Jak zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem na urlop

artykuł promocyjny


Aż 56% Polaków w tym roku udaję się na wyjazd podczas wakacji, takie dane podaje CBOS. Zawsze w tym okresie nasze domy i mieszkania zostają na kilkanaście dni bez opieki. Jak zabezpieczyć dom, podczas dłuższej nieobecności, postaramy się na to odpowiedzieć.

Podczas wyjazdu na wakacje zapominamy w natłoku spraw związanych z załatwianiem formalności urlopowych o odpowiednim zabezpieczeniu naszego mieszkania. Podczas naszej nieobecności może wydarzyć się wiele: włamania; awarie instalacji gazowej, wodnej; zniszczenie sprzętu elektronicznego; nieprzyjemne zapachy związane ze źle zabezpieczonym żywnością lub kanalizacją. Nie zawsze uda nam się uniknąć zdarzeń losowych, ale zawsze możemy się zabezpieczyć przed ewentualnymi ich skutkami. Gwarancją spokojnego wypoczynku będzie odpowiednie przygotowanie domu na czas naszej nieobecności. Na co warto zwrócić uwagę, wyjeżdżając na wakacje?


 

Wakacje nie dla wszystkich

Co roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przeprowadza badanie dotyczące przestępczości, z którego wynika, że najczęściej wyjeżdżając na wakacje obawiamy się włamań do naszego domu. Słuszność tych badań popierają policyjne statystyki, potwierdzające wzmożoną aktywność złodziei w okresie wakacyjnym. Jak okazuje się lipiec i sierpień są miesiącami, w których dochodzi do największej ilości tych przestępstw. Aby zabezpieczyć mieszkanie przed niebezpieczeństwem, możemy zainwestować w system alarmowy oraz monitoring. Trochę tańszą alternatywą mogą być atrapy kamer, które również odstraszą niechcianych gości. Zawsze można pozostawić klucze bliskiej osobie, która będzie miała oko na naszą posesję, lub poprosić o pomoc sąsiadów. Dobrym rozwiązaniem jest także ubezpieczenie naszego mienia i nieruchomości, w razie jakichkolwiek sytuacji losowych zawsze mamy możliwość starania się o odszkodowanie.

 

Bezpieczna instalacja

Przed wyjazdem również należy sprawdzić sprawność instalacji gazowych, która powinna być poddawana regularnemu serwisowi. Nie mamy stuprocentowego bezpieczeństwa, że nasza instalacja została wykonana prawidłowo. Nawet w sprawnych sieciach występują problemy techniczne i awarie. Jeśli nastąpią one podczas naszej nieobecności mogą być dużym zagrożeniem dla naszego domu. Aby ustrzec się przed problemami związanymi z instalacją gazową możemy zakręcić główny zawór, dzięki czemu będziemy mieć pewność że nasze domostwo zostanie zabezpieczone. - Zawór jest jednym z najistotniejszych elementów sieci instalacyjnej. Od jego niezawodności i szczelności zależy prawidłowy przepływ gazu - tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Armatury Kraków. - Ma on także kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa danego obiektu, gdyż pozwala na szybkie odcięcie gazu w sytuacji awaryjnej lub na czas dłuższej nieobecności. Wyłączenie przepływu jest bardzo prostym i jednocześnie - jednym z najpewniejszych rozwiązań, które pozwoli nam na uniknięcie zagrożenia - dodaje ekspert Zaleca się również wyłączenie innych instalacji: elektrycznych, wodnych by zmniejszyć niebezpieczeństwo wystąpienia przepięć oraz zwarć pochodzenia atmosferycznego czy łączeniowego.
 


 

Innymi szkodami na które nie mamy wpływu są szkody wyrządzone przez naszych sąsiadów w tym zalanie. Aby zmniejszyć ryzyko przecieku, przed wyjazdem powinniśmy sprawdzić szczelność przyłączy elastycznych doprowadzających wodę do naszego mieszkania, lub pozakręcać wszystkie zawory od instalacji wodnej.

 

Przedwakacyjne porządki

Często zdarza się tak, że wracając po urlopie napotykamy w naszym domu nieprzyjemne zapachy związane z nieodpowiednim przygotowaniem mieszkania do naszej dłuższej nieobecności. Dlatego przed wyjazdem powinniśmy wygospodarować trochę czasu na sprzątniecie naszego mieszkania. Jeśli szykujemy się na dłuższy wyjazd, powinniśmy umyć i rozmrozić lodówkę, a produkty które mogą się zepsuć powinny zostać usunięte. - Nieprzyjemne zapachy mogą wydobywać się również z instalacji kanalizacyjnych w łazienkowych i kuchennych wnętrzach. Powodem tego typu sytuacji jest dłuższe nieużytkowanie zlewu czy umywalki. Gdy woda utrzymująca się w syfonach wyparuje, powietrze swobodnie przepływa przez rury, ulatniając się i wypełniając pomieszczenie przykrą wonią - tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Armatury Kraków. - Przed dłuższym wyjazdem warto więc usunąć z odpływu wszelkie zanieczyszczenia, a następnie zalać go gorącą wodą - dodaje ekspert. Oprócz tego zadbajmy o umycie naczyń, wyniesienie śmieci, posprzątanie wszystkich pomieszczeń szczególnie gdy w naszym domu mieszkają zwierzęta.
 

Kontakt w sprawie produktów:

KFA Armatura
tel. (12) 25 44 200
www: www.kfa.pl
www.facebook.com/KFAArmatura
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Ulga termomodernizacyjna 2024 - jak zyskać 53 tys. zł?

Ulga termomodernizacyjna 2024 - jak zyskać 53 tys. zł?

Rozliczając roczne zeznanie podatkowe, możemy skorzystać z jednej z ulg podatkowych,... ¬ więcej...
 
Domowa stacja ładowania - jak dobrać ładowarkę, gdzie umieścić, zasady bezpiecznego ładowania samochodów

Domowa stacja ładowania - jak dobrać ładowarkę, gdzie umieścić, zasady bezpiecznego ładowania samochodów

Elektromobilność przybiera na sile, coraz więcej osób decyduje się na zakup... ¬ więcej...
 
Zakaz dla kotłów na paliwa stałe - od kiedy jakie paliwa będą zakazane, graniczne daty, jakie kary

Zakaz dla kotłów na paliwa stałe - od kiedy jakie paliwa będą zakazane, graniczne daty, jakie kary

Zakaz obejmuje dwa pojęcia — pierwsze to zakaz montażu urządzeń na paliwa stałe... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet

Facebook