gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

PipelifeEko-Bio

Diamond

Grupa Armatura  

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft      

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

UponorRoth Polska

znajdź fachowca

Magnetyzery Ecomag - profesjonalne badania potwierdzają skuteczność

aktualizacja: 08-12-2017, 10:55 – artykuł promocyjny


Profesjonalne badania magnetyzerów do wody Ecomag® wykonane przez Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Techniki Instalacyjnej „ INSTAL” w Warszawie potwierdzają ich skuteczność.

Miejsce badań:
Instalacja z bardzo duża ilością osadów w Spółdzielni Mieszkaniowej

Tematem pracy badawczej nr NMT/196/2006 było „Określenie dynamiki usuwania produktów korozji z powierzchni wewnętrznej przewodów w instalacji wody ciepłej po zamontowaniu magnetyzerów Ecomag® ”. Opublikowano w Magazynie Instalatora 5/2007.

Przed zamontowaniem Magnetyzery Ecomag® w węźle  Po czterech miesiącach

Instalacje ciepłej i zimnej wody w budynkach warszawskiej spółdzielni wykonane są ze stali ocynkowanej i tworzywa, a użytkowane od 2001r. W 2004r. stwierdzono pogorszenie się jakości wody we wszystkich obiegach (wzrost barwy i mętności) w wyniku zanieczyszczenia produktami korozji, przechodzącymi do wody z powierzchni wewnętrznej przewodów. W wyniku skarg mieszkańców na jakość wody kilkakrotnie próbowano czyścić instalację chemicznie, ale poprawa następowała jedynie na dwa, trzy miesiące. Nie likwidowało to przyczyn powstawania osadów.

We wrześniu 2005r. zamontowano magnetyzery ECOMAG®, a na wiosnę 2006r. pobrano wycinki z instalacji c.w.u. pomiędzy budynkami. Stwierdzono, że osady utworzone przez produkty korozji zostały usunięte (zdjęcie powyżej). Dlatego we wrześniu 2006r. podjęto decyzję o montażu magnetyzerów w pozostałych węzłach.

Jednocześnie COBRTI Instal Warszawa rozpoczął pobieranie próbek wody i w każdej z nich oznaczał następujące wskaźniki:

  • Dynamikę usuwania produktów korozji badano w trzech różnych obiegach (28, 70 i18 lokali) i porównano z wodą zimną z sieci wodociągowej.
  • Jako kryterium oceny stopnia zanieczyszczenia wody produktami korozji przyjęto dopuszczalne wartości: mętność (1 NTU) i żelaza (0,2 mg/l Fe) wg rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 19 listopada 2002 r.

 

 

Wnioski :

 

  • Już w pierwszych dniach po zamontowaniu magnetyzerów Ecomag® wystąpił proces intensywnego usuwania produktów korozji.
  • Wzrost mętności i barwy wody w wyniku jej wtórnego zanieczyszczenia produktami korozji zależał od równomierności  rozbiorów wody i w instalacjach intensywnie użytkowanych nie był uciążliwy dla odbiorców.
  • Oczyszczenie powierzchni przewodów z osadów korozyjnych uzyskano w czasie od 24  do 60 dni po zamontowaniu magnetyzerów w zależności od równomierności rozbiorów wody w instalacji. Do wody nie przechodziły już wtedy produkty korozji.


Akra Sp. z o.o.: Profesjonalne badania pokazują, że magnetyzery Ecomag® usuwają stare osady oraz chronią przed nowymi  instalację oraz urządzenia. Tym samy osady nie powodują szkodliwego dla zdrowie wtórnego zanieczyszczenia wody z wodociągu, która spełnia europejskie normy. Jej jakość jest gwarantowana do głównego przyłącza. O stan instalacji w budynku powinien dbać użytkownik.

Warto więc zamontować Ecomag-i na nowej lub starej instalacji w mieszkaniu, domu jednorodzinnym, spółdzielni, wspólnocie, hotelu ……… itd.

Więcej na akra.pl

Zapraszamy do oszczędzania.
 

Kontakt w sprawie produktów:

AKRA Sp. z o. o.
tel. 22-858-34-04
www: akra.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Twarda woda zdrowia doda

Twarda woda zdrowia doda

Czy można używać bezpiecznie wody z wodociągu, która spełnia rozporządzenie... ¬ więcej...

 
Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Woda w domu może być czysta i smaczne, jednak w większości przypadków wymaga... ¬ więcej...

 
Dlaczego twarda woda jest niebezpieczna?

Dlaczego twarda woda jest niebezpieczna?

Wapń i magnez to minerały, których człowiek potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet