gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

PipelifeEko-Bio

Diamond

Grupa Armatura  

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft      

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

UponorRoth Polska

znajdź fachowca

Aquaphor patron


System do produkcji wody pitnej w Twojej kuchni - DWM 101 Morion M

aktualizacja: 11-07-2016, 04:53 – artykuł promocyjny


Mieszkańcy miast mają do dyspozycji dwa rodzaje wody pitnej: wodę kranową oraz butelkowaną. Woda kranowa to kompromis między jakością a kosztami, ponieważ ma na celu zapewnienie bezpiecznej (czystej) wody w najniższej cenie. Z kolei woda butelkowana powstaje przy wykorzystaniu wszystkich najnowocześniejszych metod oczyszczania wody. W ten sposób uzyskuje się wodę najwyższej jakości, ale dużo droższej od wody kranowej. Koszt samej wody, jaka znajduje się w plastikowej butelce, stanowi tylko niewielką część jej ceny detalicznej.

Podczas produkcji wody butelkowanej stosuje się technologię odwróconej osmozy. Jest to technologia membranowa, która pozwala na usunięcie z wody prawie wszystkich zanieczyszczeń. W rezultacie otrzymuje się tzw. "czyste płótno", na którym po dodaniu odpowiednich składników takich jak: sole mineralne lub koncentraty spożywcze, możemy stworzyć dowolny "obraz" począwszy od zwykłej wody mineralnej, kończąc na napoju energetycznym. Również w kuchni pod zlewozmywakiem możemy zainstalować taki zakład produkcyjny do wody pitnej. Wydaje się to być proste, ale skalowanie jest nie lada wyzwaniem, ponieważ zastosowanie membrany odwróconej osmozy wymaga zapewnienia odpowiednich warunków oraz kompleksowego systemu zarządzania i kontroli.


DWM-101 Morion MFirma AQUAPHOR, zajmująca się produkcja i opracowywaniem technologii oczyszczania wody, stworzyła system oczyszczania wody pitnej DWM 101 Morion M ultrakompaktowy zakład do produkcji wysokiej jakości wody pitnej z wykorzystaniem technologii opracowanych przez AQUAPHOR prawie ćwierć wieku temu. DWM 101 Morion M na międzynarodowych targach Aquatech Amsterdam w 2016 roku otrzymał dyplom za najlepsze innowacyjne opracowanie. I jest już sprzedawany w USA, UE oraz Rosji.

 

Jak działa system DWM 101 Morion M


Na początku woda kranowa przechodzi przez blok oczyszczania wstępnego, gdzie pozbawiona zostaje zanieczyszczeń mechanicznych oraz chloru, który jest najgorszym wrogiem membrany. Na tym etapie wykorzystywane są dwa know-how firmy: włóknisty materiał jonowymienny Aqualen® i wkłady o niskim oporze hydrodynamicznym, wyprodukowane zgodnie z technologią CFB (CarbFiber Block).

 

 

W kolejnym etapie woda trafia do membrany odwróconej osmozy, w której zostaje rozdzielona na wodę zupełnie czystą oraz wodę brudną, w której pozostają wszystkie zanieczyszczenia. Tuż za membraną skrywa się jeszcze jedna tajemnica DWM 101 Morion M - zbiornik wodno-wodny oraz hydroautomatyka, która steruje przepływem wody. Nad tą kwestią zastanawiała się nie jedna wiodąca firma zagraniczna. Chodzi o to, że za zaopatrzenie w wodę wodociągową, za odpływ wody do kanalizacji w odpowiedniej ilości, za gromadzenie oraz podawanie czystej wody w zakładzie produkcyjnym odpowiadają specjalistyczne urządzenia i cały zespół specjalistów. Z kolei w warunkach domowych rozwiązanie to powinno być kompaktowe, wydajne a przy tym niedrogie. Zbiornik wodno-wodny w DWM 101 Morion M wykorzystuje do dystrybucji czystej wody zasilanie z wodociągu, dzięki czemu możliwe jest dwukrotne zmniejszenie gabarytów systemu, prawie trzykrotne zmniejszenie odrzutu brudnej wody do kanalizacji oraz zmniejszenie o półtora raza wymaganego ciśnienia roboczego w porównaniu ze standardowymi systemami odwróconej osmozy.
 

DWM to kompaktowy system oczyszczania wody pitnej


Gdy woda zostanie już rozdzielona przez membranę na dwa strumienie, otrzymujemy absolutnie czystą wodę. W tym momencie musi być ona zmieniona w wodę pitną. W tym celu DWM 101 Morion M jest zastosowany blok mineralizacji, który dodatkowo wzbogaca wodę w minerały takie jak magnez. Tutaj także zastosowana została specjalna technologia. Specjaliści firmy AQUAPHOR nazwali ją technologią DoubleWay (unikalna technologia podwójnej mineralizacji), ponieważ czysta woda przechodzi przez ten wkład dwukrotnie: najpierw przez mineralizator z membrany do zbiornika z czystą woda, a następnie z powrotem - ze zbiornika do wylewki do czystej wody. Dzięki temu woda ta osiąga optymalne stężenie soli magnezu, nieosiągalne w przypadku standardowych systemów odwróconej osmozy.

DWM-101 Morion M

W wyniku czego konsument otrzymuje najwyższej jakości wodę pitną, wzbogaconą w minerały takie jak wapń i magnez, nie wychodząc z domu, w cenie niższej niż 0,10 zł za litr. A co najważniejsze- bez jakichkolwiek zamienników czy podróbek, ponieważ dyrektorami takiego zakładu, produkującego czystą wodę jesteście wy sami.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Aquaphor Poland Sp. z o.o.
tel. +48 22 870 24 32
www: aquaphor.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Twarda woda zdrowia doda

Twarda woda zdrowia doda

Czy można używać bezpiecznie wody z wodociągu, która spełnia rozporządzenie... ¬ więcej...

 
Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Woda w domu może być czysta i smaczne, jednak w większości przypadków wymaga... ¬ więcej...

 
Dlaczego twarda woda jest niebezpieczna?

Dlaczego twarda woda jest niebezpieczna?

Wapń i magnez to minerały, których człowiek potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.... ¬ więcej...

 
armatura
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet