gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

PipelifeEko-Bio

Diamond

Grupa ArmaturaSanSwiss   

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft    

CED'OR   

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

UponorRoth Polska

znajdź fachowca

Werit


Toalety bez barier - wyposażenie toalet dla osób niepełnosprawnych

aktualizacja: 18-05-2016, 06:16 – artykuł promocyjny


Jednym z najważniejszych pomieszczeń w obiektach użyteczności publicznej, które przede wszystkim powinno być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, jest toaleta - miejsce niezbędne w naszym codziennym funkcjonowaniu. W związku z tym konieczność likwidowania barier powinna być dla wszystkich oczywista i zrozumiała. Niestety nie zawsze tak jest.

W dalszym ciągu panuje powszechny pogląd, że osoby niepełnosprawne stanowią niewielki odsetek, więc jakiekolwiek starania (dodatkowo pociągające za sobą zwiększenie nakładów finansowych) zmierzające do poprawy komfortu życia tych osób traktowane są jako bezzasadne. Wydawać by się mogło, że sprzymierzeńcem niepełnosprawnych powinna być litera prawa. Teoretycznie tak - prawo budowlane wyraźnie mówi o obowiązku tworzenia niezbędnych warunków do korzystania z obiektów użyteczności publicznej osobom niepełnosprawnym, w szczególności poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Jednakże z przestrzeganiem i egzekwowaniem prawa bywa różnie. Świadczy o tym obecny stan. Wystarczy rozejrzeć się dookoła, a zdumiewająco szybko natrafimy na przeszkody, bariery w dalszym ciągu ograniczające dostępność całych obiektów, w tym toalet publicznych, osobom niepełnosprawnym. Z tych oraz wielu innych przyczyn chcielibyśmy zaprezentować kilka produktów, które należy uwzględnić przy projektowaniu takiej toalety.

Lustro uchylne dla osób niepełnosprawnych z uchwytem marki Faneco wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej to solidny, trwały oraz bezpieczny i prosty w użytkowaniu element wyposażenia toalet dla osób niepełnosprawnych. Można znaleźć je w takich obiektach jak: stacje benzynowe, restauracje, centra handlowe, urzędy, przychodnie lekarskie, hotele, dworce czy lotniska, a zatem wszędzie tam, gdzie mogą przebywać niepełnosprawni. Lustro uchylne Faneco jest łatwe w montażu i utrzymaniu czystości. Dostępne w dwóch wymiarach z wygodnym mechanizmem pozwalającym na bezproblemowe ustawienie go w sposób taki, aby osoba na wózku mogła z łatwością się w nim przejrzeć.

 

Lustro uchylne dla osób niepełnosprawnych z uchwytem marki FANECO

 

Firma Faneco w swojej ofercie posiada również różne rodzaje uchwytów dla niepełnosprawnych wykonanych ze stali nierdzewnej i stali węglowej. Wysokiej jakości materiał stanowi gwarancję, że poręcze będą solidne oraz trwałe. W asortymencie dostępne są różne wymiary oraz kształty poręczy - proste lub kątowe, stałe lub uchylne, montowane do ściany lub do podłoża. Oprócz uchwytów dla niepełnosprawnych polecamy również siedziska prysznicowe.

uchwyt osób niepełnosprawnych marki FANECOuchwyt osób niepełnosprawnych marki FANECOuchwyt osób niepełnosprawnych marki FANECOsiedzisko prysznicowe dla osób niepełnosprawnych marki FANECO
 

Kontakt w sprawie produktów:

Faneco Sp. z o.o. Sp. k.
tel. (+48) 61 6100212
www: www.faneco.com
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Minilift S - komfortowy montaż i oszczędność miejsca

Minilift S - komfortowy montaż i oszczędność miejsca

Ulewny deszcz to zjawisko, któremu nie możemy zapobiegać. Zupełnie inaczej... ¬ więcej...

 
Wybór dozownika do dezynfekcji rąk

Wybór dozownika do dezynfekcji rąk

Mycie i dezynfekcja rąk to temat numer jeden od dłuższego czasu. Pandemia koronawirusa... ¬ więcej...

 
Baterie kuchenne i łazienkowe DIAMOND

Baterie kuchenne i łazienkowe DIAMOND

Łazienki urządzane w stylu ekologicznym, z użyciem naturalnych materiałów... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet