gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

GDE Apator

 nVent Werit


Dahua   Solsum

W2  FENIX

Intersoft

FibaroNoark

 Elektra   Pawbol

znajdź fachowca

Karlik - patron działu Gniazda, wtyczki, włączniki


Konfigurator osprzętu Hager

aktualizacja: 05-05-2016, 05:52 – artykuł promocyjny


Firma Hager wprowadziła na rynek rewolucyjne narzędzie, które umożliwia profesjonalne zestawienie osprzętu elektroinstalacyjnego bez znajomości numerów referencyjnych i korzystania z katalogu. Dzięki konfiguratorowi osprzętu, bo to o nim mowa, można zaprojektować osprzęt, który jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania mieszkań, domów czy biur. Program jest podzielony na dwa moduły. Pierwszy z nich pozwala każdemu użytkownikowi skonfigurować odpowiedni zestaw łączników i gniazd, z kolei drugi to narzędzie do tworzenia zamówień dla doświadczonych instalatorów i sprzedawców.
 

Konfigurator osprzętu Hager

 

Proste projektowanie krok po kroku


Przy użyciu tego intuicyjnego narzędzia, wybór designu i funkcjonalności osprzętu elektroinstalacyjnego, jest łatwy i przyjemny. Siedząc wygodnie w fotelu klikamy na interesujące nas elementy, a po zapisaniu wszystkich wybranych produktów program podsumuje ich ilość oraz cenę i wygeneruje zestawienie w postaci pliku pdf lub arkuszu kalkulacyjnym exel.

Oprócz tego konfigurator daje możliwość tworzenia zestawów gniazd i łączników w różnych, stworzonych przez nas, pomieszczeniach. W momencie gdy jesteśmy zdecydowani na konkretną serię producenta, po prostu klikamy na nią. Jeśli dopiero co zapoznajemy się z oferta, możemy na przykład, wybrać interesujący nas kolor, a na stronie wyświetlą się wszystkie serie, w których jest on dostępny. Filtrować produkty można także pod względem materiałów użytych do produkcji ramek. W momencie gdy użytkownik zdecyduje się na odpowiednią serię, wystarczy, że do wybranej ramki przeciągnie interesujący go element funkcjonalny.
 

 

By nic nie przeoczyć


Konfigurator posiada również kilka funkcji, na które warto jest zwrócić uwagę. W przypadku gdy zdecydujemy się na konkretną ramkę i przeciągniemy do niej element centralny w postaci np. łącznika lub ściemniacza, wówczas program automatycznie dobierze odpowiedni do tego mechanizm, tak abyśmy mogli otrzymać gotowy i kompletny produkt. Przy wyborze np. gniazda z pokrywą, pojawia się informacja jakie akcesoria możemy do niego dobrać. Dodatkowo program sugeruje, że jeśli chcemy zapewnić pełną ochronę, by gniazdo było bryzgoszczelne, powinniśmy do niego dobrać kołnierz uszczelniający. Są to niezwykle ważne akcesoria, o których zdarza się zapomnieć lub po prostu nie wiemy, że powinny być częścią naszego zestawienia. Cały projekt można dowolnie modyfikować w każdym momencie zmieniając elementy w poszczególnych pomieszczeniach.

 

Konfigurator osprzętu Hager

Intuicyjne menu pozwala w łatwy sposób skonfigurować wymagane zestawienie osprzętu elektrycznego za pomocą funkcji „złap i przenieś”. Opcja filtrowania ułatwia szybki wybór odpowiednich elementów.

 

 

Dla profesjonalisty


Dla partnerów handlowych i profesjonalnych instalatorów, funkcjonalność konfiguratora została specjalnie rozszerzona. Praca z programem doskonale uzupełnia, a nawet zastępuje pracę z katalogiem. Po zalogowaniu się w systemie, w łatwy i przystępny sposób można stworzyć pełne zamówienie. Istnieje możliwość zapisywania i zarządzania zestawieniami przygotowanymi dla siebie, bądź klientów. Użytkownik może również skorzystać z możliwości stworzenia tzw "szybkiego zamówienia", gdzie nie musi przeciągać elementów funkcyjnych do ramek, a jedynie wybrać z listy interesujący go produkt podając jedynie ilość potrzebą do zamówienia. Nie trzeba również kartkować katalogu w poszukiwaniu odpowiedniego numeru referencyjnego potrzebnego mechanizmu, gdyż program sam uzupełni jego zamówienie. Gotowe zestawienie można wydrukować bądź wysłać e-mailem bezpośrednio do wybranej hurtowni.

Pojawienie się na rynku konfiguratora firmy Hager to olbrzymi krok naprzód w branży elektroinstalacyjnej. Z pewnością jest to niezawodne narzędzie dla instalatorów, ponieważ znacznie ułatwi i skróci ich czas pracy. Sprzedawca czy architekt w jasny i klarowny sposób może zobrazować projekt swoim klientom, a każdy laik zaangażowany w wymianę osprzętu w swoim domu, będzie miał szansę na stworzenie swojego autorskiego zestawienia łączników i gniazd.

www.hagerhome.pl/konfigurator

Kontakt w sprawie produktów:

Hager Polo Sp. z o.o.
tel. +48 32 32 40 100
www: www.hager.pl
www.hagerhome.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Estetyczny i funkcjonalny osprzęt elektroinstalacyjny z nowej serii Niloe Selection

Estetyczny i funkcjonalny osprzęt elektroinstalacyjny z nowej serii Niloe Selection

Rynek oferuje wiele linii osprzętu elektroinstalacyjnego, co sprawia, że inwestorzy... ¬ więcej...

 
Osprzęt elektroinstalacyjny Ospel z powłokami antybakteryjnymi

Osprzęt elektroinstalacyjny Ospel z powłokami antybakteryjnymi

Kuchnia, łazienka, suszarnia to idealne miejsca do rozwoju wszelkich mikroorganizmów.... ¬ więcej...

 
Dlaczego warto mieć w domu gniazdo komputerowe?

Dlaczego warto mieć w domu gniazdo komputerowe?

Już nie tylko w urzędzie czy banku - na gniazda komputerowe, umożliwiające łatwy... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet