www.centrumklima.pl


System dystrybucji powietrza Dimplex Air 56

aktualizacja: 13-07-2020, 09:16 – artykuł promocyjny


Wentylacja z odzyskiem ciepła gwarantuje ciągłą wymianę zużytego powietrza na świeże, pozbawione niekorzystnych czynników dla zdrowia, co w znacznym stopniu podnosi komfort życia. Jest ona także idealnym uzupełnieniem energooszczędnej instalacji grzewczej, ponieważ wykorzystuje energię cieplną odzyskaną z powietrza.


Centralny system wentylacji z odzyskiem ciepła Dimplex wykorzystuje jedną większą centralę wentylacyjną ZL o dużej wydajności, która za pomocą systemu rur podłączona jest do poszczególnych pomieszczeń. Z zużytego powietrza przechodzącego przez wymiennik ciepła jest odzyskiwana energia cieplna, a powietrze usuwane jest na zewnątrz. Za pomocą wymiennika odzyskane ciepło jest przekazywane dalej do pobieranego, świeżego powietrza zewnętrznego, które kierowane jest do odpowiednich pomieszczeń za pomocą kanałów wentylacyjnych. Centralne wentylacyjne z odzyskiem ciepła serii ZL oferują wydajność umożliwiającą skuteczną wentylację w budynkach o powierzchni 300 m2. Ich zastosowanie w znacznym stopniu obniża straty ciepła wentylacyjnego, dzięki czemu zmniejszeniu ulegają koszty ogrzewania. Centrale są wyposażone w wydajne i bardzo ciche nowoczesne wentylatory z 3 stopniami prędkości, co umożliwia indywidualne dopasowanie strumienia objętości powietrza. Wykorzystanie odpowiedniego wymiennika ciepła zapewnia odzysk do 95% energii cieplnej zawartej w powietrzu usuwanym, a wbudowany automatyczny bypass dba o komfortowe chłodzenie nocne w lecie. Parametry central wentylacyjnych z odzyskiem Dimplex serii ZL zostały potwierdzone certyfikatem Passivhaus.

Centrala wentylacyjna ZL 3COVF/400VF Dimplex Air56


Centrala wentylacyjna to nie wszystko


Sama centrala wentylacyjna nie zapewni by system działał prawidłowo, tak samo istotny jest system dystrybucji powietrza. Wielu dostawców tych urządzeń oferuje systemy dystrybucji powietrza z dużą ilością komponentów, co powoduje że są one zbyt skomplikowane i uciążliwe w montażu. W przypadku gdy mamy do dyspozycji dużą ilość komponentów, ciężko je sprawnie dobrać, a w takiej sytuacji łatwo jest o pomyłkę, gdyż elementy niekoniecznie do siebie pasują. Nowy system dystrybucji powietrza Dimplex Air 56, który jest przeznaczony do centralnego systemu wentylacji z odzyskiem ciepła wyróżnia się jednym z najłatwiejszych w montażu tego typu systemów na rynku. Jego główną zaletą jest niewielka ilość elementów - firma Dimplex ograniczyła ich ilość do niezbędnego minimum i w wersji podstawowej jest ich tylko 8. Montaż ogranicza się do zdjęcia zabezpieczenia poszczególnych komponentów i ich podłączenia. Wszystkie czynności są nieskomplikowane przez co w znaczny sposób skraca się czas montażu. Dimplex stworzył system dystrybucji powietrza złożony z kilku prostych elementów, które niczym klocki szybko i sprawnie połączyć ze sobą. Dodatkowym elementem odróżniającym ten nowy system od już istniejących, to bardzo mała średnica rur.

 

Elastyczność i wyjątkowo mała średnica


Podstawowymi elementami systemu dystrybucji powietrza Air 56 są rury KF R56 o średnicy zewnętrznej 56 milimetrów wykonane z tworzywa sztucznego. Ich niewielka średnica sprawia, że nadają się do montażu dosłownie wszędzie: w podwieszanym suficie, podłodze, bezpośrednio pod wylewką czy w miejscach trudno dostępnych, w miejscach o podwyższonej wilgotności, a nawet w betonie. Montaż rur jest także możliwy w przegrodach instalacyjnych ścian budynków, pionach, czy szczelinach ścian. Bez względu na to czy mamy do czynienia z nowym czy starym budownictwem. Nie ma praktycznie jakichkolwiek ograniczeń dotyczących instalacji systemu, przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego przepływu powietrza.

Rury KF R56 posiadają dwuwarstwową konstrukcję przez co zagwarantowana jest najwyższa stabilność: karbowana warstwa - zewnętrzna i gładka - wewnętrzna, zapewniają sztywność i odporność na obciążenia, nie ma więc obaw o złamanie rur czy też uszkodzenie podczas montażu. Rury idealnie dopasowują się zarówno do siebie jak i miejsca montażu, a doskonały przepływ powietrza możliwy jest nawet w ciasnych narożnikach czy kątach. Dostępny jest również wariant rur o tradycyjnej średnicy 75 mm, co sprawia że system można bardzo łatwo połączyć z innymi rozwiązaniami. Rury Dimplex KF R56 to połączenie zalet owalnych i okrągłych rur powietrznych: elastyczność i wysoka wydajność - mogą być ułożone w każdą stronę i wygięte według indywidualnych potrzeb użytkownika. Dzięki temu nie ma potrzeby zakupu dodatkowych akcesoriów jakie są używane do zmiany kierunku ułożenia instalacji.

Elementy systemu dystrybucji powietrza Dimplex Air 56
 

Kontakt w sprawie produktów:

Glen Dimplex Polska Sp. z o.o.
tel. +48 61 842 58 05
www: dimplex.pl
dimplex24.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Narzędzie doboru napędów do okien z nowymi funkcjami

Narzędzie doboru napędów do okien z nowymi funkcjami

W internetowym kalkulatorze Napedyokienne.pl znajdziemy teraz nowe funkcje. Jest to... ¬ więcej...

 
System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System to kompletne rozwiązanie dystrybucji powietrza,... ¬ więcej...

 
Analizatory Mastercool Spartan

Analizatory Mastercool Spartan

Nowoczesne, inteligentne analizatory Mastercool serii SPARTAN, wyposażone zostały... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet