gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

GDE Apator

 nVent Werit


Dahua   Solsum

W2  FENIX

Intersoft

FibaroNoark

 Elektra   Pawbol

znajdź fachowca

Karlik - patron działu Gniazda, wtyczki, włączniki


Celiane - nowy standard, nowe spojrzenie

aktualizacja: 25-05-2016, 05:02 – artykuł promocyjny


Urządzanie wnętrza to proces wymagający podejmowania szeregu, często powiązanych ze sobą decyzji. Dobór właściwego osprzętu elektroinstalacyjnego jest częścią tej pracy i ważne jest, aby wybór konkretnego rozwiązania spełnił nasze oczekiwania.

Warto mieć wiedzę na temat dostępnych rozwiązań zarówno pod względem realizowanych funkcji przez poszczególne serie jak i możliwych wykończeń. Właściwe połączenie wymienionych elementów to cel poszukiwany przez większość inwestorów i projektantów.

Odświeżona, dostępna od początku 2016 roku, oferta Celiane firmy Legrand to aktualnie 44 wzory wykończeń ramek przeznaczonych do łączenia z 3 kolorami plakietek i klawiszy. Wśród nich cieszące się coraz większą popularnością gniazdo płaskie, odporne na gromadzenie kurzu, posiadające doskonały, nowoczesny wygląd i nową obniżoną cenę. Stanowi interesującą propozycję dla każdego, kto myśli o wyposażeniu w gniazda przyszłego biura, mieszkania lub domu. Warto wspomnieć również o nowym łączniku oświetlenia w eleganckiej wersji SLIM, oferowanym w tej samej cenie co wersja tradycyjna. Dodatkowy grafitowy klawisz obecnej oferty sprawia, że Celiane jest teraz jeszcze bardziej delikatna. Niezależnie od wybranego mechanizmu połączenie go z jedną z 44 ramek gwarantuje pełne dopasowanie nawet do najbardziej oryginalnych wykończeń pomieszczeń i znajdujących się w nich mebli (np. ramki metalowe z industrialnymi przetłoczeniami).
 

Łącznik oświetlenia typu SLIM w kolorze grafit z podświetlanym pierścieniem

Łącznik oświetlenia typu SLIM w kolorze grafit z podświetlanym pierścieniem

Gniazdo płaskie w plakietką w kolorze tytan

Gniazdo płaskie z plakietką w kolorze tytan

 

Wśród nowych mechanizmów warto zwrócić uwagę na rozbudowany, tradycyjny łącznik oświetlenia w wersji oszczędzającej energię zawierający wbudowaną funkcję automatycznego wyłączenia. Działanie nowego produktu polega na automatycznym wyłączaniu oświetlenia, gdy użytkownik zapomni to zrobić. Wykona to zadanie automatycznie, po 10 minutach od chwili opuszczenia pomieszczenia.

 

Łącznik z automatycznym wyłączeniem

Łącznik z automatycznym wyłączeniem

 

Interesującą nowością jest również ładowarka USB z modułem dokującym dla smartfona. Ładowanie przy jej użyciu wymaga jedynie wsunięcia urządzenia do dedykowanej podstawy ze złączem micro USB, bez konieczności używania kabla. Rozwiązanie nowoczesne, wygodne i estetyczne.

 

Gniazdo micro USB z modułem dokującym

 

Nową serię łączników Celiane uzupełniają wersje bezprzewodowe. Idealnie sprawdzające się w przypadku, gdy chcemy rozbudować istniejącą instalację o dodatkowy punkt sterowania oświetleniem np. przy biurku lub łóżku. Łącznik przyklejamy wprost do blatu, natomiast komunikacja z modułem wykonawczym realizowana jest drogą radiową. Moduł przekaźnika załączający obwód elektryczny, ukryty jest w dowolnym miejscu instalacji sterowanego oświetlenia (np. w istniejącej puszcze instalacyjnej). Niezależnie od jego położenia (np. w samej lampie) sterowanie nim następuję z dowolnego miejsca pomieszczenia. Z miejsca, które możemy zmienić w każdej chwili, bez kucia ścian i modyfikacji instalacji.

 

Bezprzewodowe sterowanie oświetleniem (Celiane ZigBee)

Bezprzewodowe sterowanie oświetleniem (Celiane ZigBee)

 

Kolejnym krokiem unowocześnienia instalacji Celiane jest opcja sterowania oświetleniem za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfona. Możliwość podlewania ogrodu, sterowania bramą lub innymi urządzeniami elektrycznymi występującymi w domu przez telefon, który każdy z nas ma przy sobie, to nowa jakość zarządzania nowoczesnym budynkiem.

Cieszący się doskonałą opinią klientów osprzęt serii Celiane firmy Legrand otrzymał nowe oblicze. Zachował przy tym cenioną przez instalatorów trwałość, niezawodność oraz elastyczność konfiguracji. Nowe funkcje uzupełniają dotychczasową ofertę o dostosowanie łączników automatycznych i ściemniaczy do współpracy z oświetleniem LED, ściemnianie lampek do czytania czy tworzenie kilku scenariuszy oświetlenia dla wybranego pomieszczenia. Mnogość dostępnych mechanizmów gwarantuje możliwość realizacji podświetlenia ciągów komunikacyjnych, bezprzewodowego nagłaśniania przestrzeni ulubioną muzyką oraz utrzymywania zadanej temperatury w pomieszczeniu. To wszystko sprawia, że Celiane gwarantuje możliwość posiadania instalacji elektrycznej idealnie dopasowanej do potrzeb klienta z możliwością rozbudowy w przyszłości.

 

Tuner z wbudowanym wzmacniaczem

Tuner z wbudowanym wzmacniaczem

Moduł Bluetooth do bezprzewodowej transmisji sygnału audio

Moduł Bluetooth do bezprzewodowej transmisji sygnału audio

Kontakt w sprawie produktów:

Legrand Polska Sp. z o.o.
tel. (22) 549 23 30
Infolinia 801 133 084
www: www.legrand.pl
www.legrandwdomu.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Estetyczny i funkcjonalny osprzęt elektroinstalacyjny z nowej serii Niloe Selection

Estetyczny i funkcjonalny osprzęt elektroinstalacyjny z nowej serii Niloe Selection

Rynek oferuje wiele linii osprzętu elektroinstalacyjnego, co sprawia, że inwestorzy... ¬ więcej...

 
Osprzęt elektroinstalacyjny Ospel z powłokami antybakteryjnymi

Osprzęt elektroinstalacyjny Ospel z powłokami antybakteryjnymi

Kuchnia, łazienka, suszarnia to idealne miejsca do rozwoju wszelkich mikroorganizmów.... ¬ więcej...

 
Dlaczego warto mieć w domu gniazdo komputerowe?

Dlaczego warto mieć w domu gniazdo komputerowe?

Już nie tylko w urzędzie czy banku - na gniazda komputerowe, umożliwiające łatwy... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet