchennego czy oświetlenia. Opcjonalna płytka z modułem Wi-Fi umożliwi zdalną komunikację i sterowanie z urządzeń mobilnych oraz komputera. W przypadku wersji Basic wbudowanym obejściem wymiennika sterujemy ręcznie lub opcjonalnie półautomatycznie przyciskiem na centrali.
     
  • Comfort - wersja ta posiada zaawansowany Sterownik Digital z wyświetlaczem graficznym z większą liczbę czujników podstawowych oraz z wejściami zewnętrznych sygnałów sterujących (ZZPP) w standardzie oraz opcjonalnym modułem Wi-Fi. Sterownik pozwala m.in. automatycznie sterować obejściem i niezależnie nawiewem oraz wywiewem, posiada programator czasowy.
     
  • ComfortPlus E - jak sama nazwa wskazuje jest to wersja dająca domownikom jeszcze więcej komfortu. ComfortPlus E wyposażony został dodatkowo w nagrzewnicę elektryczną, dzięki której centrala HomeLine podgrzeje atmosferę do odpowiedniej temperatury.
     
  • ComfortPlus W - dzięki tej wersji zyskujemy komfort maksymalny. Podczas mroźnej zimy ogrzejemy dom, ale także schłodzimy, gdy przyjdą upały. Zadba o to wymiennik wodny, który może pracować w trybie nagrzewnicy lub chłodnicy.

 

 

Funkcjonalności dla Twojego domu

 

Każdy dom jest inny, każdy wymaga indywidualnego podejścia i indywidualnych funkcji. Z pomocą przychodzi tutaj ZZPP (Zewnętrzna Zmiana Punktu Pracy). Funkcja ta daje nieograniczone możliwości kontrolowania klimatu. Dzięki wejściom zewnętrznych sygnałów sterujących mamy możliwość np. uruchamiania wentylacji po otwarciu drzwi, integracji z czujnikami CO2 czy okapem kuchennym. W przypadku wykrycia zaprogramowanego zdarzenia odbywa się np. zwiększenie wydajności czy zmiana temperatury.

Mamy również coś dla właścicieli kominków, wiedzą oni, jak ważną rolę w rozpalaniu, czy też dokładaniu drewna ma właściwy bilans powietrza. Funkcja Kominek automatycznie zmienia proporcje nawiewu do wywiewu w celu osiągniecia nadciśnienia. Dzięki temu dym z kominka nie przedostaje się do pomieszczeń.

Co jeśli chciałbyś aby wydajność centrali wentylacyjnej była mniejsza np. w godzinach Twojej pracy, a zwiększała się gdy z niej wrócisz? Funkcja Programatora Czasowego będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Programator czasowy pracuje w cyklu tygodniowym i daje możliwość zaprogramowania cyklicznych zdarzeń. Domownicy mają dodatkowo możliwość zaprogramowania wyjątków na poszczególne dni.

 

 

Nowe sterowniki dodatkowe

 

Nie wszystko możemy zaprogramować, nie wszystko możemy przewidzieć. Co zrobić gdy podczas naszej nieobecności programator czasowy nie wystarcza? Możemy wtedy wyciągnąć smartfona i sterować do woli. Ekozefir Mobile to sterownik dla użytkowników ceniących najwyższy komfort. Z komórki, z tabletu, czy poprzez stronę www mamy możliwość sterowania klimatem swojego domu.

 

Homeline - sterowniki

Sterownik naścienny Ekotouch                          Sterownik Ekozefir Mobile   

 

Dotykowy, kolorowy wyświetlacz w salonie? Oczywiście. Sterownik Ekotouch to sterownik naścienny, który ze względu na swój nowoczesny design można zainstalować w dowolnym miejscu. Dzięki sterownikowi mamy możliwość prostego i intuicyjnego sterowania klimatem wielu central.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Ekoklimax-Projekt sp.j.
tel. (052) 321 24 53
www: ekoklimax.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Nowy katalog Komfovent do pobrania

Nowy katalog Komfovent do pobrania

Firma VENTIA, generalny dystrybutor rekuperatorów Komfovent w Polsce udostępniła... ¬ więcej...

 
Nowe rekuperatory na rynku AIR EXPERT 400V i 600 V

Nowe rekuperatory na rynku AIR EXPERT 400V i 600 V

W tym roku odbyła się premiera nowych rekuperatorów polskiego producenta firmy... ¬ więcej...

 
Instalacja rekuperacji - na co zwrócić uwagę

Instalacja rekuperacji - na co zwrócić uwagę

W nowoczesnym energooszczędnym a przede wszystkim szczelnym domu dostarczenie odpowiedniej... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Wienkra    Systherm    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet