Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


Wymiennik glikolowy WG-01

aktualizacja: 20-07-2016, 09:46 – artykuł promocyjny


Wymiennik WG-01 przeznaczony jest do dogrzewania powietrza czerpanego z zewnątrz przez rekuperator w okresie zimowym, a w okresie letnim do jego schładzania podczas występowania letnich upałów. W duecie z rekuperatorem zapewnia on optymalną temperaturę świeżego powietrza nawiewanego do pomieszczeń mieszkalnych. System ten korzysta z naturalnych właściwości gruntu, transportując ciepło spod jego powierzchni do wymiennika ciecz-powietrze i w zależności od potrzeb ogrzewa lub schładza powietrze doprowadzane systemem kanałów wentylacyjnych budynku.

Wymiennik glikolowy WG-01 MetalplastWykorzystanie glikolowego układu zamkniętego powoduje, że powietrze nie ma kontaktu z glikolem, ani tym bardziej z gruntem, w którym mogą występować zanieczyszczenia lub wody podziemne. Wykorzystanie glikolowego wymiennika firmy Metalplast to eliminacja ryzyka wystąpienia bakteryjnego skażenia powietrza, rozwoju grzybów czy pleśni.

 

Moduł pompy - dane techniczne i charakterystyki przepływowe

Dane techniczne moduł pompy w wymienniku glikolowym WG-01 Metalplast
fot.: Podstawowe dane techniczne modułu pompy

Charakterystyki przepływowe modułu pompy wymiennik glikolowy WG-01 Metalplast
fot.: Charakterystyki przepływowe modułu pompy

Moduł wymiennika ciecz-powietrze - dane techniczne i charakterystyki przepływowe


Dane techniczne moduł wymiennika ciecz-powietrze WG-01 Metalplast
fot.: Podstawowe dane techniczne wymiennika ciecz-powietrze

 

Charakterystyka przepływowa modułu wymiennika ciecz-powietrze WG-01 Metalplast
fot.: Charakterystyki przepływowe wymiennika ciecz-powietrze


Moduł wymiennika gruntowego — dane techniczne

Dane techniczne modułu wymiennika gruntowego WG-01 Metalplast
fot.: Podstawowe dane techniczne wymiennika gruntowegoCechy wymiennika glikolowego WG-01

 

 • dogrzewanie powietrza w okresie zimowym

  Wymiennik glikolowy od firmy Metalplast idealnie sprawdza się w roli nagrzewnicy wstępnej w systemach wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Układ glikolowy, który jest umieszczony na poziomie ok. 1,5-1,8m pod powierzchnią ziemi czerpie z niego ciepło, które podczas zimy wynosi ok. 7°C. Czynnik ten jest transportowany do wymiennika lamelowego, gdzie powoduje ogrzanie powietrza czerpanego o temperaturze -15°C do temperatury 5°C. Skutkiem tego jest fakt, że temperatura powietrza wlotowego rekuperatora zawsze ma wartość dodatnią, a wymiennik rekuperatora nigdy nie ulega oblodzeniu.
   
 • schładzanie powietrza w okresie letnim

  W okresie letnich upałów, gdy temperatura za oknem osiąga 30°C, a temperatura gruntu jest na poziomie 18°C, układ glikolowy schładza powietrze wlotowe do temperatury 19°C. W efekcie czego otrzymujemy dopływ chłodnego powietrza do pomieszczeń i znaczną poprawę komfortu. Znaczny wpływ na obniżenie temperatury ma praca wymiennika glikolowego podczas nocy.
   
 • brak ryzyka skażenia powietrza

  Konstrukcja wymiennika firmy Metalplast to glikolowy układ zamknięty. W takim układzie nie ma możliwości, by powietrze miało kontakt z potencjalnie skażonym lub zanieczyszczonym gruntem. Ciepło jest transportowane przez roztwór glikolu propylenowego, który jest zamknięty w układzie hydraulicznym.
   
 • brak konieczności czyszczenia oraz konserwacji

  Specjalna budowa wymiennika glikolowego WG-01 powoduje, że nie ma konieczności czyszczenia układu hydraulicznego. Wymiennik firmy "Metalplast" zawsze pozostaje wolny od zanieczyszczeń chemicznych i biologicznych.
   
 • duża powierzchnia wymiany ciepła oraz niskie opory powietrza

  Moduł wymiennika ciecz-powietrze posiada dużą powierzchnię wymiany ciepła równą 21m2, a jego maksymalne opory powietrza wynoszą 65 Pa przy wydajności 500 m3/h. Część wymiennika, stanowiąca rurę PE wypełnioną roztworem glikolu propylenowego umieszczonego pod ziemią ma długość 200m, przez co odzysk ciepła z gruntu jest bardzo efektywny.
   
 • niski pobór energii elektrycznej

  Wykorzystanie wysokosprawnej i energooszczędnej pompy obiegowej, która jest dedykowana dla układów solarnych, zapewnia odpowiednie parametry pracy oraz niski pobór energii elektrycznej. Dodatkowo urządzenie działa jedynie latem i zimą. W okresach przejściowych dezaktywuje się automatycznie.
   
 • wysoka jakość zastosowanych podzespołów i niezawodność

  Do budowy wymiennika glikolowego wykorzystano wyłącznie podzespoły czołowych europejskich producentów, co gwarantuje najwyższą jakość produktu oraz decyduje o jego niezawodności przez cały okres eksploatacji.
   
 • niezależna praca automatyczna lub współpraca z automatyką rekuperatora

  Wymiennik WG-01 działa w pełni automatycznie, zgodnie z nastawami temperatury dla okresu letniego i zimowego. Dostępny jest on w wersji ze zintegrowanym modułem sterującym, wyposażonym w wyświetlacz ciekłokrystaliczny lub w wersji podstawowej, przeznaczonej do współpracy z automatyką rekuperatora.
   
Kontakt w sprawie produktów:

P.P.H.U. Metalplast Sp. z o.o.
tel. (32) 285 54 11
www: www.metalplast.info.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

Jednym z systemów, który znacznie obniża zużycie energii i jednocześnie... ¬ więcej...

 
Styczniowa PREMIERA Lindab

Styczniowa PREMIERA Lindab

Firma Lindab, w ramach cyklicznego projektu o nazwie „Premiery Lindab 2021”,... ¬ więcej...

 
Rekuperacja - konieczna zmiana w Twoim domu

Rekuperacja - konieczna zmiana w Twoim domu

Od stycznia 2021 r. budynki mieszkalne i zamieszkania zbiorowego czeka kolejna zmiana... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet