gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Junkers - patron


MCR Home - gazowy kocioł kondensacyjny od De Dietrich

aktualizacja: 08-06-2016, 09:12 – artykuł promocyjny


Na podstawie Dyrektywy ErP zostały ustalone minimalne poziomy sprawności energetycznej urządzeń grzewczych oraz maksymalne poziomy emisji zanieczyszczeń i hałasu. Na poziomie minimum 86% został ustalony wymóg sprawności sezonowej, który spełniają wyłącznie kotły kondensacyjne, dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej tego typu urządzeń. Firma De Dietrich w połowie maja wprowadziła do swojej oferty sprzedażowej nowy kompaktowy kocioł - MCR Home.

W wielu domach, gdzie jednym z głównych kryteriów były cena i prostota urządzenia grzewczego, prym wiodły klasyczne kotły gazowe z zamkniętą komorą spalania. Po wprowadzeniu Dyrektywy ErP są one zastępowane w ofercie producentów przez kotły kondensacyjne. Nowa propozycja firmy De Dietrich, kocioł MCR Home, to gazowy, naścienny, 2-funkcyjny kocioł kondensacyjny. Jest lekki ważący zaledwie 26 kg i wyróżniający się kompaktową konstrukcją: 395x700 x 297 mm. - MCR Home to idealny następca klasycznych kotłów gazowych z zamkniętą komorą spalania. Dedykujemy go szczególnie niedużym domom - mówi Waldemar Matuszyński, Product Manager w firmie De Dietrich Technika Grzewcza.

Kocioł kondensacyjny MCR Home De DietrichDla kotła MCR Home zaprojektowano nowy, toroidalny wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej, na który producent daje 5-letnia gwarancję. Nowa konstrukcja palnika cylindrycznego zapewnia większą kulturę pracy i zmniejszony hałas. Zgodnie z koncepcją "zimnych drzwi" została zaprojektowana pokrywa palnika, dzięki temu temperatura pokrywy nie przekracza 30°C i pozwala na zmniejszenie strat promieniowania aż o 75%. Skutkiem tego są mniejsze straty zarówno w trybie czuwania, jak i podczas pracy pod pełnym obciążeniem.

Kocioł jest zarówno ekologiczny, jak i ekonomiczny. Stabilny płomień zapewnia zmniejszenie emisji NOx (<38/40 mg/kWh) i CO do atmosfery. MCR Home posiada klasę energetyczną A zarówno dla c.o., jak i c.w.u. Przy 30% obciążenia osiąga sprawność do 108,6%, a przy pełnym obciążeniu 97,8%.

Urządzenie zostało wyposażone w naczynie wzbiorcze o pojemności 7 litrów z dostępnym z zewnątrz zaworem do uzupełniania gazu oraz pompę o wysokiej sprawności.

Dzięki staraniom producenta, kocioł MCR Home jest wygodny w obsłudze. Z przodu kotła znajdują się pokrętła służące do regulacji temperatury dla ogrzewania i ciepłej wody, przycisk serwisowy, przycisk restartu i kominiarski, a także manometr i wygodny dostęp do podłączeń elektrycznych. Dodatkowo kocioł posiada konsolę sterowniczą z podświetlanym wyświetlaczem LCD. Będzie dostępny w sprzedaży także z modulującymi i niemodulującymi termostatami pokojowymi z możliwością programowania tygodniowego, a także z czujnikiem zewnętrznym.

- Kocioł MCR Home to nie jedyna nowość, którą zaprezentujemy w 2016 roku. W ofercie znajdą  się też urządzenia wykorzystujące OZE, jak hybrydy, pompa ciepła czy kolektory słoneczne - mówi Waldemar Matuszyński. - Mamy również dobrą wiadomość dla coraz liczniejszych zwolenników ogrzewania olejowego. De Dietrich posiada w ofercie jedyny na rynku klasyczny kocioł olejowy spełniający wymagania ErP - NeOvo EcoNox. Został on uhonorowany statuetką  „Złotego Instalatora ” przez Polską Korporację Techniki SGGiK w kategorii „Opracowanie lub wdrożenie nowoczesnego rozwiązania Technicznego”.

Kontakt w sprawie produktów:

BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
tel. 71 71 27 400
www: www.dedietrich.pl
www.dedietrich-kotly.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Finish-A prezentuje gotowy zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox, który... ¬ więcej...

 
Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Promocyjne ceny grup pompowych, obniżone od 8 do nawet 22%, czekają w sklepie internetowym... ¬ więcej...

 
Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

AFRISO poszerza gamę zestawów mieszających PrimoBox ACB o modele 930 i 950.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet