gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

SchellCedor

Ferdom    Akra
Pipelife
Eko-Bio

Diamond

Grupa Armatura 

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

SFA Poland Sp. z o.o.   Uponor

znajdź fachowca

Werit


Toalety bez barier - wyposażenie toalet dla osób niepełnosprawnych

aktualizacja: 18-05-2016, 06:16 – artykuł promocyjny


Jednym z najważniejszych pomieszczeń w obiektach użyteczności publicznej, które przede wszystkim powinno być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, jest toaleta - miejsce niezbędne w naszym codziennym funkcjonowaniu. W związku z tym konieczność likwidowania barier powinna być dla wszystkich oczywista i zrozumiała. Niestety nie zawsze tak jest.

W dalszym ciągu panuje powszechny pogląd, że osoby niepełnosprawne stanowią niewielki odsetek, więc jakiekolwiek starania (dodatkowo pociągające za sobą zwiększenie nakładów finansowych) zmierzające do poprawy komfortu życia tych osób traktowane są jako bezzasadne. Wydawać by się mogło, że sprzymierzeńcem niepełnosprawnych powinna być litera prawa. Teoretycznie tak - prawo budowlane wyraźnie mówi o obowiązku tworzenia niezbędnych warunków do korzystania z obiektów użyteczności publicznej osobom niepełnosprawnym, w szczególności poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Jednakże z przestrzeganiem i egzekwowaniem prawa bywa różnie. Świadczy o tym obecny stan. Wystarczy rozejrzeć się dookoła, a zdumiewająco szybko natrafimy na przeszkody, bariery w dalszym ciągu ograniczające dostępność całych obiektów, w tym toalet publicznych, osobom niepełnosprawnym. Z tych oraz wielu innych przyczyn chcielibyśmy zaprezentować kilka produktów, które należy uwzględnić przy projektowaniu takiej toalety.

Lustro uchylne dla osób niepełnosprawnych z uchwytem marki Faneco wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej to solidny, trwały oraz bezpieczny i prosty w użytkowaniu element wyposażenia toalet dla osób niepełnosprawnych. Można znaleźć je w takich obiektach jak: stacje benzynowe, restauracje, centra handlowe, urzędy, przychodnie lekarskie, hotele, dworce czy lotniska, a zatem wszędzie tam, gdzie mogą przebywać niepełnosprawni. Lustro uchylne Faneco jest łatwe w montażu i utrzymaniu czystości. Dostępne w dwóch wymiarach z wygodnym mechanizmem pozwalającym na bezproblemowe ustawienie go w sposób taki, aby osoba na wózku mogła z łatwością się w nim przejrzeć.

 

Lustro uchylne dla osób niepełnosprawnych z uchwytem marki FANECO

 

Firma Faneco w swojej ofercie posiada również różne rodzaje uchwytów dla niepełnosprawnych wykonanych ze stali nierdzewnej i stali węglowej. Wysokiej jakości materiał stanowi gwarancję, że poręcze będą solidne oraz trwałe. W asortymencie dostępne są różne wymiary oraz kształty poręczy - proste lub kątowe, stałe lub uchylne, montowane do ściany lub do podłoża. Oprócz uchwytów dla niepełnosprawnych polecamy również siedziska prysznicowe.

uchwyt osób niepełnosprawnych marki FANECOuchwyt osób niepełnosprawnych marki FANECOuchwyt osób niepełnosprawnych marki FANECOsiedzisko prysznicowe dla osób niepełnosprawnych marki FANECO
 

Kontakt w sprawie produktów:

Faneco Sp. z o.o. Sp. k.
tel. (+48) 61 6100212
www: www.faneco.com
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zestaw podtynkowy do WC w rozmiarze S

Zestaw podtynkowy do WC w rozmiarze S

Zestawy podtynkowe umożliwiają schować nieestetyczną instalację sanitarną i nadać... ¬ więcej...

 
Nowy standard baterii bezdotykowych do przestrzeni publicznych

Nowy standard baterii bezdotykowych do przestrzeni publicznych

Bezdotykowe baterie już na dobre zagościły w nowoczesnych przestrzeniach sanitarnych,... ¬ więcej...

 
Wyposażenie specjalistyczne w toaletach publicznych

Wyposażenie specjalistyczne w toaletach publicznych

Historia toalet publicznych sięga ponad 4500 lat, to właśnie wtedy powstały pierwsze... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet