gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Junkers - patron


NeOvo EcoNOx - kocioł olejowy od De Dietrich

aktualizacja: 10-05-2016, 07:39 – artykuł promocyjny


Kotły żeliwne stanowią jeden z ważniejszych elementów historii firmy De Dietrich. W pewnym etapie rozwoju ich konstrukcja została oparta na wysokiej jakości żeliwie wytwarzanym we własnej odlewni. W ofercie firmy De Dietrich pojawił się jakiś czas temu żeliwny kocioł olejowy NeOvo, który zastąpił produkowany przez ponad 30 lat popularny i cieszący się dobrą opinią kocioł GTU.

Nowa konstrukcja jest dostępna w dwóch wersjach: kondensacyjnej pod nazwą NeOvo Condens EFU i klasycznej - NeOvo EcoNOX EFU.

 

Kotły olejowe - alternatywa dla ogrzewania gazem płynnym


Zainstalowanie ogrzewania wykorzystującego paliwo olejowe jest dobrą alternatywą w przypadku, gdy dom znajduje się na posesji usytuowanej z dala od sieci gazu ziemnego. Oleju ma tą przewagę nad gazem płynnym, że zbiornik na paliwo o pojemności do 1000 litrów może być zamontowany bezpośrednio w pobliżu kotła. Argumentem przemawiającym za umiejscowieniem kotłowni w pewnym oddaleniu od części mieszkalnej domu jest również fakt, że często kotły olejowe działają nieco głośniej niż gazowe. Jednak nowoczesne i wysokiej jakości materiały, z jakich wykonano kocioł i palnik, mogą zredukować ten hałas.  

 

NeOvo EcoNOx - kocioł olejowy od De Dietrich

 

W ofercie producentów dostępne są zarówno kotły olejowe ze zintegrowanym zasobnikiem jak również i bez niego. Niemal identycznie jak w przypadku kotłów gazowych, rozwija się segment olejowych kotłów kondensacyjnych. Ich sprawność jest nieco niższa niż gazowych, ale nadal bardzo wysoka. Trzeba jednak zaznaczyć, że eksploatacja kotłów olejowych jest tańsza od gazowych zasilanych gazem płynnym, a ten czynnik ma duże znaczenie dla pewnej grupy kupujących. W ostatnim czasie znacznie spadła cena uznawanego dotąd za dość drogie paliwa olejowego. Wszystko to sprawia, że kotły na olej stają się coraz popularniejszą alternatywą dla ogrzewania na gaz płynny.

 

NeOvo EcoNOx - jedyny taki w Polsce


kocioł olejowy NeOvo EcoNOxW kontekście Dyrektywy ErP najwięcej mówi się o kotłach kondensacyjnych. Nie dziwi więc jednak fakt, że w przypadku oferty większości producentów tylko takie kotły spełniają wymagania Dyrektywy związane ze sprawnością urządzeń. Firma De Dietrich wprowadziła tymczasem do swojej oferty klasyczny kocioł olejowy, który jako jedyny dzisiaj na polskim rynku spełnia wymagania postawione przez Dyrektywę ErP.

NeOvo EcoNOx to kompaktowy stojący kocioł ze zintegrowanym olejowym palnikiem nadmuchowym, który zapewnia niską emisję NOx i CO, spełniając najsurowsze wymagania. W zależności od wersji posiada moc 22,4 kW lub 29,8 kW i sprawność przy 30% (powrót 30°C) do 97,3% oraz etykietę B dla efektywności ogrzewania i c.w.u. (w przypadku wersji z podgrzewaczem).

kocioł olejowy NeOvo EcoNOxKorpus kotła wykonany jest z żeliwa eutektycznego z trzyciągowym przepływem spalin, aby była zagwarantowana cicha praca urządzenia. Kocioł dostępny jest w kilku wersjach: bez podgrzewacza c.w.u., z emaliowanym podgrzewaczem c.w.u. z wężownicą "Standard load" o pojemności 110 lub 160 litrów. Podgrzewacz został umieszczony pod kotłem, aby zachować kompaktowy, jednolity wygląd. Oprócz emaliowania dodatkowym zabezpieczeniem podgrzewacza przed korozją jest anoda magnezowa.

Kocioł można zamówić w zestawie z konsolami sterowniczymi z wyświetlaniem licznika energii: B-Control - do regulacji obiegu bezpośredniego i obiegu c.w.u. (czujnik c.w.u - opcjonalnie) oraz IniControl 2 - programowalną regulacją dla sterowania obiegu bezpośredniego i w zależności od podłączonego wyposażenia dodatkowego 1 obiegu c.w.u. oraz opcjonalnie 1 dodatkowego obiegu mieszaczowego.

Dla ułatwienia instalacji NeOvo EcoNOx jest dostępny z zestawem wyposażenia całkowicie zaizolowanego, do zamontowania w kotle i zawierającym naczynie wzbiorcze o pojemności 18 l, modulującą pompę obiegową o wskaźniku energochłonności pompy EEI < 0,23, zawór zwrotny, odpowietrznik, zawór bezpieczeństwa i manometr.

- De Dietrich jest liderem na rynku rozwiązań kondensacyjnych, ale nie oznacza to, że nie rozwijamy innych segmentów naszych produktów. NeOvo EcoNOx jest doskonałym dowodem na to, że kotły klasyczne i wykorzystujące paliwo olejowe przy zastosowaniu najnowocześniejszej technologii i wysokiej jakości materiałów mogą być ekologiczne i zachowywać wyjątkowo wysoką sprawność - mówi Waldemar Matuszyński, Product Manager, De Dietrich Technika Grzewcza.

Kocioł NeOvo dostępny jest również jako kocioł kondensacyjny pod nazwą NeOvo Condens. Wersja ta wykonana została w sprawdzonej technologii dwóch wymienników, żeliwnego i ceramicznego, dała w efekcie sprawność sięgającą 101,5%, co w kontekście wymagań Dyrektywy ErP oznacza klasę "A" efektywności energetycznej. Nowo zaprojektowany palnik spełnia natomiast najostrzejsze normy związane z emisją NOx i CO.
 

Kontakt w sprawie produktów:

BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
tel. 71 71 27 400
www: www.dedietrich.pl
www.dedietrich-kotly.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Finish-A prezentuje gotowy zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox, który... ¬ więcej...

 
Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Promocyjne ceny grup pompowych, obniżone od 8 do nawet 22%, czekają w sklepie internetowym... ¬ więcej...

 
Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

AFRISO poszerza gamę zestawów mieszających PrimoBox ACB o modele 930 i 950.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet